Mn man en ik houden erg van hiken en hopen dit tijdens de zomervakantie ook zo nu en dan te kunnen doen. Mn dochter van 20 mnd kan zelf lopen, maar nog niet zo lang achter elkaar natuurlijk. Omdat een buggy in de bergen een beetje lastig wordt, zijn we op zoek naar een goede ergonomische drager die ook geschikt is voor wat oudere kindjes. Mn dochter weegt momenteel ruim 11 kilo. Ik heb zelf altijd draagdoeken gebruikt, maar mn man vindt deze niet prettig en het idee is dat hij haar het meeste zal dragen. Iemand tips?
De meeste ergodragers zijn wel geschikt voor grotere kindjes. Ik heb alleen ervaring met de Wompat, die kun je in verschillende maten krijgen. De Wompat bevalt hier heel goed, hij heeft gespen dus lekker makkelijk en ik vind hem heel mooi (het oog wil ook wat).
Misschien heb je wat aan deze draadjes: * Show je draagdoek/draagzak * Draagdoek/draagzak topic Ik heb zelf een ergo baby performance gehad. Erg veel plezier mee gehad, maar vond hem op mijn rug "net niet" zitten. Daarnaast had ik nog een wompat. Deze vond ik voor op mijn buik niet prettig dragen, maar een zaligheid voor op mijn rug!! Toen ik van buikdragen over ben gegaan naar rug dragen heb ik mijn ergo verkocht en de wompat verder gebruikt. Ook een beco gehuurd, maar daar kreeg ik mijn zoontje niet lekker in. Op de site van o.a. babybij kun je een draagzak huren om eerste zelf thuis eens rustig uit te testen wat je ervan vind voordat je tot aanschaf over gaat.
Je hebt rugdragers van Nomad en Vaude. Ik kan me voorstellen dat die iets geschikter zijn voor het zware wandelwerk, maar ik heb er zelf geen ervaring mee. Voor het alledaagse rugdragen ben ik erg happy met de Ergobaby carrier.
Als je voor een framedrager wilt gaan moet je de Deuter KidComfort hebben, die kwam een paar jaar geleden als beste uit de Op Pad-test. Wat je gebruikt is zeer persoonlijk. Mijn man zweert al 4 jaar bij onze Deuter. Allebei de kinderen klimmen/klommen er graag in. Slapen met een klein kussentje erbij is geen probleem. En voor hiken ook wel lekker; er zit een bergvak onder de zitting waar aardig wat in kan
ik heb een manduca. Gebruikt bij oudste dochter vooral voor rugdragen tijdens vakantiewandelingen en sneeuwperiodes in nl. gebruik hem nu wekelijks voor kleine stukken buikdragen naar en van kdv.voor een vd jongste. Wanneer je al draagdoeken hebt en je speciaal een drager voor de rug zoekt zou je ook eens naar een buitensportwinkel gaan voor die speciale rugdragers. Die lijken me voor dreumessen en peuters nog prettiger voor lange afstanden.
Ik ben na veel wikken en wegen voor een Bondolino gegaan en ben er erg blij mee. Mijn zoontje is dan nog wel geen dreumes maar wel een flinke beer met zijn 10 kg . Groot voordeel vind ik dat mijn vriend hem ook zonder te verstellen kan gebruiken. Als je meer info wil over alle ergonomische dragers (en doeken, maar je kan natuurlijk specifiek aangeven dat je een drager zoekt) vind je een schat aan informatie op het forum van dragen-en-voeden.nl. Er is daar ook een erg actieve tweedehands markt. Ik heb overigens ook een Beco en een Storchenwiege drager in bruikleen gehad, de Beco bevalt ook heel goed, de Storchenwiege zat bij mij net wat minder lekker. Manduca schijnt ook heel prettig te zijn. Bij grote webwinkels als babybij.nl zijn er ook inloopochtenden waar je verschillende dingen uit kan proberen. Succes met het maken van je keuze!
Ik heb een manduca en vind deze zelf erg prettig dragen. Het voordeel vindt ik dat je kunt kiezen hoe je draagt, op je rug, buik of heup. Ik gebruik hem zelf op de rug voor de langere stukken met onze peuter erin en op de buik met onze dreumes erin.
Ik heb nu een bb-tai en vind hem erg prettig voor op de rug, maar mijn man wil liever zo'n kliksysteem. Daar kijken we dus ook naar uit.
Zo sliep de jongste afgelopen zomer (hydrofielluier erover omdat mevrouw het een beetje donker wilde hebben met slapen ). Zoals eerder geschreven: mijn man wil niet anders, goed draagcomfort en dochter zat goed, zelfs met een gipsbroek.
Super, hier kan ik wel wat mee! Ik zit nu vooral te twijfelen tussen de wompat en de deuter. Beiden lijken me eigenlijk erg geschikt. Ik zal Nanaman wel even vragen wat hem het prettigst lijkt. Bedankt voor de reacties!
Ik heb zelf de Manduca en vind die erg fijn. Het hangt ook van jullie postuur enzo af wat fijn is. Ik had drie verschillende dragers geleend bij Babybij.nl en uitgetest. Superhandig! Maar voor bergwandelingen is zo eentje met een frame wel super. Ten eerste vanwege de bergruimte eronder en ten tweede omdat je ze vaak rechtop neer kunt zetten als een soort stoeltje als je ergens pauzeert. M'n ouders hadden vroeger zo'n drager, dus ik heb er als baby/peuter zelf vaak in gezeten. (wel een primitieve versie hoor, 35 jaar geleden, hihi) Maar goed, wel handig dat de drager dan op de camping ook nog als kinderstoel gebruikt kan worden!
Voor hiken zou ik gaan voor een deuter kid comfort. Daar zit je kindje wat meer van je af, is minder warm en heeft bijvoorbeeld ook een zonneschermpje. En je hebt nog ruimte om wat spulletjes onderin te stoppen. Wij hebben ook een beco butterfly, maar daar ga ik de bergen niet mee in. Veel te warm.