Hoi dames, De kleine is nu 7,5 maand en eer alles wat ik hem voorschotel. Erg fijn natuurlijk maar ik ben een beetje door de variatie heen... Hij krijgt bloemkool, broccoli, boontjes vers. Uit potjes bruine bonen, wortels etc. Welke groente mag hij nog meer eten? Wij eten ook alle koolsoorten, maar ik heb gelezen dat de kleine dit nog niet mag. Klopt dit? Zou ook wel een rode kool, spitskool, koolrapen etc willen eten, maar door omstandigheden kan ik niet lang in de keuken staan en dus apart voor de kleine koken. Wij eten ook macaroni en spaghetti en dit eet de kleine ook. Weleswaar zonder de groente, omdat deze te hard zijn voor hem. Nasi is weer gekruid en mag hij ook niet eten toch? Of mag hij wel kruiden eten?
kruiden zou ik nog niet doen. Pompoen is ook lekker. worteltjes kan trouwens ook vers/pot. erwtjes kan ook uit de vriezer/pot. kolen zou ik ook nog even mee wachten. volgens mij na een jaar kun je de rest gaan introduceren. je kunt trouwens ook op een tijdstip/dag dat je wel wat tijd hebt wat porties vooruit koken en in kleine bakjes invriezen. Dan kun e dat er smorgens gewoon uithalen en opwarmen als je het gebruikt, dan hoef je niet dubbel te koken.
Zoete aardappel, pompoen, tomaten, komkommer, radijsjes, witloof. Hier worden meeste koolsoorten niet echt gegeten, ik ben er niet dol op behalve rauw dus kook er ook niet echt mee. Met paprika heb ik tot een jaar gewacht, kunnen wij als volwassenen heel moeilijk verteren laat staan zo een kleintje die net met eten is begonnen. Kruiden kun je allemaal gebruiken, wel vers liefst. Geen zakjes, dus potjes kruiden kopen en zelf mengsels maken zonder zout. Hier is basilicum nog steeds favoriet vooral om pesto mee te maken. Pasta saus maakte ik op die leeftijd ook apart met tomaten en zoete aardappel bijvoorbeeld of rosjes broccoli met verse pesto.
Zoete aardappel, pompoen, paprika, erwtjes, komkommer, snijbonen, champignons Kruiden kan prima. Losse kruiden, geen kruidenmixen en ik zou de chili en cajun kruiden nog even laten staan
Ik zou nog niet teveel kruiden doen, maar langzaam maar zeker kun je er wel naartoe werken dat hij rond het jaar met de pot mee eet. Rond deze leeftijd deed ik soms wat basilicum, peterselie of dille door zijn eten bijvoorbeeld. Je kunt ook groenten combineren. Aardappel, pasta of rijst toevoegen. Wat mijn zoontje heerlijk vond: Pastinaak Pompoen Wortel met rijst en dille Courgette met erwtjes en roomkaas Zoete aardappel met erwtjes Witlof met appel en aardappel Rijst met champignons Ik heb veel recepten gemaakt van AH Opperdepop, echt super handig boek.
Witlof Rode bieten (1x per week ivm nitraat) Spinazie Courgette (met tomaat of aubergine) Aubergine Wortel Pastinaak Erwten Broccoli Bloemkool Pompoen Vergeet vast nog wel wat dingen.
Waarom mag je eigenlijk geen koolsoorten geven? Wij aten, voor se geboorte van T, meestal groente uit een potje. Of boerenkool, andijvie, doperwten en andere koolsoorten. De groentes uit een pot mogen niet, omdat er zout aan is toegevoegd. Dua daarom deed ik diepvriesgroenten. Doperwten durf ik niet zo goed omdat ik het niet goed geprakt of met een staafmixer glad krijg. Dus ben dan bang voor de velletjes. Daarom geef ik doperwten uit een potje van Olvarit.
Maar wortel hoeft toch niet uit een potje? Gewoon stomen of koken en prakken. Idem met pompoen, pastinaak, zoete aardappel, prei, knolselder.. Kan je allemaal koken of stomen en in combinatie met aardappel geven. En vind je ook allemaal in de diepvries.
Niet prakken dan. Als je de doperwten zo voor zijn neus legt stopt hij ze vanzelf in zijn mond en gaat ie vanzelf kauwen Ook een goede oefening voor de pincetgreep; )
Nog niet genoemd, maar ook lekker: avocado, evt in de vorm van guacemole (zonder al te veel toevoegingen natuurlijk) En ze kunnen veel meer eten dan je denkt hoor, zo uit het vuistje. Doperwten zou ik ook eng vinden, maar heel veel andere groenten (broccoli, boontjes, worteltjes etc.) hoef je niet te pureren, die malen ze gewoon fijn met hun kaken
Groente vanaf 6 maanden. Aldus borstvoeding.com https://www.borstvoeding.com/bijvoeding/schema/nederlands.html Quote : aardappel aardpeer (topinamboer) amsoi andijvie artisjok asperge aubergine bleekselderij bloemkool broccoli champignons Chinese kool courgette doperwten jonge peultjes jonge sperzieboontjes jonge tuinboontjes knolselderij komkommer koolraap koolrabi meiknol paddenstoelen (10 mnd) paksoi paprika pastinaak pompoen postelein raapstelen rabarber radijs (rettich) rammenas rode biet schorseneren snijbiet snijboon spinazie spruiten tomaat sla (alle soorten) venkel waterkers witlof wortel zoete aardappel (bataat) zuurkool
Koolsoorten kunnen voor krampjes zorgen, geeft gasvorming. Het is niet zozeer niet mogen dus, maar het is een vrij grote belasting voor de darmen. Het ene kind heeft daar meer last van dan het andere, dus het is ook een beetje uitproberen.