Ik wil even van me afschrijven hoor. Sinds zaterdag weet ik dat ik 5 weken zwanger ben, daar ben ik natuurlijk dolgelukkig mee. Hoewel het nog heel erg pril is, heb ik wel hele heftige klachten. Zo erg, dat ik al sinds zaterdag echt beroerd ben. Op vrijdagavond dacht ik dat ik blaasontsteking klachten had. Daarom heb ik urine laten controleren, en thuis zelf een zwangerschapstest gedaan. Daaruit kwam goed nieuws, wel zwanger, geen blaasontsteking. Maar de krampen waren er nog steeds, en ik had er de hele nacht door wakker gelegen. Gedurende de rest van het weekend bleef het zo doorgaan. Om de paar uur een flink pittige buikkramp aanval, van 15 tot 30 minuten. Varieeren van vervelend tot zo heftig dat ik lig te rollen op de bank. Zondagnacht werd het zo erg dat ik er koorts bij kreeg, overgeven, het gevoel dat ik zou flauwvallen van de pijn. De aanval was zo heftig dat ik het gevoel had dat er iets in mn buik zou klappen, dus naar de HAP. Urine weer nagekeken, bloed geprikt, nog steeds zwanger, geen blaasontsteking, doorverwezen naar de gynaecoloog spoedpost van het ziekenhuis. Daar aangekomen hebben ze een echo uitgevoerd, om een buitenbaarmoederlijke zwangerschap uit te sluiten. Dat zag er allemaal prima uit. Na een lichamelijk onderzoek lijkt het er op dat het darmklachten zijn. Ik heb al jaren "last" van PDS (prikkelbare darm syndroom), maar zo veel dagen achter elkaar zo heftig, heb ik nog nooit gehad. Het ging juist al 1,5 jaar vrijwel probleemloos. Vannacht had ik weer 5 aanvallen, waardoor ik iedere keer wakker word. In plaats van genieten van de zwangerschap, voel ik me nu hondsberoerd. Paracetemol werkt niet tegen de krampen, en mijn dieet pas ik al zoveel mogelijk aan. (Ontlasting is redelijk normaal, eerder zacht dan hard, dat is het probleem niet. Het gaat echt om de krampen) Zijn er meer dames die zo vroeg in de zwangerschap al hele heftige darmklachten hebben gehad? Hoe is dat in de rest van de zwangerschap verlopen? Of heeft iemand hele goede tips?
Ja hier! Ik ben al heel lang bekend met PDS. Gekke is dat bij mijn eerste zwangerschap de klachten alleen in het gebin erg waren en later juist niet. ook na de bevalling was het echt aanzienlijk rustiger. Maar deze zwangerschap is een ramp: óf ik zit zó verstopt dat ik zelfs na microlax niet kan of ik heb steeds enorme krampaanvallen en om de haverklap diarree. Al die krampen en verstoppingen veroorzaken dan ook weer harde buiken, waardoor ik al een paar maal belandde aan de CTG> Gelukkig gaat alles verder goed, maar leuk is anders
ik heb de ziekte van crohn en heb sinds week één van de zwangerschap veel buikpijn en een heel erg opgezette buik,dus dat kan maar zou volgens de gyn afnemen naarmate de zwangerschap vordert.succes!
Bedankt voor de reacties. Heel dubbel, want natuurlijk hoop ik dat niemand er last van heeft, maar het is ook wel goed om herkenning te lezen. Morgen heb ik een nieuwe afspraak staan met de gyn. Dan zal ik alles nogmaals aan haar voorleggen, en hopelijk ziet ze nog wat opties die verlichting kunnen bieden. Voor nu ben ik vooral aan het uitpuffen, en ik probeer toch voldoende te eten ondanks de krampen.
Een warme kruik doet ook wonderen en camille thee. Heb er ook erg last van en heb net als jij een echo gehad om te kijken oor bbz. Gelukkig alles goed. Maar probeer gewoon is lekker een warme kruik op je buik en lekker op de bank op naar bed
hoe gaat het ondertussen met je?ik weet ondertussen nog meer hoe je je voelt,ik heb al dagen erg veel krampen.zo erg dat ik bang ben voor een miskraam omdat buikkrampen extra risico geven.niets schijnt te helpen en de gyneacoloog kan er ook niet echt iets aan doen.ik ga de darmspecialist maandag opbellen en hem even om raad vragen want dit is niet vol te houden .en jij?
Wat vervelend dat je er nu ook zoveel last van hebt! Bij mij gaat het de laatste paar dagen beter. De krampen zijn niet weg, maar blijven beperkt tot enkele paar per dag/nacht, waardoor het vol te houden is. De gyn heeft me wel speciale vezelzakjes voorgeschreven, oplospoeder, om te nemen tegen eventuele obstipatie. Dat is een typisch zwangerschapskwaaltje, en kan erge krampen veroorzaken. Verder doe ik rustig aan, probeer wel zoveel mogelijk te bewegen, en houd me zoveel mogelijk aan een "pds" dieet. Of te wel, geen koolsoorten, geen bubbeltjesdranken, niets wat kan prikkelen. Ik kan sinds een paar dagen ook weer wat meer eten. Dat doet me ook wel goed, omdat er juist wat meer in mijn darmen komt waardoor ik normalere ontlasting krijg. De voorspelling van de gyn is dat het in het tweede trimester beter moet gaan, en waarschijnlijk de laatste weken weer slechter (omdat je darmen dan in de verdrukking komen). Wel heb ik een behoorlijk bolle buik. Nog niet van de zwangerschap, maar puur door de verandering in mijn darmen. Vooral op het eind van de avond. Dus dan zie ik er wel zwanger uit, terwijl ik nog helemaal niet zo ver ben. Sterkte, en heel veel beterschap!!
Oja, als toevoeging: Als ik heel veel last heb raadde de gyn me aan om een buffer van paracetamol op te bouwen in de uren dat ik het meeste last had. Dat kon volgens haar geen kwaad.
dat ga ik dan ook doen.ik heb ook een enorme buik,kan mijn broeken niet meer toekrijgen en dat is ook puur opgezette buik door de geprikkelde darmen.ik lijk ook al erg zwanger terwijl ik eigenlijk nog maar sinds een week echt een minibuikje voel opduiken onder de darm-buik ik hoop voor jou dat het beter mag blijven tot op het eind van de zwangerschap-duim duim! -en ik hoop dat het hier snel betert.de paracetamol-buffer ga ik proberen.dank je voor de tip!
Ik had precies hetzelfde toen ik 5 weken zwanger was, hele heftige krampen lag te creperen! Mij werd door de huisarts verteld dat het obstipatie was (ontlasting was ook eerder zacht dan hard dus kon moeilijk geloven ) en dat ik veel vezels moest eten, na max 14 dagen zou het over zijn.. na 10 dagen heftige buikkrampen en veel vezelrijk voedsel ( & sochtends een kiwi op nuchtere maag en lauw water drinken ) was het over, verder hele zwangerschap geen last meer van gehad. Het waren 10 zware heftige dagen ik trok het echt niet meer was helemaal op van de zware nachten etc. hoop dat je hier wat aan hebt, kan maar 1 ding zeggen en dat is: hou vol meid!
Hier ook alweer een paar dagen bal: deze keer vooral kramp en dunne ontlasting elke keer als ik wat heb gegeten of gedronken. Erg vermoeiend. ..
ik ben vannacht op spoed beland na heel erge krampen en ik heb buikgriep ofzo ik moet mager eten en als morgen de diarree niet beter is moet ik teruggaan
Wat vreselijk naar mol! Ik heb twee weken geleden ook een paar keer op de hap gezeten, vanwege te erge buikkrampen. Daar gaven ze inderdaad aan dat buikgriep heerst. In ieder geval voldoende blijven drinken, zeker bij diarree. Heel veel beterschap!
Ooo meiden vreselijk is dat. Hier ook precies zo gegaan in het begin en ook pds. Maar het ging over! Ik weet niet meer precies wanneer maar iig zeker vanaf 12 weken, en daarna ook helemaal geen last meer gehad. Hier kreeg ik buscopan van de gyn, dat hielp wel om de pieken van de pijn af te halen. Sterkte, en vooral gefeliciteerd met de zwangerschap
Hier ook last van PDS en zwanger, pas pril zwanger dus kan je niet vertellen hoe het verder gaat. Wat bij mij goed hielp voor de zwangerschap was menstruasan van Vogel, geloof dat je dat tijdens je zwangerschap ook mag hebben, moet je ff controleren.
Hier nog een die heel veel last heeft van pds en zich heel goed kan inleven in jullie klachten. Bij iedere zwangerschap van begin af aan gehad. Nu heb ik er nog een navelbreuk bij en daarbovenop aambeien die zo dik zijn als een tros druiven. Vreselijk! Momenteel heb ik weer last van kolieken waarbij ik moet rennen om de wc te halen. Eergisteren een lekker ijsje gehad, halverwege het ijsje voelde ik het al aankomen. Heb het ijs aan mijn partner gegeven en ben meteen de plee op kunnen rennen om er vervolgens het eerste half uur niet meer vanaf te komen.Diarree zo dun als water. Door de druk natuurlijk weer aambeien gekweekt en kwam helemaal bezweet het toilet weer af, lopende als John wayne met de benen uit elkaar. Ik voelde me zo slecht maar kon de eerste minuten niet op mijn billen zitten, zo pijnlijk. Ben meteen maar op mijn zij gaan liggen met de benen opgetrokken....mijn buik ziet er ook zo dik opgeblazen uit alsof ik 20 weken zwanger ben.
ach weegschaal wat ellendig moet je je voelen. Hier wel last van buikkrampen al weken en wisselende ontlasting. Ik voel me eigenlijk steeds 'ziek' en ik vind het immens vermoeiend. Er komt ook niks uit mijn handen, behalve een wasje draaien en de kids verzorgen. Ik hoop dat het snel minder gaat. Ik heb wel eens medicatie gehad buiten mijn zwangerschap misschien mag die ook wel voor tijdens, misschien toch eens langs de huisarts, maar ik wil ook geen zeur zijn......