Onze tweede zoon, van nu ruim 3 weken, lijkt graag op zijn buik te slapen. Net ook weer, hij lag een beetje te jengelen in de box, ik draai hem op de buik, binnen een halve minuut in slaap. Buik op mijn borst is nog meer favoriet, maar ja, dat kan niet altijd.. Vrij snel na de kraamweek zijn we een stabiliteitskussen gaan gebruiken zodat hij op zijn zij kan slapen, maar zoals gezegd de buik lijkt nog gewilder.. Nu vind ik het niet gek (geborgenheid, wij en zijn broer slapen ook op buik of zij), maar ja, het wordt niet voor niets afgeraden.. Van de andere kant, goed slapen is ook waar waard. Hij slaapt bij ons op de kamer 's nachts. Wat zouden jullie doen?
Ik zou een baby die op zijn buik slaapt niet alleen laten. Maar zolang je zelf dichtbij bent en het dus in de gaten kunt houden zou ik het wel doen. Het is heel logisch dat een baby op zijn buik wil slapen, de buik is het meest kwetsbaar en als ze op de rug slapen ligt de buik open, dan voelen ze zich onveilig. Als ze op de buik slapen is de buik beschermd dus baby's vinden dat vaak fijner. Ik zou het dus wel toelaten, maar alleen als je er zelf bij ben.
Tsja daar zijn de meningen over verdeeld. Hier alle vijf de kids buikslapers, en sliepen vanaf een paar weken oud al op hun buik.
Hier ook 2 buikslapers gehad, ze wilde niet anders. Ik had ze wel beide op de kamer, de jongste in een co-sleeper, de oudste in een wiegje. Ik wist toen nog niet van het bestaan van een co-sleeper af. Maar hij lag dus naast me snachts, en overdag naast een beeld babyfoon. Dus ik vond het redelijk veilig. Ze slapen nu nog steeds op hun buik, mijn man en ik ook haha
Als wij in de buurt zijn slaapt ze overdag op haar buik. Snachts ligt ze op haar zij of rug. In de kinderwagen tijdens t wandelen ligt ze bijna altijd op haar buik trouwens
Hier ook een echte buikslaper. Ook al van kleins af aan. Ik wou eerst ook niet dat hij op de buik zou slapen maar anders sliep hij gewoon niet. Ik was er in het begin, vooral overdag wel altijd bij.
Hier de oudste die in de kraamweek op haar buik ging slapen. Eerst overdag in de box waar ik bij was, maar later ook in de nacht. Ze sliep bij ons op de kamer en sliep vanaf dat moment eindelijk wat rustiger. Nu is ze nog een buikslaper trouwens. De tweede begon er iets later mee en de derde weer nog iets later, maar heb het gewoon gelaten. Ze konden wel alledrie al goed hun hoofdje draaien en optillen dus werkte wel mee aan dat ik het makkelijker deed.
Nou mijn zoontje is 7 weken en slaapt op zijn buik naast mij in bed. Hij slaapt hele nachten door en als hij in slaap is leg ik hem altijd in z'n bedje (op de rug) maar het gebeurd weleens dat hij snachts huilt, nou dan pak ik hem uit z'n bedje en dan leg ik hem naast mij op z'n buikje en dan slaapt hij nog tot een uur of 8-9. Ik weet dat het afgeraden word maarja, ik vind het onzin dat een baby van 7 weken zelfstandig moet kunnen slapen, en gevaar zit overal. Je kan een aanrijding krijgen met je kind inde auto maar dat raad toch ook niemand af om naar buiten te gaan. Ik leg hem wel alleen op de buik wanneer ik in de buurt ben en als hij naast mij ligt dan leg ik hem met voldoende afstand van mij af zodat ik niet tegen hem aanlig. En ook al slaap ik, ik word dan minstens elk uur wakker om te kijken of hij nog goed ligt. Dus ik zou zeggen, doe wat jij het beste vind voor jou kind. Vertrouw op je instinct en niet teveel op anderen.
In de tijd dat ik werd geboren, was buikslapen dé trend. En ook nu slaap ik het liefst op mn buik. Tijdens de zwangerschap ook heel lang volgehouden. Je hebt toch speciale matrasjes voor buikslapers of baby's die kunnen omdraaien 's nachts? Dat heet aerosleep, maar misschien wist je dat al hoor. Als je baby dan per ongeluk met zn snuit naar beneden komt te liggen, dan zit er een luchtdoorlatend laagje in het matras waardoor hij blijft ademen. Maar eerlijk is eerlijk, het blijft best een eng idee...
hier ook. Maar ik had de wieg wel een paar maanden naast me staan en overdag beneden in de bak. Dat liever dan een niet slapend kindje!
Het blijft misschien eng, maar op de rug slapen hoeft ook niet altijd veilig te zijn hoor. Ikzelf ben vroeger als baby bijna gestikt in mijn eigen spuug, het is dat mijn moeder boven was aan het vouwen was en mij naar adem hoorde snakken, anders was ik er waarschijnlijk niet meer geweest. En dit kwam doordat ik op mijn rug lag en spuug niet kwijt kon. Sinds ik dit van mijn moeder weet heb ik ze nooit op hun rug gelegd, dat vind ik dus weer eng. Hier was het vanaf geboorte in een zijligkussen, en na een paar weken oud wilde ze op hun buik.
onze dochter heeft vanaf een paar weken oud altijd op haar buik geslapen... Wij hebben het nooit eng gevonden. Ik zeg gewoon doen.
Ik zou het gewoon doen als ze anders niet (goed) slapen, slaap is een van de belangrijkste levensbehoefte. Ik zou willen dat het hier zo helpen om beter te slapen.
Mijn meisje slaapt ook vanaf 3 weken oud op de buik (ook ivm refluxklachten). Mocht je het echt spannend vinden om je kindje op de buik te laten slapen kun je eventueel een sensormatje van nannycare kopen. Deze geeft een signaal als je kindje stopt met ademen en word vaak wel vergoed door je verzekering.
Hier heeft hij een periode overdag op zijn buik geslapen met mij erbij... Dat ging vanzelf over en nu ligt hij op zijn rug met zijn armen omhoog of opzij
Hier vanwege reflux de jongste op de buik gehad vanaf 5 weken. Nooit iets gebeurd. Buikslapen wordt afgeraden omdat rugligging veiliger zou zijn. Dat zou dan zijn omdat baby's dan niet kunnen stikken in het matras. Nadeel van rugligging is echter wel dat een voorkeurshouding meer ruimte krijgt en baby's dan weer kunnen stikken in de eigen (omhoogkomende) voeding. Het is dus niet zo dat buikligging onveilig is en rugligging veilig. Dat ligt genuanceerder dan dat. Als je baby z'n koppie kan optillen, zou ik gewoon tot buikligging overgaan. Eventueel kun je dan een aerosleepmatras in het bedje leggen: die voorkomt dat je baby stikt in de matras, (dat is het grootste risico dat buikligging met zich meebrengt).
Ons zoontje ligt ook al vanaf de kraamweek op zijn buik. Hij slaapt heerlijk en spuugt ook veel dus ik vind het ook een fijn idee dat hij niet op zijn rug ligt. Nu hij kan rollen ligt hij ook weleens op zijn zij dus hij gaat nu steeds meer zijn eigen houding vinden. Op zijn rug werd hij steeds wakker door rond zwaaiende armpjes. Heb wel een aerosleep aangeschaft.