Al vanaf het begin van zijn geboorte heeft Odin niet zo' erge honger. Op het moment moet ik hem elke 2 uur dwingen om te drinken, hij drinkt dan tussen de 55 en 65 ml soms maar 30 ml. De kraamzorg en vk zeiden dat dit eigenlijk te weinig was maar meer krijg ik er echt niet in ook niet met langere tussenpozen dus ik moet om de 2 uur aanhouden tot hij weer op zijn geboorte gewicht zit. Hoeveel drinkt jullie baby? En hebben jullie tips om hem wakker te houden? Hij valt namelijk rap weer in slaap tijdens z'n voeding. Hij is nu 10 dagen oud trouwens.
Zoals ik net al antwoordde in het andere topic: jouw baby vertoont normaal gedrag, dat bovendien erg gezond is en ideaal voor zijn ontwikkeling. Om de twee uur drinken is áltijd aangeraden voor een pasgeboren baby. Alleen jammer dat veel artsen de bizarre adviezen van fv fabrikanten inzake weinig grote voedingen klakkeloos lijken te volgen. Misschien kan je dit eens lezen om jezelf gerust te stellen: http://lalecheleague.be/borstvoeding-a-z/179-weinigvoedingengeven.html Ja, dat gaat over bv. Maar de behoeften van een baby zijn niet anders met fv dan met bv.
Als je twijfelt of je newborn baby wel genoeg drinkt en alert genoeg is dan zou ik een kinderarts om advies vragen en niet een forum. Hier zijn de meningen (soms erg) verdeelt en spreekt men (ik ook) uit eigen ervaring welke niet altijd van toepassing is op jouw situatie. Voor de eerste twee weken kregen wij een 'op maat gemaakt' voedingsschema. Volgens mij was het ook elke 2 of 3 uur drinken (ook s nachts). Ik heb het een tijdje bijgehouden en hier varieerde het ook tussen de 45ml en 75ml de eerste twee weken. Na twee weken ging hij over op standaard 90ml of zelfs 120ml. Als je niet zeker bent, neem contact op met de kinderarts/professional/kraamzorg.
Nou zelf heb ik het idee dat hij wel genoeg binnen krijgt omdat hij als hij wakker is heel alert is en ook al best sterk, hij plast de hele dag door volle luiers en poept 2 keer op een dag. Maar de kraamzorg en vk hadden ons ongerust gemaakt want volgens hen hoort hij makkelijk 90 ml weg te drinken en ze hadden het al over een kinderarts etc. Dus vroeg me af hoe het bij anderen zit.
Als hij goed plast en goed alert is dan lijkt mij dat er niets aan de hand is. Zo'n kleintje moet het ook allemaal leren natuurlijk. Drinken is moeilijk en vermoeiend. Wanneer heb je weer een afspraak bij de kinderarts/cb? (Ik woon zelf in het buitenland dus ik weet niet hoe het in Nederland werkt) Je kunt -als je het vertrouwd- wachten tot de volgende afspraak en zien hoeveel hij is gegroeid.
Hoort? Hoe werkt dat dan precies als je borstvoeding geeft? Dan zit je op 8-12 voedingen per dag. Jouw kV en vk stellen dat 90 cc makkelijk weggedronken moet worden. Stel je voor dat een borst kind 90 cc wegklokt elke keer. Dat is natuurlijk veel te veel. Dus drinkt een kind aan de borst vaker kleine hoeveelheden. Het natuurlijke drinkpatroon voor een mensenbaby. Nu geef jij kunstvoeding. En hop, weg met bovenstaande. Kleine flesjes? Niks kleine hoeveelheden. Snel hoor, omhoog met die hoeveelheden! Snel de flessen lekker groot maken (dan zijn ze zo lekker “verzadigd”). Alsof we hier met een ander “type” baby te maken hebben...Ik blijf me daar over verbazen.. Jouw kindje heeft de volkomen natuurlijke behoefte om elke 2 uur een kleine hoeveelheid te drinken. Dat heeft ook niet met weinig honger te maken. Maar met het feit dat het maagje van een pasgeborene nog maar ieniemienie is. En dus snel is gevuld.Hahaha dan had ik 3 kinderen met weinig honger... Volg je kindje, bied vaak een flesje aan. Niet te snel laten drinken, dat is niet goed voor het maagje, en het voldoet niet aan de zuigbehoefte. En laat je vooral niet gek maken. Als de groei en plasluiers oke zijn, gaat het goed
Ik vind het een vreemd advies. Onze dochter ging in het begin ook niet zo vlot als dat de kraamzorg zou willen, gelukkig waren ze het er mee eens om niet zo vlot op te hogen. Hier deden we vaak 2 dagen over 10cc ophogen i.p.v. elke dag 10cc. Toen op dag 8 de kraamzorg wegging boden we net flesjes van 60+2 aan en dat ging lang niet altijd op. Eerder voeden dan dat ze zelf kwam of eerder dan de 3 uur had totaal geen nut, dan dronk ze niet of ze spuugde heel veel weer uit. Ze leek echt even 'wakker' te moeten worden, want met 2,5-3 weken ging ze opeens een stuk meer drinken, geloof dat ze toen vrij snel op 6-7x 90+3 per dag zat. Dus nee hoor, hij hoeft nu helemaal nog niet 90cc per keer op te kunnen. Het is belangrijk dat hij groeit en goed poept/plast, verder niet. Onze dochter groeide in de kraamweek ook maar 10-15 gram per dag ofzo, soms een dag niks, maar niemand die zich er druk om heeft gemaakt.
Anders ga je toch gewoon naar het weeguurtje bij het cb. Als je je zorgen maakt of hij wel genoeg drinkt is dat ideaal. Groeit hij goed dan weet je dus dat hij het allemaal goed zelf regelt. Valt hij in slaap? Dan lekker laten slapen. Hij heeft op dat moment blijkbaar geen honger meer en wanneer hij wel weer honger heeft dan hoor je hem wel.