Ik ben op zoek naar vrouwen die net als ik tijdens de bevalling ook hevige pijn hebben gehad bij t toucheren??? Voor mij is het inmiddels 1 1/2 jaar geleden, maar nu ik weer zwanger ben komen alle gevoelens en engsten weer terug. Ik heb n heel gemakkelijke zwangerschap gehad, niks bijzonders. Toen ik met 41 +6 nog niet bevallen was, ben ik ingeleid. Ik ben die week ervoor en de dag ervoor nog gestript, dit was niet pijnloos, maar ook niet pijnlijk. Na het inleiden hebben ze mn vliezen gebroken en vanaf toen begon de ellende. Elke keer dat ze me toucheerden zat ik bijna in het plafond en heb het echt uitgeschreeuwd. Helaas werd ik in het begin niet echt serieus genomen, dit hadden ze nog niet eerder meegemaakt. Ik ben absoluut niet iemand die snel pijntjes heeft, helemaal niet. Maar dit was afschuwelijk. Uiteindelijk had ik met weeen minder pijn dan na de weeen??? Ik heb nog ongeveer 12 u in dezelfde houding ( hartje zakte weg) op bed gelegen, waarna ze eindelijk door hadden dat t toucheren echt ondraaglijk was. Helemaal uitgeput hebben ze me ( zonder overleg daarvoor was ik te ver weg) een ruggeprik toegediend. De bevalling was ook nog ns een drama ( vacuum en 11/2 u persen. ) Maar uiteindelijk mocht ik na 16 u mn lieve dochter in mn handen houden. Achteraf hebben we lang gezocht naar een oorzaak. Was ik allergisch voor de handschoenen en/of gel?? Waarschijnliojk niet, want bij eerdere inwendige echo's en strippen heb ik nergens last van gehad. Ik heb wel n ontsteking gehad in mn baarmoeder. Dit kwam naarvoren omdat mn dochter bij 1 week oud ontstoken oogjes had en uit de kweek bleek ze dat van n ontsteking te hebben gekregen. Had dit er iets mee te maken??? We hebben geen idee, maar de angst ( vooral bij manlief) zit er goed in. Is er iemand die dit herkent of zoiets ooit eerder heeft gehoord?? Jullie zouden mij er heeel erg mee helpen!!
Ik vond het toucheren wel erg pijnlijk, maar hier waren de weeen veel erger, dus sorry niet precies hetzelfde..
toucheren en het hechten waren het pijnlijkst vd hele bevalling!! Maar ze heeft maar 1 of 2 keer hoeven toucheren geloof ik.
ik ben bevallen met 41+6 ben 1x gestript en vond dit heeeeeeeel naar (echt pijn kan ik het niet noemen) het toucheren tijdens mn bevalling vond ik nog erger en ook het breken van mijn vliezen deed heel erg pijn. Ze hebben me meerdere malen getoucheerd omdat de ontsluiting niet wilde vlotten. Ik heb een uur lang persweeen weg moeten puffen omdat er nog een laatste randje zat wat ze uiteindelijk weg hebben gemasseerd, ik vond dit pijnlijker dan de weeen zelf. ik wil wel ooit een 2e maar zal dit wel van me af moeten zetten dan want ik ben best bang en zal dit ook zeker aangeven bij de verloskundige dan.
Bedankt voor jullie reacties. Hadden jullie toevallig ook de baarmoeder aan de achterkant??? Ik hoop echt bij n tweede bevalling dat diut anders kan. Hoorden jullie vanuit de omgeving ook dat dit zo pijnlijk was?? Ik namelijk niet Zelfs in het ziekenhuis hadden ze het nog nooit meegemaakt?? Hoe zat dat bij jullie??
denk t niet (van de baarmoeder) anders had ik dat wel geweten toch? Heb verder uit mn omgeving niet gehoord dat het zo'n pijn deed maar ik denk uit je beschrijving dat ik niet zulk extreem pijn heb gehad als jij maar wel heel veel pijn, zeker vervelender dan de weeen. op een gegeven moment zag ik er ook erg tegenop en dan verkramp je toch wel en dan is het nog pijnlijker. misschien dat het bij een 2e wel meevalt omdat het allemaal al een keer is opgerekt enzo. laten we het hopen in ieder geval!
hier baarmoeder gewoon waar ie hoort te zitten, voor dus En ik hoor anderen alleen over pijnlijke weën en die had ik niet (althans geen pijnlijke)dus tja
Ik vond weeen idd goed te doen, zolang ik ze maar op kon vangen zoals ik wilde. Maar dat toucheren, wow dat deed echt enorme pijn. Juist omdat dat tijdens een wee moest. Ow, als ik daar aan denk.. AAAWWWW..!! Rond half 11 heeft de vk bij mij getoucheerd. Ik bleek 4 cm ontsluiting te hebben en ze kon de vliezen breken als ik dat wilde (dan zou het wat sneller gaan). Maar dat toucheren deed zo'n pijn dat ik hiermee nog zo'n 2 uur heb gewacht. Nee, dan ving ik duizendmaal liever de weeen op. Uiteindelijk ging het breken van de vliezen veel sneller dan het toucheren, dus viel dat achteraf wel mee!
Laten we idd maar hopen dat t bij n tweede allemaal flink opgerekt is en daarom minder pijn gaat doen. De weeen vond ik ook heel goed op te vangen
Ik ben 3 dagen lang, elke 3 uur getoucheerd, en moet zeggen dat ik op het laatst geen vingers meer kon zien! Een aantal keer sprongen de tranen in mijn ogen,maar dat kwam ook mede doordat dit een aantal keer per dag gebeurde! Het strippen (2x) vond ik ook heeel erg pijnlijk! Phoeeee!
Hoi Immetje, Wat ben ik "blij" dat ik lees dat er meer zijn die het stippen en toucheren ook zo'n pijn vond doen. Ik heb het uitgegild.. Het leek wel of ik op slot schoot van binnen. Owww.. ik was zo bang toen ze er weer aankwamen. En ik nam me dan weer voor, concentreren en diep zuchten... Maar daar ging ik weer. En mij namen ze ook niet serieus. ze duwde gewoon verder. Totdat mij man ingreep en tegen die arts zei: kan u niet ff rustig aan doen.. Ik vond het toucheren tijdens de weeen wel wat minder worden. Kzat pas nog te denken. Als ik weer zwanger zou zijn, dan loop ik liever 4 weken overtijd, dan dat ze weer gaan strippen en inwendig gaan onderzoeken ( want ook dat hebben ze gedaan omdat ik bloed ging verliezen).. NOOIT MEER. Ik ben bang geworden
Hier nog iemand die het toucheren ongelofelijk pijnlijk vond. Ik dacht dat het aan mij lag , ik snapte er niets van. Toucheren hoorde geen pijn te doen. Nou bij mij wel. Baarmoeder mond lag ook erg naar achteren. Zo erg zelfs dat ze bij de eerste keer toucheren dachten dat ik al 6cm ontsluiting had. Bij een 2e keer toucheren 4 uur later ontdekten ze dat het toen pas 2/3cm was. Ze had een ander randje gevoelt als baarmoedermond of zo iets. Dat was ook geen pretje. Denk je dat je er al bijna bent, begin je zowat weer van voren af aan. Ben in elk geval wel "blij" dat er meerdere mensen het toucheren ook pijnlijk vonden. Ligt het in elk geval niet alleen aan mij...
De baarmoedermond lag idd bij mij ook ver naar achter. Ze kwamen er moeilijk bij. Ik kreeg steeds over me heen dat ik moest ontspannen nou dat lukte me dus niet bepaald. Hopelijk is er iemand die dit herkent vanuit een 1e zwangerschap, maar dit bij de tweede niet had. Ik ga dit over 2 weken wel bespreken met mijn VK bespreken, hopelijk neemt ze me serieus. Ik vraag me wel af waardoor deze pijn zo erg was. Deze vraag blijft me nu al 2 weken WEER door t hoofd gaan. Hopelijk komen we er nog achter ( voordat mn 2e wondertje geboren gaat worden)
Ik ben tijdens de bevalling 3 keer getoucheerd, en vond dit ook erg pijnlijk. De vlk kon er op één of andere manier niet bij en de gynaecoloog moest komen. En het leek wel of ze haar arm tot aan de elleboog naar binnen duwde . Maar pijnlijker als de weeën? Nee, alleen een ander soort pijn. En het breken van de vliezen vond ik trouwens ook totaal niet pijnlijk. Het enige wat ik voelde was dat ik in mijn broek plaste, zo leek het althans.
Herkenbaar dit zeg... Voor mij is het alweer ruim een jaar terug en mijn bevalling was helemaal geen pretje (36 uur weeen die niet doorzetten, poep in het vruchtwater, zoonlief bleek onverwachts in stuit te liggen, en uiteindelijk een keizersnede), maar dat toucheren vond ik echt de hel. Gelukkig kan ik me niet helemaal meer voor de geest halen hoe pijnlijk het precies was, maar ik vond het echt HEEL erg vervelend. De eerste keer deed de vk het bij ons thuis en dat was al erg pijnlijk, maar in het ziekenhuis stond er een halve veearts en toen die me ging toucheren schreeuwde ik het uit, waarop ik te horen kreeg dat ik even rustig aan moest doen en niet zo moest zeuren. Ik kan me er nog kwaad om maken. Wat een takketrut zeg. Eigenlijk was ik het alweer een beetje vergeten, maar als ik jullie zo hoor, besef ik pas dat het dus eigenlijk niet normaal is dat het zo'n pijn doet. Goed om te weten, helemaal als er een tweede komt. Dan ga ik dat wel bespreken dus. Of mijn baarmoeder naar achter ligt/lag weet ik trouwens niet. Zal het de volgende keer wel vragen. Even een vraagje dat er misschien wel iets mee te maken heeft. Ik heb namelijk wel een periode pijn gehad bij het vrijen. Dat had waarschijnlijk heel veel met ontspannen te maken, maar ik had het gevoel dat het ook door de pil kwam. Herkenbaar?
He Immetje, Wat rot dat het zoveel pijn heeft gedaan. Ik herken je verhaal wel een beetje. Bij mij deed het toucheren ook ontzettend veel pijn. Helaas ben ik 6 keer het zakje geweest. 4 keer voor het inbrengen van de gel om de baarmoedermond te verweken. 1 keer voor het weeopwekkend infuus en 1 keer tijdens de bevalling zelf. Ik vond het serieus echt hels en heb alles bij elkaar geschreeuw. Een gyn behandelde me ook echt als een nummer, hup hand erin en doorduwen maar. De pijn heeft me er nu van weerhouden om nog op nacontrole te gaan bij de gyn, dat is toch eigenlijk niet normaal. Bij een volgende zwangerschap zie ik tegen het toucheren en een katheter erger op dan de weeën zelf.
@Lindangel: pijn bij t vrijen is voor mij niet herkenbaar? Vervelend dat jij t ook zo ervaren hebt. Ik ga vrijdag naar de verloskundige ( ben nu weer 6 weken zwanger) en dit is t eerste wat ik ga bespreken. Ben benieuwd of zij het vaker heeft meegemaakt???
Wat zijn de verhalen verschillend zeg! Ik ben ook redelijk vaak getoucheerd, bij mij omdat ik dinsdag's begonnen ben met bevallen en pas donderdag 1,5cm ontsluiting had. Ik vond het echt 100% mee vallen. Ik ben ook 2keer gestript en zelf dit vond ik helemaal niet erg........ik was zo blij dat ik eindelijk genoeg ontsluiting had dat het kon. Ik ben toen ook opgenomen in het ziekenhuis wegens uitputting. Toen vrijdag ochtend om 4uur de weeën begonnen dat vond ik weer een hel! Ik heb alleen rugweeën gehad en die kwamen direct om de 3min en een uur later zat er helemaal niks meer tussen...... Om 9uur kreeg ik persweeën maar dat was volgens de arts niet mogelijk omdat ik toen nog maar 6cm ontsluiting had........pffff Ik heb geen pijn stilling gehad omdat ik een stollingsprobleem had dus ik heb het allemaal mogen voelen! Om 11.20 hebben ze besloten dat ze moesten ingrijpen omdat Megan's hartslag wegzakte. Op 11.28 was ze er eindelijk..............doordat ze de laatste spildraai niet maakte ging mijn onsluiting niet verder en daar kwamen ze echt pas op het laatste moment achter. In de tijd van 9uur tot 11.20 hebben ze heel vaak gevoeld en het kon me niks schelen Zou ik het weer doen...........tja ik weet nu dat ik een geplande KS moet krijgen wegens de complicaties tijdens deze bevalling. Maar als dat niet het geval zou zijn NEE nooit meer wat een hel is dat natuurlijk bevallen