Ben zo boos en eigenlijk gewoon verdrietig. Het Radboud heeft na de mislukte poging in mei een DBC geopend met een code van onverzekerde zorg. Het evaluatiegesprek is dus volgens hun ook onverzekerd. Ik kan de DBC met geen mogelijkheid laten sluiten en kan dus pas vanaf half juni 2015 aanmelden voor een nieuwe poging. Dit is gewoon te gek voor woorden ;( Het enige wat ik nu kan bedenken is dat ik me bij het AMC aanmeld... anders ziekenhuis, nieuw DBC. Want volgens het Radboud sluiten ze een DBC ook niet als je je uitschrijft (ik dacht, uitschrijven en in januari weer inschrijven...) En UMC vergoed minder in het buitenland dacht ik, dat zou ik nog uit kunnen zoeken. Maar ben je dan uiteindelijk eerder dan juni aan de beurt?
Hou er rekening mee dat je bij een ander ziekenhuis weer van voren af aan begint met onderzoeken en wachtlijsten. Ziekenhuizen nemen nooit elkaars uitslag over. Dus opnieuw voor intakegesprekken, echo's, zaadonderzoeken, bloedonderzoeken, enz. Je hebt dus kans dat je nog langer moet wachten als je overstapt naar het AMC.
UMC vergoed in het buitenland de maximale vergoeding zoals hij in NL is. Je moet dan vooraf wel een vragenlijst invullen, let daar wel op! Of je eerder aan de beurt bent weet ik niet. Ik vind dit eerlijk gezegd wel slecht van het Radboud.
Ik ga morgen de NZA bellen en de arts in het Radboud. Hoe langer ik er over nadenk, hoe gekker het is dat ze na de 3e ICSI een vervolg DBC geopend hebben die als onverzekerd staat. We hebben ons nooit aangemeld oid, alleen een evaluatie gehad van de 3e poging. Dus hoezo is dat onverzekerd, het hoorde bij de 3e poging. Ik las ook het volgende: Wanneer de hoofdbehandelaar en patiënt in onderling overleg besluiten dat het behandeltraject voor de betreffende primaire diagnose is beëindigd. Als de arts die kan doorgeven, dan zou ie gesloten kunnen worden. Gebeurt na een mislukte ICSI ook, dus heeft verder geen gevolgen..
Toch nog even laten weten... niemand kon iets betekenen maar uiteindelijk m'n arts gebeld. Zij gaan de huidige DBC proberen te sluiten door te zeggen dat de behandeling klaar is nu. Als ik me dan weer aanmeld in januari, wordt er een nieuwe DBC geopend. De huidige DBC heeft trouwens een code die begint met 14 dus is wel gewoon verzekerd (thnx voor de info over de begincijfers G89!)