de eerste x gekolfd, 4 maandjes oud.

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door Mamalief, 16 dec 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mamalief

    Mamalief Actief lid

    14 jun 2010
    490
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn dochter is de laatste 6 weken niet goed gegroeid. ze verliest ook enorm veel energie. Heb vandaag voor het eerst gekolfd,1 borst maar.
    Er kwam niet echt veel uit. ong. 30cc.

    Moet ik me zorgen maken of is dit normaal voor eerste x kolven?
     
  2. Sanjor

    Sanjor Fanatiek lid

    23 jan 2010
    4.337
    1
    0
    Almere
    Bij mij kwam er de eerste keer ook zoveel uit.. zelfs 20 cc.. Maar had toen ook max 5 min gekolfd...

    Heb nog niet een hele voeding gekolfd dus kan je niet zeggen hoeveel er bij mij uitkomt.. Maar denk dat het altijd de eerste keer niet zoveel is?
     
  3. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Wat je kolft zegt helemaal niets over hoeveel je kind drinkt.
    Als je je zorgen maakt over de groei van je kind, leg dan liever wat vaker aan, en let heel goed op het aanleggen. Goed aangelegd haalt een kind veel meer uit een borst.

    Met 4 maanden is het overigens normaal dat een kind dat borst krijgt wat minder hard groeit. In de curves die het CB hanteert is dat niet te zien, en dat geeft soms reden tot onnodige paniek. Op borstvoeding.com kun je een account aanmaken en de meet- en weeggegevens van je kind invoeren. Je kunt dan zien hoe je kind het doet t.o.v. de curve van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Deze curve is gebaseerd op babies die borstvoeding krijgen.
     
  4. Mamalief

    Mamalief Actief lid

    14 jun 2010
    490
    0
    0
    NULL
    NULL

    Heb ik ook gedaan. Op bv.com zat ze eerst boven (niet veel boven)de een a laatste lijn, nu erop.
    Ze is gemiddeld ong. 50gram pw aangekomen. Is dat normaal voor 4 maanden? Dit is het gemiddelde van 6 weken.

    Ik leg haar vaak aan, ze drinkt goed en lijkt tevreden.
     
  5. Mamalief

    Mamalief Actief lid

    14 jun 2010
    490
    0
    0
    NULL
    NULL
    1x kolven he.. dus niet dat ze pas geboren is ofzo.

    thnx voor jullie reactie
     
  6. sandranuijs

    sandranuijs Bekend lid

    29 apr 2010
    713
    1
    16
    Ik heb vandaag voor t eerst gekolft en haalde er 150ml uit maar goed ik denk dat dit even ligt aan wat je borsten gewend zijn...
    Mijn ventje valt aan als ie ze ziet en drinkt dan bijna 8 min per borst en neemt er vaak eentje. Ze zijn dus wel wat gewend bij de man hahaha

    Hoe drinkt jouw kindje, veel of weinig en hoelang want dan weet je wat ze gewend zijn
     
  7. Mamalief

    Mamalief Actief lid

    14 jun 2010
    490
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mijn kindje drinkt meestal 2 borsten. Ieder 20 minuten. Ze valt inderdaad ook aan zodra ze ziet..

    Nu heb ik weer gekolfd, en krijg ik er maar een paar druppels uit..
    Ik denk dat het borstvoeden er op zit voor mij..
     
  8. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.188
    35.874
    113
    Och mamalief, dat je kun je echt niet bepalen aan de hand van het kolven hoor! Dat zegt echt niets over je productie. Heb je uberhaupt wel een toeschietreflex gehad bij het kolven?

    Voorbeeldje: mijn dochtertje groeide in het begin heel hard, tegen de 350 gram per week. Erg goed dus. Ik kolfde toen zo'n 10-20 ml per keer. Ik kreeg geen toeschietreflex met de kolf. Toen ik speciale neusspray daarvoor had gekregen ging het ineens wel heel hard met kolven.
     
  9. Mamalief

    Mamalief Actief lid

    14 jun 2010
    490
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik wilde die neusspray vandaag halen bij de apotheek, maar het moest op recept. Heb mn huiarts gebeld om half 3, maar ze waren al gesloten.

    Hoe kun je weten of je tsr al opgang is?


    erg bedankt, het stelt me echt gerust!
     
  10. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Er zijn vrouwen die genoeg melk hebben om een tweeling goed te voeden, maar die er met een kolf maar een paar druppels uitkrijgen. De hoeveelheid die je kolft zegt NIETS over de hoeveelheid die je kind drinkt (dat schreef ik hierboven ook al).

    Ik snap dus werkelijk totaal niet hoe je aan het idee komt dat de borstvoeding er op zit voor je. Onzin. Je moet hooguit een beetje aan je borstenmanagement werken, en daarvoor kun je (gratis) bellen met iemand van VBN of LLL.
     
  11. Mamalief

    Mamalief Actief lid

    14 jun 2010
    490
    0
    0
    NULL
    NULL

    Is een elec. borstkolf een optie om het meer te stimuleren?
     
  12. Mamalief

    Mamalief Actief lid

    14 jun 2010
    490
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb trouwens net de LLL gebeld. Aardige mensen zeg!
     
  13. lizab

    lizab Fanatiek lid

    7 mei 2007
    3.467
    1
    0
    planner kraamzorg
    Drenthe
    Mamalief, ik zie dat je al druk bezig bent om het op te lossen.

    Ik krijg er met kolven in eerste instantie af en toe ook er weinig uit, mijn kolfritme nu aangepast en dan komt er de 2e/3e keer al veel meer melk:

    2 min. ene borst, 2 min andere borst.
    5 min. ene borst, 5 min andere borst
    en dan nog een derde keer tot de melk "op" is.

    Nu is dit mijn ritme, maar op bv.com staat het volgens mij ook uitgelegd.
     

Deel Deze Pagina