De titel dekt eigenlijk wel de lading. Ik geef nu een jaar lang borstvoeding waarin ik het de eerste 7 maanden eigenlijk vrij makkelijk vond. Ik herkende de hongersignalen en legde vroeg aan, vond het geen probleem om maanden avonds op de bank te zitten voor clusteren en kolven op mijn werk/onderweg is ook geen probleem. Dit betekent trouwens niet dat het allemaal vanzelf kwam, heb er voor moeten knokken, clusterkolven, boezemvriendjes etc. Na zes maanden gaan bijvoeden volgens rapley/kleintjes (we zaten toen op min. 8 voedingen op verzoek). Echter, nadat ze het rapleyen goed onder de knie had, begon te kruipen en spelen vond ik het maar moeilijk om de hongersignalen nog op te pakken. We zijn toen eigenlijk meer op mijn verzoek gaan voeden waarbij ze dan zelf aangaf of ze wel of niet wilde drinken. Tot een week of drie geleden was het voor ons zo prima te doen en zaten we op zo'n 6 voedingen waarvan nog steeds min 1 nachtvoeding. Toen zijn we op vakantie naar Italië gegaan en daar was het flink warm en op onze uitstapjes naar diverse steden flink druk. Bij DL resulteerde dat in minder vaak willen drinken, want te warm of te afgeleid waardoor ze tussendoor wel water kreeg aangeboden van mij en ook droomvoedingen overdag. Daar komt dus het eerste puntje van moeilijk, want wanneer bied je water aan en hoeveel om toch de bv niet in de weg te zitten. Ook slaapt ze nu sinds een week door waardoor er een voeding komt te vervallen. Nu ik weer begonnen ben met werken, merk ik dat mijn kolfoutput erg is teruggelopen. Gelukkig had ik al bedacht om vanaf haar 1e verjaardag nog maar 1 voeding mee te geven naar het kdv, dus ik kolf nog wel genoeg (wel in 2 a drie keer). Maar op mijn werkdagen zit ze nu nog maar op 4 voedingen waarbij ik het idee heb dat die ook kleiner zijn dan voorheen. Dus puntje 2 wat ik moeilijk vind is om te bepalen of ze wel genoeg mm binnen krijgt. Als ik de statistieken bekijk zou ze gemiddeld 400-500 cc per etmaal drinken, maar denk niet dat we dat halen. Weet eigenlijk niet zo goed wat ik hiermee wil bereiken, maar misschien zijn er wel anderen die zich hier in herkennen.
Ik geef mijn zoontje van 14 maanden ook nog borstvoeding maar geef sinds een maand of 3 enkel nog een avond en ochtendvoeding. (soms nachtvoeding) En als ik thuis ben ook nog wel eens tussendoor overdag maar niet standaard. Ik was het kolven ook beu en hier vinden we ons beide in. Hij gaat nu ook steeds beter drinken en gaf hem zoiezo in de dag een schaaltje kwark of iets van yogurt.
Ik herken het wel... Vanaf 11 maanden ging zoonlief meer eten en liet voedingen vallen. Het waren toen net hele warme dagen en ik maakte me verschrikkelijk zorgen of hij wel genoeg vocht binnen kreeg, maar meer drinken wilde hij niet. Ik ben toen ook water/diksap gaan geven uit een bekertje/fles/bidon wat ook maar minimaal ging. Ook ben ik op mijn verzoek naar twee maal voeden op een dag gegaan, 's ochtends en 's avonds. Vaak dronk hij maar een paar slokken en was daarna afgeleid. Nu is hij bijna 15 maanden en kan ik eindelijk zeggen dat hij weer van het drinken geniet, hij neemt er de tijd voor. Ook water drinken gaat nu prima uit een (rietjes)beker. - ze is nu 1 jaar en hoeft niet meer al haar vocht uit moedermelk te halen. Ga consequent oefenen met bekertjes water, bijvoorbeeld bij elk eetmoment. - probeer dingen uit: flesjes, rietjesbeker, gewone beker, anti-lekbeker. Bij ons werkte een bidon in het begin goed (en dan goed naar binnen spuiten) - Toppie dat je nog kolft! Respect! Na een jaar loopt de kolfopbrengst vaak terug. Volgens mij verandert het zo dat er melk word aangemaakt zodra je kindje zuigt, in plaats van een voorraadje in je boobies. Voor je kolf is het lastig om dit te doen. - Let goed op de plasluiers. Probeer vochtrijk eten te geven of extra vocht toe te voegen. - vertrouw op je dochter, als ze gezond is zal ze zichzelf niet laten uitdrogen.