Hallo, Ik plaatste mijn bericht bij de voedingsdeskundige, maar misschien staat het hier toch meer op zijn plaats ? Ik ben beetje ten einde raad.. Ik ben nu het voorbije half uur constant zijn kamer binnen gegaan om hem opnieuw te proberen doen drinken, maar hij draait zich telkens om.. en huilt enorm... zie mijn verhaal hieronder. Hallo onze zoon is net 18 maand en heeft er een virale infectie opzitten aan de keel, neus, oogjes.. Geen antibiotica, gewoon uitzieken en wat koortswerende siroop (die we al enkele dagen niet meer geven) zijn voedingspatroon: smorgens 280ml melk en een snee brood smiddags 250gr groentjes + 50gr yoghurt om 16u: +/- 300gr fruitpap om 19u 280 ml melk Nu dronk hij vorige week zijn beide flessen niet meer volledig uit.. gezien hij overdag ook water drinkt, hebben we dit zo gelaten, omdat we dachten dat hij zich niet goed voelde. sinds vrijdagavond wil hij zijn fles nu helemaal niet meer drinken. Hij weigert echt compleet. Maandag ben ik opnieuw naar de kinderarts geweest, omdat ik schrik had dat hij zou uitdrogen. Hij vertoonde geen tekenen, zei hij. Ondertussen hebben we hem ook eens geforceerd met zijn melk, maar hij gaf alles over bij de eerste hoestbui... poedermelk, sojamelk, uit de fles, uit een beker, een glas,... het haalt allemaal niets uit.. hij wil ze niet drinken.. Maar met zijn water alleen, haalt hij natuurlijk niet zijn 500ml per dag. Bij de crèche eet hij zijn middagmaal en fruitpap zonder problemen. we zijn een beetje ten einde raad... hij slaapt nu met lege maag.. hij slaapt goed, maar ik weet nu niet of hij zijn zinnetje doordrijft of als hij gewoon nog wat ziek is.. maar indien het laatste, zou hij toch overdag ook niet eten denk ik ? Wat raden jullie ons aan om te doen ? bedankt !
Ik geloof dat ik meer achtergrond informatie nodig heb om je een zinnige reactie te geven. - waarom krijgt je kindje zulke enorme flessen melk? - waarom krijgt je kindje fruitpap? - waarom krijgt je kindje geen drie volledige maaltijden aangeboden?
Ik heb in ieder geval dezelfde vragen als Cygnet.. Sommige kinderen kunnen melk gaan weigeren tijdens een verkoudheid/oorontsteking, omdat het slijmvormend is. In principe is het advies 300cc zuivel per dag vanaf een jaar. En ik zou ook naar 5a6 eetmomenten gaan. 3 grote maaltijden (2xboterham en 1 keer warm), en 2a3 tussendoortjes (fruit, rijstwafel). als je elke keer dan minimaal 100cc vocht haalt, zit je in ieder geval op het minimum.
Huh? Is je kindje 18 maanden? Is er een medische reden dat hij nog op een "babyschema" zit? Op deze leeftijd krijgen ze helemaal geen flessen meer. En is 300 ml koemelk uit een bekertje of tuit voldoende bij de broodmaaltijden.
Hij krijgt die flessen , omdat me dat zo aanbevolen werd bij de kindercontrole.. Dus dit pas ik best aan ? Dus smorgens en savonds broodmaaltijd, middagmaal en enkele gezonde tussendoortjes ? Die fruitpap wordt aanzien als soort tussendoor eigenlijk. Alvast bedankt voor de reacties
Ik zou kijken wat jullie eigen dagritme is.. Zoiets hadden we hier: Maar lunch en avondeten kun je prima omruilen. En fruit en tussendoortje kun je ook s'ochtends of 's middags wisselen naar eigen wens. Deden wij ook wel als het beter uitkwam. En de tijden hangen af van jullie tijden en zijn slaapjes. ontbijt: boterhammen met 150cc melk, of pap van 150cc melk tussendoor: fruit+water/thee/sap lunch: boterham+thee tussendoor: rijstewafel/fruit/liga+water/thee/sap avondeten: warme hap+slokjes water +100cc yoghurt optioneel: voor het slapen: thee met 50cc melk (zo'n 2 uur na het avondeten) Als je deze 5a6 eetmomenten hebt, zou ik elke keer minimaal 100cc geven. Maar ik bood geloof ik standaard 150cc aan. Bij ons ging dat regelmatig op.
18 maanden: - drie hoofdmaaltijden (ontbijt, lunch, avondeten) - 300 - 500 ml zuivel (melk, yoghurt, kaas etc) - 2-3 gezonde tussendoortjes - gewoon stukken geven (geen prakjes, papjes etc) - zelf laten eten - 500 - 750 ml extra vocht aanbieden (water, thee, sap) voorbeeld van een dagschema: ontbijt: 200 ml melk + bambix (pap) OF een belegde boterham + 100 ml melk lunch: een belegde boterham + 100 ml melk + fruit OF warme maaltijd (groente, zetmeel / rijst, vlees / vis / kip) + water avondeten: warme maaltijd (zie lunch) OF een belegde boterham + 100 ml yoghurt tussendoor - fruit in stukken (1,5-2 hele stukken fruit per dag) - drinken uit een (tuit)beker: water, thee, (dik)sap, afwisselen met: krentenbol, ontbijtkoek, pannenkoek, kaasbroodje etc etc. Maar eigenlijk: hanteer het ritme wat jij ook hanteert!!!
dank je wel allemaal !!! we hebben er een geslaagde avondshift op zitten. Een lekkere boterham en 2 kinderyoghurtjes, afgesloten met enkele grote slokken water. Moe, maar voldaan zijn bedje in. bedankt !!!
Mijn zoontje is (bijna) 18maanden en krijgt: 200ml halfvolle melk + 6 scheppen bambix als ontbijt tussendoor fruitpartjes+stukje ontbijtkoek of volkoren biscuitje 1 a 2 boterhammen met beleg + 150ml zuivel, dit kan melk maar ook yoghi (gst) zijn tussendoor fruitpartjes en/of volkoren biscuitje en/of doosje rozijntjes of zakje knijpfruit warm eten, hij eet egwoon met ons mee, en als hij niet met ons mee kan eten ligt er altijd wel een bakje in de vriezer voor hm, is gemiddelt 150 tot 250gram wat hij dan eet, aardappel/gehakt/groente maak ik nog wel altijd een stampot van... (doet zijn vader ook haha) en dan nog toetje, dat kan yoghurt zijn maar ook wel een danoontje maar ze mogen in principe gewoon alles eten, en ook gewoon grote dingen, ze hebben nu tanden/kiezen Oh, en Jelmar krijgt savonds voor het slapen gaan nog wel wat warme melk, maar dat is meer een rustmomentje savonds bij ons op schoot als hij echt slecht heeft gegeten savonds doe ik er nog wel es 2 schepjes bambix door