Tja het zou wel simpel zijn he. We laden hier een paar vliegtuigen vol met militairen en zullen dat zooitje ellende eens een lesje leren. Over het algemeen is het makkelijker om maar te slaan dan te praten. Juist daarom respect voor Rutte en Timmermans dat ze het zonder extra bloedvergieten proberen op te lossen. Naar het NOS journaal kijken en op de hoogte blijven is een heel andere manier van de ontwikkelingen volgen als actief gaan zoeken en vragen naar foto's. Dat je het zoekt omdat je er behoefte aan hebt prima maar waarom zou je er in godsnaam om vragen op een forum en ben je vervolgens ook nog verbaasd over de reacties. Dat die foto's er zijn kon nog wel eens heel belangrijk worden voor de reconstructie van het ongeval omdat vrijwel niks gedocumenteerd is en het bergen van lichamen en spullen nogal chaotisch is gegaan. Maar het is de verantwoording van de fotografen of zij deze foto's publiceren, gecensureerd publiceren of bepaalde beelden alleen richting het NFI te mailen. Het gaat over waar de morele en maatschappelijke grens ligt. En die ligt bij de een duidelijk op een hele andere plek dan bij de ander.
Ben ik het wel mee eens inderdaad. Maar wat ik ook bedoelde, op NOS journaal zie je soms ook beelden waarvan je kunt denken: moet dat? Maar is nu eenmaal de 'taak' van de media. Ik las hiet verbolgen reacties van mensen die de filmpjes op dumpert.nl respectloos vonden, maar dan heb je daar mi toch echt moeten zoeken. Ik .kom nooit zomaar op zulke sites.
Als het vliegtuig in de lucht al kapot is gegaan dan hebben ze gelukkig een snelle pijnloze dood binnen een paar seconden.
Lees nog steeds over dingen over het vliegtuig wat in brand stond, dit komt van het filmpje wat eens getoond is over een brandende vleugel. Het is naderhand toegegeven dat dit niet om het vliegtuig ging waar wij het over hebben...
Net de rapportage van Olaf Koens gelezen, die op de rampplek is. Heftige rapportage.. Las net dat onderzoekers van NL zijn aangekomen op de plek, dus hoop dat ze snel kunnen beginnen zodat de slachtoffers terug kunnen naar hun nabestaanden.
Ik kijk momenteel bewust niet op sites als dumpert en geenstijl. Heb al genoeg (nare) beelden gezien via het journaal. Zoals dat telefonische gesprek met die journalist,hoe hij dat verhaal bracht van dat 5 jarig kindje dat bezorgde me al de rillingen,laten ze ook nog een foto van dat kindje zien. Dan heb ik ook zoiets van moet dat nou. Ik weet het is nieuws maar laat dan foto's zien van de brokstukken of zo maar niet van mensen of persoonlijke spullen.
Je krijgt Rusland niet op de knieën met ons leger. We hebben het hier over een land waarbij de stelregel is dat" je je eigen kind opoffert voor het grotere belang". Een land waarbij je geen eigen mening hebt. "Waar je doet wat je gezegd wordt". Die mensen daar hebben niets te verliezen.Als je Rusland wil dwingen, betekent dat oorlog. Om het wat ongenuanceerd te brengen. Daarbij gaf een defensie expert al aan dat militair ingrijpen nu zeer onverstandig zou zijn. Niks is wat het lijkt daar...Alles voor de buitenwereld maar ondertussen. Klein voorbeeld alleen al waren de ringen die niet allemaal brandden bij de olympische spelen. ..op de Russische tv deden ze het allemaal wel.... Dat velen dingen roepen uit emoties is logisch. Gelukkig hebben we Rutte en anderen die proberen niet te handelen uit emoties maar met een realistisch blik de situatie bekijken. Voordat er nog meer slachtoffers vallen Ik hoop dat hier op zp iedereen elkaar in hun waarde laat ongeacht wie wat voor beelden ook wil zien! Iedereen dealt ermee op een andere manier. Daar mag een ieder van vinden wat hij/zij wil maar uit dat niet in dit topic. Zo jammer
Wauw. Het wordt gewoon nóg walgelijker! Ik lees net dat het koelingsysteem in de trein waar de lichamen geborgen liggen afgelopen nacht heeft uit gestaan. Daarnaast kan de trein misschien niet eens vertrekken omdat het spoor beschadigd is... Pfffffff
Het kwam hier ook voorbij op m'n tijdlijn, mét foto waar eigenlijk geen titel voor nodig was.. wat een drama is 't toch
Mocht men door de klap niet zijn overleden, dan wellicht door zuurstof tekort op de betreffende hoogte waar het vliegtuig zich bevond. Ik hoop dat ook. Je moet er toch niet aan denken dat iemand bewust een val van 11 km mee maakt. Ik word er gewoon misselijk van. Arme stakkers. Ik moet zeggen dat ik er ook veel mee bezig ben. Veel vragen. Ook over de laatste momenten van de slachtoffers. Door alle foto's lijkt het ook of je er ter plekke bent. De vraag of zulke dingen te zien moeten zijn, kan op twee manieren beantwoord worden. Ik vind dat je privacy verder gaat na het leven, dus ook bij dood heb je daar recht op. Anderzijds dit is al jaren dagelijkse kost in sommige landen. Die beelden worden ook continu uitgezonden. Van de WOII zijn ook expliciete beelden van naamloze gezichten uit het verleden te zien in documentaires en musea. Je hoort dan niemand over respect voor de nabestaanden. Dit is het leed wat mensen elkaar aandoen. Dit gebeurt er in de wereld en dat mag getoond worden vind ik. Dus ja, het is heel dubbel. Ik vind wel dat fotografen de menselijke resten in hun waardigheid moeten laten.
Er zijn inmiddels NL onderzoekers, die aardig hun werk kunnen doen nu. Ik denk dat de manier waarop Rutte/kabinet dit aanpakken een goede is. Met evt militair ingrijpen krijgen 'we' de slachtoffers denk ik zekr niet sneller terug.
Ze zijn volop aan het vechten op dit moment. Voor hen stopt de oorlog niet omdat er een vliegtuig is neergehaald.