hoi dames ik heb een vraag aan jullie , mijn kleinste schat is bijna 6maand , krijg al heeeel vroeg (wegens medische redenen in overleg en onder begleiding van de ka ) bijvoeding . maar nu zou ie teveel eten en te hard groeien en bijkomen . hij eet 1maal per dag fruit en 1maal per dag groenten (als maaltijd) ongeveer een 220ml (gemaakt en gezien in de goermet potjes van avent) en hij alles op en heeft nadien geen flesje meer nodig . hierbij krijgt ie 30ml water .hij krijgt ook 1maal per dag tussen het fruit en de groente en soepstengel . hij heeft nog 3flesjes en dus 2maal vaste voeding . maar hij weegt teveel en is te groot volgens het cb 71cm en 8230gram . als je hem ziet is het een mooi gevulde baby maar zeker niet te dik , hij speelt heel vrolijk is heel erg actief en alert hij kruipt ook al vrolijk rond . slaapt heel de nacht door . wat denken jullie ? ka vind het overigens geen probleem hoor maar dat cb zet me aan het twijfelen
oja zijn schema 7-7u30 ; 180ml+6schepjes 11-11u30 ; fruit +30ml water 13-13u15 ; soepstengen 15-15u30;groente +30ml water 19-19u15;180+6schepjes 23-23u15;180+6schepjes +1schep RB
Ik weet niet precies hoe lang en zwaar mijn dochter nu is, maar ik denk dat het op etzelfde neerkomt. Ze heeft een bolle toet maar haar lijfje is slank. Het voedingsschema lijkt mij niet overdreven, al weet ik natuurlijk niet hoe groot de porties fruit en groente zijn. Mijn dochter krijgt nu vier flessen 210/7, hoewel ze deze sinds een paar dagen niet meer helemaal leegdrinkt. Ze krijgt een groente- of fruithapje daarnaast maar dat is meestal maar een hapje of tien. Soms nog minder, als ze zelf mag afhappen.
mijn dochter is nu 6,5 maand en weegt nu ongeveer 10kg en ongeveer 73cm. ze eet ook 200 gram groente en 200 gram fruit tussen haar 3 flessen door. ik vind eerlijk gezegd wel dat je een beetje aparte flestijden hebt, er zit een heel groot gat tussen de 2 flessen. zou dat meer over de dag verdelen en de fles van 23 uur als laatste fles om 19 uur geven. ons schema is: 8.30 uur 210/7 met 3 schepjes Nutriton ivm spugen 11 uur 100 gram fruit 13 uur 210/7 met 3 schepjes Nutriton 15.30 100 gram fruit met af en toe een liga erdoor en beetje water of thee 17.45 uur 200 gram groente/aardappel/rijst/vlees 19 uur fles 240/8 met 3 schepjes Nutriton. CB en kinderarts hebben hier beiden geen commentaar en de kinderarts zei zelfs van de week dat hij het liefst alle babies zo zag ze krijgt trouwens wel Pepti voeding voor allergie wat lichter verteerbaar is en ze drinkt ook niet alle flessen leeg
dank jullie wel voor jullie antwoorden !! de ka vind het een prima baby met een mooi schema , hij krijgt soms tussendoor een flesje van 90+3 , als ik de fles tussen de groente en het fruit geef dan spuugt ie ook zen groentjes en fruit uit daarmee dat hij daartussen geen fles krijgt hij krijgt wel voldoende vocht binnen (water) . ze vinden hem te zwaar maar de ka juist niet , ik snap het niet
Klinkt echt niet dik hoor, mijn dochter is even lang maar 1kg zwaarder en ik vind haar ook niet dik. Rond die leeftijd woog ze overigens 8,5 lg, daarna is ze dus duidelijk minder hard gaan groeien. Verder klinkt het eten in mijn ogen ook prima. Ik zou sowieso de adviezen van de ka opvolgen, niet cb! Ka heeft er echt veel meer verstand van.
mijn oudste zoon was met 6 maanden 12 kilo en 86 cm(geen typfout) en kreeg volledige bv. Zoon nr woog 12 kilo en was 78 cm en kreeg ook alleen bv. dochtertje was met 5 maanden 9 kilo en 71 cm,kreeg net 1 maandje flesvoeding van 120 cc per fles,die groeide ook erg hard dus nee jouw kindje is niet te groot en te zwaar anders zouden mijn kids erg grote reuzen moeten zijn.
Er zit nou eenmaal variatie tussen kinderen. Ik vind de score wel meevallen. Hier was mijn oudste 70,7 en 8,9 kg bij 6 maand.. Hij kreeg dan een liter fv en 125 gram groente. Mijn jongste kreeg ook de liter fv, en 2 happen groente (hapjes weigerde hij tot 7 maand). Maar op hetzelfde menu was hij bij 6 maand 66 cm en 7,1. In de maand erna is de oudste nog harder gaan groeien, en werd echt een spekkie. Het CB wimpelde dat rustig weg: hij at een normaal menu, niet/nauwelijks tussendoortjes, hij was alleen niet zo mobiel, dus ook weinig verbranding. Nu al kleuter zit hij op de middellijnen. De jongste groeit ook door, maar rustiger dan de oudste. En hij is mobieler, dus verbrand ook meer denk ik. Ik zou bij jou schema alleen de fles om 13.00 doen, om 15.00 de soepstengel en om 18 de groente.. Dan kun je straks brood bij die fles geven.
Wat erg dat het CB dat zegt!! Kinderen verschillen en ik vind de cijfers die jij geeft echt niet buitensporig. Buiten dat geef je fruit en groente, dat zijn geen zware voedingsmiddelen. Ook de hoeveelheid melk is heel normaal. Het slechtste wat je bij een baby kun doen: op dieet zetten! Wat komen er toch veel mensen terug van het CB met van die idiote adviezen, schandalig eigenlijk.
Lijkt me ook niet gek hoor! Wat een prutsers toch altijd daar...hier ook al. Zoontje krijgt volledig BV (nog geen bijvoeding) en weegt 7750 gram bij ongeveer 65 cm. Ook een stevige (ook stevig ruggetje e.d.) knul, maar absoluut niet dik. Qua gewicht net iets boven de middellijn en qua lengte er iets onder. De ene bij het CB zegt dat hij prima is en de ander vindt hem te dik...zucht...heb soms het idee dat ze hem beoordelen naar mijn postuur, flink dus. Terwijl mijn man een lange, hele slanke man is. Waarom moet iedereen toch tegenwoordig hetzelfde door het leven? Dezelfde kledingmaat, hetzelfde rechte gebitje etc...
Klinkt niet als te dik hoor. Mijn dochter woog met 6 maanden zo'n 6.5 kilo met 66 cm. Maar zij is juist te licht. Of nouja, ze zit net onder de -1 lijn. Maar ze volgt haar lijntje perfect en eet behoorlijk wat weg. Heb toevallig van de week vergeleken met de oudste destijds en hij was precies een kilo zwaarder en een cm langer. Ook hij zat onder het gemiddelde. Niet teveel van aan trekken. Zolang hij zijn eigen lijntje volgt lijkt mij dat er niks aan de hand is
CB moet je met een korreltje zout nemen. Daarom ben ik nooit naar Kind en Gezin gegaan (CB van Belgie) maar altijd naar zijn kinderarts die hem van zijn geboorte kent. Zij hebben meerdere keren gebeld om langs te komen, maar no way! Ik ga liever naar iemand die 10 jaar ervoor heeft gestudeerd dan iemand die ergens een LOI cursus thuis heeft gevolgd. Mijn zoontje is 6,5 maand en is 8kg300 en is 71cm lang. Hij is helemaal niet dik. Dit is zijn voedingsschema: 10:00 flesje 240/8 14:00 200 gram groenten + water 16:00 yoghurt + water 18:00 100 gram fruit + flesje 180/6 22:00 250ml pyama papje of fles van 240/8 met rijstebloem Mijn zoontje slaapt ook de hele nacht door en doet 3 dutjes per dag. Een heerlijk rustig vrolijk kind
Komt op mij allemaal vrij normaal over hoor, zou me niet druk maken. Wat willen ze nou, je kind op dieet zetten? Met 6 maanden?!?
Baby's zijn niet gauw te dik. Het komt wel voor hoor, maar vaak is er dan iets medisch aan de hand. Baby's die gewoon hun eigen lijn volgen, gezond en happy zijn, hoeven niet op dieet. Hoe lang ben je nu bezig met bijvoeding? En wat was daarvoor de reden? Ik vind dat je baby -voor een baby die al een tijdje bijvoeding krijgt- helemaal niet veel eet en al helemaal niet veel melk krijgt!