Goedemorgen dames, Ik heb even een vraagje. Bij mijn vorige zwangerschap kreeg ik een week voor de bevalling ineens last van mijn staartbotje/staartbeen. Ik voelde alleen druk daar, maar ik kon wel makkelijk zitten en nog van alles doen. Tijdens de bevalling heb ik er niet echt op gelet. Ik kreeg ook een ruggenprik dus tijdens het persen had ik er geen last van. Alleen na de bevalling! Ik kon 3 weken lang met moeite zitten! Na 6 weken was het helemaal weg en heb ik er helemaal geen last meer van. Nu ben ik bijna 28 weken zwanger van de tweede en heb ik er gelukkig nog helemaal geen last van. Maar nu is het zo dat ik laatst van iemand hoorde dat ze niet natuurlijk mocht bevallen omdat ze last had van haar staartbotje dus kreeg ze een keizersnede. Zoiets hoorde ik voor het eerst. Tijdens mijn bevalling is mij daar niets over verteld. Heeft iemand hier ervaring mee? Liefs...
Pfff dan ben ik benieuwd mochten wij een 2e krijgen. Mijn stuitje is compleet scheef geduwd tijdens de bevalling en na van alles geprobeerd te hebben is nu mijn laatste redmiddel voor de orthopeed een osteopaat. Kan al bijna 9 maanden niet fatsoenlijk zitten. Zoveel pijn van gehad daf ik meerdere keren de grond van heel dichtbij heb gezien.. Maar een keizersnede? Nee hoor echt niet zomaar..
Oew dat klinkt vervelend! Hier was m'n staartbotje na de bevalling ook pijnlijk en scheef, maar de bekkenfysio heeft hem na twee weken recht gezet en pijn was direct over. Maar was dan vast niet zo scheef als bij jou.
Hmmm ik las hier even mee.. ik ben afgelopen dinsdag bevallen en heb een knip gehad, deze voel ik maar ook het idee dat mijn staartbotje helemaal blauw is... Kan dat scheef gaan zitten na de bevalling??
Jaa dat had ik wel. Omdat er zoveel druk op komt. Bij mij heeft de bekkenfysio het dus rechtgezet. Als je er last van blijft houden, dus niet te lang wachten, en ff laten controleren.
Bedankt voor je reactie. Heb net mijn vriend gevraagd eens te kijken aangezien ik ook pijn over schuin in mijn rechter zij krijg als ik even sta... Het lijkt erop dat mijn hele bekken scheef staat. Morgen ga ik het iig even bespreken met de kraamhulp en maandag mijn bekkenfysiotherapeut bellen
Ik ben gewoon bevallen met een pijnlijk staatbeentje. Ik heb het overgehouden na de eerste bevalling(met vaccuum enzo)en op foto’s ect is niets te zien maar ik kan nog steeds lastig fietsen,als ik dan afstap man dan ga ik bijna door de grond en lijk ik wel een oud wijf! Ik zou toen onder rontgen een injectie krijgen maar die heb ik af moeten zeggen omdat ik al zwanger was van nr 2. En later moest ik een injectie in mn heup ivm slijtagen maar geen haar op mn hoofd die er nog aan dacht om dat ook bij mn stuitje te doen. Nu komt nr 3 eraan en ga gewoon bevallen.(hoop ik) Misschien dat als je staartbeen helemaal verschoven is oid dat er andere redenen zijn?
Ik had het de kraamverzorgster nog gezegd dat ik er heel erg veel last van had. Ze had mij niet verteld dat ik dat door de fysio kon laten nakijken. Alhoewel de pijn na een aantal weken helemaal weg was. Ik zal het in ieder geval aangeven zodra ik er voor de bevalling last van ga krijgen!