Nee das waar maar ze zetten vaak in hun beschrijving dat ze niet via het systeem verkopen. 9 van de 10 keer word de koop ook geannuleerd door de verkoper. Geen idee waarom ze daar zo moeilijk over doen. Bij haar dus hetzelfde, dus ik vraag of ze er nog zijn, zij zegt ze zijn er nog, ik zeg top dan wil ik ze graag hebben, wat kost het met verzending. Zij antwoord hoeveel en ik vraag naar welk PayPal adres het kan. En een dag later is ineens het product weg en reageert ze niet meer.
Ik dacht 5 dagen? Als de koper het niet optijd ophaal word het retour gestuurd. Ik heb dat nu in korte tijd 2 keer gehad, vind dat echt vervelend.
Het is hier eigenlijk normaal om alleen met PayPal betalen, zelden koop ik via Vinted zelf omdat ze mijn aankoop dan toch annuleren. Weet niet precies waar het aan ligt
En krijg je dan dus ook het geld niet? Ik had ook iets verkocht, prima contact. Inmiddels ligt het pakket al 4 dagen op het pakketpunt, vandaag dag 5. En van de koper hoor ik ook niks meer.
nee dan krijg je je geld niet helaas! Vind dat wel slecht geregeld, want diegene krijgt wel zijn/haar geld terug!
Soms kan je er niks aan doen. Mijn pakket schijnt er al sinds donderdag te liggen, maar gister kreeg ik te horen; ligt er niet, komt nog. En ik heb al 2 of 3 ophaal herinneringen gehad.
Bekijk bijlage 767643 Ik krijg ineens constant irritante reclame (steeds deze) als ik gewoon aan het scrollen ben. Opent daarnaast ook in een nieuw tabblad. Om de paar seconden meer mensen last van?
Oeps, ik had een artikel op vinted gezet maar werd niet verkocht dus aan de kleding bank gegeven. Ik dacht alle advertenties verwijderd te hebben maar nu opeens toch gister een bericht dat iemand een artikel heeft gekocht. Schrok ik van en baalde er ook van. Hoe kan ik dit nu het beste aanpakken? Artikel word natuurlijk direct betaald dus dat geld moet weer terug.
Je kunt 1x annuleren zonder dat je een negatieve automatische review krijgt. Dus even uitleggen aan de koper, bestelling annuleren en dan krijgt de koper het geld weer terug.
En vervolgens krijg ik een mail dat mn pakket als bezorgd is gemarkeerd en ik binnen 48u aan moet geven of het oke is. Wat een gerommel daar zeg. Dus nogmaals gegaan en nu lag hij er wel. Maar had al een probleem gemeld bij Vinted, dus kan nu ook niks aangeven.
Hoe worden de 5 werkdagen geteld die een verkoper heeft om te versturen? Maandagochtend speelgoed voor mn dochter gekocht. Tot op heden nog niks gehoord van de verkoopster. Laatst online geweest 3 dagen geleden. Gisteren nog een berichtje gestuurd dat mn dochter nieuwsgierig was wanneer ze het op ging sturen. Verkoopster heeft goede reviews. Heb al regelmatig wat gekocht en altijd wel berichtjes gehad van verkopers. Vind het sneu voor mn dochter als dit niet doorgaat, mooie set voor leuke prijs. Ze is 6 en leegt hiervoor haar hele spaarpot. Weet wel dat als verkoopster niet stuurt het geannuleerd wordt, maar toch. Kleine moeite om even wat te laten horen toch, geen probleem dan als het sturen wat langer duurt. Of ben ik te ongeduldig?