Een vraagje voor alle mama's met een kindje die KMA hebben. Onze dochter is nu 6 maanden en heeft vanaf een week of 7 al voeding voor hongerige baby's. We hebben veel lopen tobben met haar met spugen, overstrekken, krampen en slecht slapen en huilen. We hebben fysio gehad voor een voorkeurshouding en manueel therapie ivm de klachten van slecht slapen etc. Het overstrekken en slecht slapen etc zijn wel verdwenen. Het spugen bleef steeds maar en soms met golven en soms maar een mondje en dan dagen weer niks. Vanaf 4,5 maanden lopen we (op eigen initiatief) bij een KA, zij hebben reflux geconstateerd en we hebben Zantac gekregen (2x 1,8 ml per dag). Nu spuugt ze soms nog een mondje na de fles of als ze erg actief aan t spelen is, verder heeft ze schrale wangen (net schuurpapier) en de ontlasting komt om de 2 a 3 dgn maar is gewoon (niet dun en niet dik). Nu moeten we over op pak nr 2 en liet de KA vallen dat we misschien toch weer naar de hypoallergene voeding moesten omdat ze misschien wel last van KMA zou kunnen hebben. Ik twijfelde en belde haar nogmaals en nu mochten we toch wel met standaard voeding verder gaan. Maar ja nu weet ik ook niet meer wat ik moet. Onze dochter heeft geen last van de voeding, groeit goed, spuugt dus maar af en toe een mondje en heeft schrale wangen (misschien wel door de winterkou?). Wat adviseren jullie nu en wat denken jullie zou het toch KMA kunnen zijn? Alvast bedankt voor jullie reactie. Gr Kaatje
Ik wilde inderdaad net zeggen... Kan natuurlijk ook met de tijd van het jaar te maken hebben. Ik weet niet hoe lang ze al schrale wangetjes heeft? Ik merk zelf ook dat mijn huid droger wordt... Gaat natuurlijk wel extra hard zo met de verwarming aan. Verder hebben wij ook een onrustige baby gehad. Leek erge buikkrampen te hebben, sliep slecht, maar groeide goed. KA bleef KMA volhouden, zelf dacht ik toch echt dat er wat anders aan de hand was. Later bleek ook dat hij verborgen reflux heeft en is ook aan de zantac. We hebben nu een heel ander ventje gekregen. Poept ook onregelmatig [1 x per dag, soms in de 2 of 3 dagen], ziet er normaal uit en lijkt er ook geen last van te hebben.... En ohja, heeft momenteel ook erg droge wangetjes Het klinkt wel herkenbaar je verhaal... gewoon je gevoel volgen [misschien makkelijker gezegd dan gedaan]. Vertrouw je het niet, toch weer even overleggen met de KA. Maar je merkt wel dat ze heel anders is geworden nadat jullie zijn begonnen met zantac?
Ja de zantac helpt erg goed, ze huilde eerst altijd na de fles of als ze moest spugen. Nu komt er oms een mondje terug, maar huilt ze er nooit meer bij. Ze slaapt stukken meer en is vrolijk. Wat voor voeding geven jullie dan? En denk je dat jullie kindje wel of niet KMA heeft?
hier wel KMA. heel erg zelfs. hier was ook overstrekken vooral heeeel veel huilen tijdens de fles maar ook tot 2 uur na de fles. ze poepte groen en kwam niet goed meer aan. t CB dacht eerst aan reflux en dat bleek ook zo te zijn maar dat was alleen zuur branden. op mijn aandringen zijn we daarvoor bij de KA terrecht gekomen totdat nikita niet meer aankwam. nikita dronk uiteindelijk ook maar flessen van tot de 100 cc per keer leeg en daarna was t herrie in de tent. toen heb ik eenmaand lang ntensief van friso gebruikt maar in die maan tijd kwamen de klachten langzaam aan weer terug. toen doorgestapt naar allergy care van friso. en toen bleven de meeste klachten ook weg, toen moesten we weer terug naar hypo allergeen. daarzou ze niet op moeten reageren omdat t al voorbewerkt is voor een gedeelte maar nikita reageerde bij de eertse slok al met krampen huilen en meteen een week niet meer van haar ontlasting af kunnen komen. nu hebben we bij de dieetiste een faspraak lopen en nu krijgen we ook haar voeding vergoedt. als je denkt datc t dus KMA is dan moet je er echt achter aan gaan maar ik weet niet of jou kindje ook KMA heeft omdat andre kindjes ook anders kunnen reageren groetjes susanne
Wij gebruiken Friso comfort gemend met Friso Extra. Dit in de verhouding van 2 schepjes comfort en 4 schepjes extra per fles. Hij reageert eigenlijk goed op de voeding, helemaal nu het dikker is en beter in zijn maagje blijft zitten. Heb geprobeerd de comfort af te bouwen, maar toen begon hij meer te spugen, dus hebben we het eerst zo gelaten... Maargoed, het blijft wel een hongerig mannetje, drinkt heel goed en groeit nog beter Ik geloof zelf niet in KMA, daar reageert hij te goed voor. Ook omdat we een heel ander ventje hebben, sinds we met zantac zijn begonnen. Hij is veel rustiger, slaapt beter. Hij kon alleen op zijn buik slapen, nu gelukkig ook op zijn rug. Huilt minder, heeft haast geen buikkrampjes meer. Tuurlijk heeft hij zo nu en dan nog een aanvalletje, maar vergeleken bij een paar maanden geleden, stelt dat haast niets meer voor. Ook reageert hij super goed op de potjes fruit en groente... Mijn gevoel zegt dat hij geen KMA heeft, of ik moet het heel erg mis hebben.
Oh heftig hè? Sneu voor jullie meisje.. vooral omdat het tijdens het drinken ook erg last heeft. hopelijk groeit ze er snel over heen.
ja ik hoop t ook maar ga er niet vanuit. haar vader heeft t tot zijn 14de gehad dus we kunnen ons lol op denk ik maar we hebben geduld en wachten af en doen eraan wat we eraan kunnen doen susanne
hoi, als je dochter verder geen last meer heeft van overstrekken, veel huilen etc etc alleen maar een beetje spuugt en schrale wangen heeft dan zou ik niet meer aan KMA denken . Mijn zoontje heeft tot altijd best veel grote mondjes terugegeven. Tot vorige week eigenlijk (ineens was het over) en heeft sinds een paar weken hele schrale wangen en soms rode droge plekjes. Maar verder heeft hij helemaal nergens last van en nooit gehad. Dus alleen met deze sympomen denk ik niet dat het KMA is.
Even benieuwd hoe het gaat met de kleine meid... De laatste tijd smeer ik de wangen goed in met vaseline [2x daags] en de schrale wangetjes worden alweer lekker zacht.
Bedankt voor het vragen Met de kleine gaat t goed. Ze krijgt nu sinds 1,5 week standaard flesvoeding. Ze heeft daardoor nu zelfs 1 a 2x per dag een poepbroek, ipv 1x in de 2 a 3 dgn. Verder eet ze goed een groentehap en we zijn voorzichtig met een fruithapje begonnen. Peer reageerde ze allergisch op, banaan en appel gaan wel goed met een 1/2 liga erdoorheen. Ze heeft nog wel veel piepkleine bultjes nu vooral rond haar mond. En van de week had ze een soort exzeemplekje op haar slaap. Wij smeren nu ook 2x daags vaseline met lanette creme van de apotheek.
Weet jij al of jouw kindje nu kma heeft of niet? Wij gebruiken trouwens nog steeds zantac en nu ipv 2,5 schepje nutriton, 5 schepjes nutriton door de voeding. De standaard voeding is nl wat dunner dan de friso extra voeding.
Fijn te lezen dat het aardig goed gaat met jullie meisje. Hier ook nog steeds zantac hoor, zal nog wel even duren voordat hij daar vanaf mag. Het is nu door de zantac een heerlijk ventje. Natuurlijk heeft hij nog wel eens een dipje, maar dat mag ook. Fruit en groente gaan er goed in. Het is echt een klein vreetzakje en hij lijkt overal goed op te reageren. Ok, hij heeft zo nu en dan wel wat rode vlekjes, maar ook dat kun je niet voorkomen. Kleine man heeft er gelukkig ook geen last van. Vastgesteld is het niet, maar ik geloof zelf niet dat hij KMA heeft. Daar reageert hij gewoon te goed voor. Als het eten niet wilde, pijn had bij het drinken, niet groeide, dan zou ik me zorgen maken... Het is nu gewoon een lachebekkie... dus ik maak me er niet heel erg ongerust meer over. Wat ik zeg, zantac heeft voor een ommezwaai gezorgd