Hallo allemaal, Ik had een vraag en hoop dat iemand hier antwoord weet Ik heb samen met mijn ex partner 4 jaar onder bewindvoering gestaan. Sinds februari dit jaar ben ik daar gelukkig van af. Maar nu het volgende ik kreeg een brief van de belastingdienst dat ik aangifte moest doen over het jaar 2011.Ik dat gedaan en nu blijkt dat ik 1559 euro teveel heb ontvangen in 2011. In 2011 stond ik dus nog samen met mijn ex partner nog onder bewind en heb ik dus niet zelf maar die bewindvoerder aangifte gedaan...Nu mijn vraag zou ik zoiets eigenlijk kunnen verhalen op de bewindvoerder? Ik heb hier dus zelf geen inzage in gehad al die tijd dat ik onder bewind stond.. Ik snap ook dat ik het sowieso eerst moet betalen maar ben dus behoorlijk boos dat ik dus nu zo'n hoge rekening moet betalen..Ik bedoel ik stond er niet voor niets onder om dit soort dingen te voorkomen
Blijkbaar is er over 2011 tot kortgeleden helemaal nog geen aangifte gedaan. Anders vraagt de belastingdienst niet aan je om nog even aangifte te doen.... Dus de bewindvoerder heeft geen aangifte gedaan. En anders zou je zelf natuurlijk altijd een schrijven van de belastingdienst hebben 'aanslag 2011' of 'voorlopige aanslag 2011'. En dan nog hou je zelf in persoon altijd de verantwoordelijkheid voor de aangifte (of de controle hiervan). Dus nee, dit zul je niet kunnen verhalen (helaas).
waarschiijnlijk pech wat ik allemaal al niet mee heb gemaakt met die bewindvoerders in me omgeving.. je denkt dat het goed geregeld is maar achteraf..
Ja het is dus helaas niet goed geregeld en ben er zelf behoorlijk ziek van.. En hoop dat dit dan toch echt het laatste is wat er uit die tijd komt! Nou die man van de belastingdienst zei tegen mij dat mijn inkomen op 0 euro was ingevoerd..Ik gaf daarbij ook aan dat ik niet zelf inkomens enzo door heb gegeven omdat mijn bewindvoerder dus aangaf dat hij dat soort dingen regelt.. Maargoed ik betaal het wel maar leuk is anders
Nu heb ik hier helemaal geen verstand van hoor, maar je schrijft dat je tot feb onder bewindvoering hebt gestaan. Aangifte 2011 wordt toch meestal in mrt/apr ingediend? Misschien verklaart dit dat er geen aangifte is gedaan? Omdat je rond de aangiftetijd net niet meer onder bewind stond??
mijn moeder moet 7000 duizend terug betalen uit jaar 2009 heeft toen ook bewindvoering ingevuld... ze zitten er nog steeds in dus gaat gewoon naar de volgende maargoed zo kom je er nooit uit..
Hier ben je zelf verantwoordelijk voor, en als het voor je wordt gedaan moet je dit wel zelf controleren. Balen zeg, een behoorlijk bedrag ook nog!
als je onder beschermingsbewind staat niet, maar dit is 2011 dit is pas na februarie ingevuld, dus ja dan moet je het betalen helaas. ik sta ook onder bewindvoering maar niet onder beschermingsbewind, en moeten dus alles zelf regelen, tis bij iedereen anders. helaas zijn er veel malaviede bewindvoerders, maar bewaar de bewijzen en vraag dan via de rechtbank een andere bewindvoerder aan. volgens mij heb je ten alle tijden altijd recht op inzage in je spullen, ook al sta je onder beschermingsbewind.
Volgens mij heb je als burger in Nederland toch wel het recht om je eigen gegevens in te zien. Je moet er misschien wat meer moeite voor doen (denk ik).
Ik kreeg niks te zien hoor ja nu nu ik er onderuit ben kreeg ik van de week pas! De papieren en zo zag ik dus dat het in 2010 en 2009 precies zo was ook hele hoge bedrage die er terug betaald moesten worden omdat het simpelweg verkeerd was ingevuld
heb je het wel geeist dan jetje, of heb je er simpel bij neergelegt al die tijd. want dat zie ik veel gebeuren om me heen, men klaagt wel maar doet zelf erg weinig om de boel op te eisen, ik zou dat zelf nooit kunnen. we zitten en zaten ook toen we nog bij GKB zaten echt overal boven op. anders was het niet goedgekomen.
Ow ik heb vaak zat overzichten gevraagd etc.. Heb vaak zat geklaagd dat er dingen niet klopte en het werd recht gesproken.Ik ben er eerder onder uitgegaan dat hij wilde (terwijl ik allang schulde vrij zou zijn volgens hem)en het is dat ik instanties achter me heb staan want hij zou de rechter wel vertellen dat ik het niet kon etc! Gelukkig waren er mensen die het tegen deel bewezen anders kwam ik er niet vanaf!
Vervelend, maar je bent ten alle tijden zelf verantwoordelijk voor de betalingen, wijzigingen ed. Ik zie het op mijn werk ook vaak. Instanties maken 9 van de 10 altijd over onder een klantnummer ipv een betalingskenmerk. Dan is het de verantwoording van de klant, dat de kans bestaat dat de boeking anders weg wordt geboekt. Het is natuurlijk super dat er zulke instanties zijn, niet allemaal zijn goed. Maar jij ( niet persoonlijk naar ts over het algemeen bedoeld ) als persoon bent in de problemen geraakt en blijft daar verantwoordelijk voor en daar moet je boven op blijven zitten.
Kijk maar uit dat je nu ook geen zorgtoeslag en KGB moet terugbetalen Is daarvoor je inkomen wel goed doorgegeven?
Maar als je inkomen nu nog niet goed staat betaal je in 2013 terug van 2012 Ik zou het dus maar goed nakijken..
Ja dat heb ik per februari op het belasting kantoor gewijzigd maar ga het morgen allemaal nogmaals nachecken kan ik me voorbereiden mocht er weer een hoge rekening komen