hallo dames, sinds enkele nachten slaap ik niet meer, overdag ben ik dan doodmoe en heb ik last van hoofdpijn en duizeligheid! ik hoop dat dat geen beginende zwangerschapsvergiftiging is, ik moet vanavond naar de gyn, maar misschien kunnen jullie me al wat geruststellen?
Houd je veel vocht vast? deze klachten heb ik ook wel namelijk, alleen is mijn bloeddruk elke keer 125/75, dus hartstikke goed, en vocht vasthouden doe ik ook niet.
ik hou wel vocht vast, maar niet veel! elke keer ik op controle ga is mijn bloeddruk goed zeggen ze, ik heb 13 over 8!
Hoi, Ik kan (helaas) uit ervaring spreken dat je geen zwangerschapsvergiftingsverschijnselen hebt. Bij zwangerschapsvergiftiging is een heel bekend symptoon dat je een hele hoge bloeddruk hebt, bij jou is dit dus niet het geval. Ik ben zelf toen ik 26 weken zwanger was opgenomen geweest in het ziekenhuis omdat ze mij hier ook van verdachten. Ik had alle symptonen behalve een hoge bloeddruk. Die van mij is al gedurende de hele zwangerschap 110/55. Hou voldoende rust, drink veel water en als je het echt niet vertrouwd gewoon je gyn bellen Groet Monique
TOch zijn hoofdpijn en duizelig wel verschijnselen van hoge bloeddruk. Dat wil niet meteen zeggen dat je ook zwangerschapsvergiftiging hebt. Je bloeddruk kan de ene dag nog goed zijn en de andere keer veel te hoog. Ik loop in het ziekenhuis met een veel te hoge bloeddruk. Dit is eigenlijk sinds een maand zo en voorheen altijd goed geweest. Bij de vk was het toen nog 120/75 en paar dagen daarna zat ik in het ziekenhuis met 150/105. Het hoeft natuurlijk niks te zijn aangezien je van een slechte nachtrust je je ook heel erg beroerd kan voelen, maar zou het vanavond wel even aangeven voor de zekerheid.
Even correctie Monique (sorry Christy, is niet om je bang te maken), maar je kan dus wel een zw. vergiftiging hebben terwijl je een "normale" bloeddruk hebt. (Er zijn echt mensen die bijvoorbeeld HELLP hebben gehad terwijl de bloeddruk niet is gestegen, en de voorbeelden ken ik helaas, nee niet ik dit keer) Het gaat ook voornamelijk om de stijging ten opzichte van de bloeddruk voor de bevalling (bijvoorbeeld, mijn onderdruk is normaal rond de 60/65 en nu zit ie boven de 75, en dat is dus niet helemaal zoals het hoort, terwijl ik een hele mooie bloeddruk lijk te hebben, oke ik krijg extra controles ivm pre-eclampsie/HELLP bij eerste zwangerschap) En een bloeddruk wisselt inderdaad nog al wel eens (dat is goed trouwens) waardoor je niet altijd een objectief oordeel kunt krijgen. Maar Christy, ik denk ook dat jouw duizeligheid goed te maken kan hebben met je slapeloze nachten, want daar krijg je ook hoofdpijn van en wordt je duizelig van omdat je gewoon oververmoeid raakt. En als laatste, wij zijn geen doktoren! Dus probeer je rustig te houden en ga gewoon straks naar je gyn. En probeer overdag dutjes te doen als het even kan, daar knap je waarschijnlijk echt wel van op. Groetjes Daphne
Hoe was het bij de gyn. Christy? En Majel, hoofdpijn en duizeligheden kan wel 1000 oorzaken hebben, varieërend van nietszeggend tot ernstig. Eén van die 1000 mogelijkehden is idd hoge bloeddruk. Maar er blijven er nog steeds 999 anderen over En Christy, doodmoe dat zijn heeeel veel zwangere vrouwen die al tegen het eind lopen. En die hoofdpijn, drink je wel genoeg? Duizeligheid kan ook weer een zwangerschapskwaal zijn. Ik ben absoluut geen dokter, maar zw. vergiftiging heeft volgens mij eerder andere symptomen (tenminste ik had dat), hoge rugpijn, bovenbuikpijn, trillende handen en benen die niet stil te houden waren, wazig zien) nooit hoofdpijn gehad! Laat je ons even weten hoe het bij de gyn was? Hopelijk goed
Dat klopt inderdaad, maar omdat er door nique36 meteen werd aangegeven dat het absoluut geen vergiftiging kon zijn wilde ik aangeven dat het wel degelijk zou kunnen. Zoals ik ook al aangaf hoeft het niks te betekenen. Maar Christy hoe is het nu afgelopen?