Hey dames Ik wil straks blijven werken als de kleine er is en heb nu een contract voor 24 uur maar ik weet niet of ik dit wil blijven werken of misschien nog iets minder... Dus dan zou ik hem/haar een paar dagen per week naar de kinderopvang willen brengen maar nu is de vraag wat dat nou toch kost? Want ik wil gewoon kunnen uitrekenen hoeveel uur ik wil blijven werken dat het dan niet ineens zo wordt dat ik straks moet werken om me kind naar de opvang te brengen... Ik heb het al op internet opgezocht maar dan moet je de salarissen doorgeven en dat had ik gedaan enz en staat er hoeveel ging u kind in 2008 naar de opvang en nog meer vragen maar toen had ik nog geen kind dus kan ik het niet berekenen... Kunnen jullie me hier misschien mee helpen? Dank je Groetjes
Ons zoontje gaat 3 dagen per week naar de creche. Wij betalen daar 150 euro zelf voor, rest krijgen we terug van de belastingdienst. Dat is zo'n 130 uur per maand.
Ik zou daar gewoon het aantal uren invullen dat je kindje straks naar de opvang gaat. Wat je nu doet is namelijk toeslag aanvragen voor het afgelopen jaar. Maar dat maakt niet uit, je vult het aantal uren per maand in, het uurtarief van je creche of gastouder en rekenen maar... Zo heb ik het in ieder geval gedaan! Succes!
Waar heb je dat gevonden die site? Ik ben namelijk ook erg benieuwd. Ik werk 20 uur in de zorg en daarnaast nog een eigen zaakje waar ik 15-20 uur per week aan besteed. Ws straks een heel stuk minder mocht ik zwanger raken. Groetjes Cynthia
Dan betalen jullie wel heel erg weinig! Natuurlijk is je eigen bijdrage afhankelijk van jullie inkomens. Wij willen ons kindje straks 1 dag per week naar de creche doen, en dat kost 295 euro per maand. Wij krijgen via de belastingdienst ongeveer 155 euro terug, dus dan is onze eigen bijdrage zo'n 144 euro per maand.
Als je weet hoeveel het kinderdagverblijf (of de gastouder) per maand kost, kun je dat helemaal zelf berekenen op de site van de belastingdienst (www.belastingdienst.nl). Tik bij de zoekfunctie: kinderopvangtoeslag in, en je komt vanzelf in het rekenprogramma terecht.
Wij moesten geloof ik 80 euro betalen voor 3 dagen in de week kinderopvang. Nu gaat onze zoon straks 2 dagen, maar ik weet nog dat ik dat toen heb berekend via de site www.toeslagen.nl Uurprijs kan je ongeveer 6,10 invullen, is ongeveer normaal voor een kdv.
Hoe kan dat in godsnaam zo weinig zijn? Waarom moeten wij dan voor 1 dag opvang per week rond de 140 euro zelf betalen... Ik snap daar niets van!
Oh ik denk dat ik het door heb... ik heb het op www.kostenkinderopvang.nl opgezocht en dan moet je zo een rekenmodule invullen... Maar dan nog is het allemaal best ingewikkeld minder werken of niet...
nee kimskie dat snap ik dus ook niet daarom vind ik het zo ingewikkeld... misschien verdienen jullie dan teveel ofzo
Shay, ik studeer nog, dus krijg studiefinanciering. En mijn inkomen is dan 0 zeg maar. Mijn vriend verdient niet bijster veel, dus vandaar dat we dan weinig zelf hoeven te betalen. Hoe meer je verdient, hoe meer je ook zelf moet betalen.
Ik heb dezelfde berekening als jou gedaan, maar deze klopt volgens mij niet. Je krijgt kinderopvangtoeslag via de belastingdienst gestort, dus ik zou het daar eens proberen. Die berekening is makkelijker, omdat het niet per jaar maar per maand berekend wordt. Bij mij komt daar een hele andere berekening, en dus uitkomst, uit. Ik zou die maar eens proberen, want deze vertrouw ik niet helemaal.
Vandaar... wij hebben twee inkomens, waarvan 1 fulltime en 1 parttime, dus dan is het logisch dat wij meer betalen dan jullie.
Ja in principe werkt het wel zo ja. Het is best krom eigenlijk. Niet als je studeert natuurlijk, want dan moet je al van een studiebeursje van niks rondkomen en om dan ook nog de kdv zelf te betalen, dan kan je niet studeren en later gaan werken.
Kijk wordt het toch nog opgehelderd... Mijn vriend werkt ook fulltime en ik partime (24 uur) dus zal dan wel wat meer zijn als ik het via de belastingdienst uitreken... Ik ga het gelijk even uitrekenen... Hoeveel werk jij dan kim?
Ik ga straks 24 uur werken en mijn vriend fulltime. Dus eigenlijk hetzelfde als jij. Ik heb de berekening ook op basis van een salaris van 24 uur gedaan...
Nou ik kom er echt niet meer uit... Moet het nog maar een keer bereken via die belasting want volgens mij heb ik het verkeerd gedaan... Maar ja het is een feit dat minder werken je meer terug krijgt... is wel een overweging waard