N.a.v...Heeft studeren zin voor de maatschappij als je...

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Cherrylein, 12 jan 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Cherrylein

    Cherrylein Fanatiek lid

    14 nov 2007
    1.759
    0
    0
    ervoor kiest om thuisblijfmoeder te worden?

    Op uw request, Miepie haha
     
  2. Miepie74

    Miepie74 Fanatiek lid

    10 okt 2008
    4.062
    8
    0
    HAHAHAAAA!

    Goed geformuleerd ook weer... :-D
     
  3. mymiracle

    mymiracle Niet meer actief

    vrije keuze in een vrij land, dus iedereen beslist dat voor zichzelf, je hebt nog steeds wat aan je studie als je veel later gaat werken of als je niet gaat werken, ook niet later, dan heb je in ieder geval je diploma waar je hard voor gewerkt en gestudeerd hebt, dus ja! studeren heeft altijd zin, maakt niet uit met wat voor reden of toekomstvisie.
     
  4. dreames

    dreames VIP lid

    9 dec 2007
    7.813
    4.057
    113
    tja... heeft het zin voor de maatschappij... ik heb niet voor de maatschappij gestudeerd, maar voor mezelf. De meeste kosten zijn ook voor mezelf en niet voor de maatschappij.
    Dus eerlijk gezegd zal het me een worst wezen of de maatschappij wel of niet iets aan mijn studie heeft.

    En moet je wat je krijgt vergoed terug betalen... ach ik vind van niet. Of dat je nou de studie voor niets hebt gedaan of jaren kinderopvangtoeslag krijgt.... is denk ik een beetje om het even.
    En ja voor de mensen die gebruik maken van hun studie en iemand kunnen vinden die zonder vergoeding oppast, dan heb je geluk maar helaas zijn sommige van ons wel afhankelijk van een kdv.
     
  5. Libra

    Libra Fanatiek lid

    2 okt 2007
    2.354
    0
    0
    Geen.

    De regering heeft volgens mij ook al eens aan gegeven boetes op te leggen voor afgestudeerden die vervolgens weigeren de arbeidsmarkt op te gaan. Ergens vind ik dat wel terecht. De staat stopt een heleboel geld in opleidingen en krijgt er vervolgens niets voor terug, zeker als de moeder in kwestie helemaal nooit meer wil gaan werken.
     
  6. Cherrylein

    Cherrylein Fanatiek lid

    14 nov 2007
    1.759
    0
    0
    :eek: Echt waar?
     
  7. Miepie74

    Miepie74 Fanatiek lid

    10 okt 2008
    4.062
    8
    0
    De maatschappij krijgt ALTIJD iets terug van een studie, of dat nou in (belasting)geld is, terugbetalen van een lening of "in natura" omdat de persoon die heeft gestudeerd meestal wel een bijdrage aan de maatschappij levert door te werken en te consumeren.
     
  8. Nathalie47

    Nathalie47 Actief lid

    7 dec 2008
    344
    0
    0
    Zelfstandige
    Belgie - Oost-Vlaanderen
    Alleezeg :confused: :confused: dat meen je toch niet!
    Iedereen heeft toch gewoon het recht te studeren, los van wat hij/zij er later mee doet?!

    En so , stel je hebt 10 jaar gestudeerd voor arts met een specialisatie, je bent klaar met je studies en je komt tot de ontdekking dat je 32 bent en toch liever eerst kinderen krijgt. je krijgt een kind en beslist dat eht het beste is als je thuisblijft. SO en dan?! Dat kind blijft niet klein, je kan veranderen van mening, je kan na vijf, zeven of tien jaar toch beginnen met werken.
     
  9. Libra

    Libra Fanatiek lid

    2 okt 2007
    2.354
    0
    0
    Er is sprake van geweest een jaar terug ongeveer. Ik geloof niet dat het er echt door is gekomen. Geen paniek! zo ver is het nog lang niet :)
     
  10. mymiracle

    mymiracle Niet meer actief

    het gaat ook niet werken want iedereen kan altijd zeggen dat ze nog van plan zijn te gaan werken als de kinderen ouder zijn, kan me niet voorstellen dat het erdoor komt.
     
  11. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    Haha

    Ik sluit me aan bij Dreames en Nathalie!

    Sorry, maar de maatschappij staat bij mij niet bovenaan ;). Studeren heb ik in de eerste plaats voor mijn eigen ontwikkeling gedaan.
    En je kunt niet in de toekomst kijken hoe je visie verandert in de loop der tijd.
     
  12. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Heeft studeren zin voor de maatschappij?
    Ergens vind ik van wel! Als niemand meer zou studeren/naar school zou gaan. Hoe zou alles dan moeten lopen? We hebben overal mensen voor nodig, van stratenmaker tot artsen in het ziekenhuis ;)! Van ieder opleidingsniveau hebben we in onze maatschappij zegmaar toch mensen nodig. Maar ik vind dus niet dat je verplicht moet zijn te gaan werken na je opleiding. Ik vind dus dat je daarna bijv eerst lekker op vakantie kan gaan ;) een lange reis ofzo, of kindjes krijgen en opvoeden, of andere dingen doen waar ze eerst geen/weinig tijd voor hadden.


    Als je thuis blijft na je studie moet je dan je studie terug betalen?
    Ik vind van niet. Zeker als je je studie gewoon afgemaakt hebt. En zoals of in dit topic maar volgens mij in dat andere topic, die studie word voor het allergrootste gedeelte door jezelf betaald. Dat beetje studiefinanciering dat je krijgt doe je het niet mee. Ik geloof alleen dat tot je 16 ofzo als je dan van de middelbare school af bent en een andere studie doet je geen schoolgeld hoeft te betalen. Maar weet even niet meer hoe dat zat/zit ;)! En je weet nooit of je ooit nog verder gaat in je baan waarvoor je geleerd hebt. Dus je opleiding doe je mi gewoon en wat je er dan later mee doet mag je zelf weten :D!



    Hierover wilde ik nog zeggen dat bij een groot aantal medische studies je een contract moet tekenen dat je de eerste 4 jaar (weet even niet meer of dit nu was na het beginnen van de studie of na het behalen van je diploma) geen kinderen mag krijgen. Mijn vriend heeft dit dus ook moeten tekenen, hij heeft alleen wel kinderen gekregen, of tja ik heb ze gekregen, dat scheelt. Maar als je dat contract niet tekent ben je dus niet verzekerd van een baan na je studie. Terwijl je die als je wel tekent wel zo goed als gegarandeerd bent van een baan. Hij heeft ondanks dat contract toch kunnen regelen dat hij bijna fulltime thuis is, bij mij en zijn kinderen. Over een aantal weken/maanden wil hij weer gewoon gaan werken en verder met zijn studie dus er is wel onderuit te komen zegmaar, maar eigenlijk ben je 'verplicht' na die studies om dus te gaan werken. Dit was dan over mijn vriend, maar ditzelfde is bij zijn vrouwelijke mede studenten.
     
  13. Suuz750

    Suuz750 Actief lid

    4 dec 2008
    419
    0
    0
    Mag ik ff vangen? Ieder jaar gaat mijn de verzekeringspremie voor de auto/motor omhoog terwijl ik geen schade rij! Dat komt omdat andere mensen wel schade rijden en dat moet ergens van betaald worden.

    Ziektekosten premie; zelfde verhaal. T wordt steeds duurder. Degenen die nooit ziek zijn: mogen ze ff vangen?

    Werkende mannen betalen belasting. Daarvan wordt o.a ons zwangerschapsverlof betaald: mogen ze ff vangen?

    Als ik werk betaal ik belasting en premie voor van alles en nog wat. Als ik niet kan werken krijg ik een WW uitkering. Dat geld komt uiteindelijk uit de eerder betaalde belastingen en premie. Zij die nooit zonder werk zitten: mogen ze ff vangen?

    Bovenstaande is natuurlijk wat overdreven, maar toch... Als je geen belasting en premies betaald, dan moet je zelf het risico dragen. Wie kan zelf zijn ziektekosten betalen? Wat zou een bevalling je wel niet kosten als je dat zelf moest betalen.

    Tuurlijk betaal je belasting en premie voor zaken waar je misschien nooit gebruik van maakt, maar dat geldt voor iedereen. Het geeft je ook veel zekerheden, onze verzorgingsstaat.

    Aan mijn studie hebben jullie trouwens weinig bijgedragen: die heb ik helemaal zelf moeten betalen! Iedere cent! :)
     
  14. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Helemaal eens :D! Haha!
     
  15. Assi

    Assi Fanatiek lid

    2 mrt 2008
    4.519
    46
    48
    Natuurlijk heeft het zin om te studeren en je diploma te halen.

    Je hebt dan altijd nog de mogelijkheid een goede baan te vinden mocht dat nodig zijn (financiele zorgen, scheiding, etc.)
     
  16. Draadje

    Draadje Bekend lid

    1 jun 2008
    555
    0
    0
    :thumup: :thumup: :thumup:
     
  17. Isademi

    Isademi VIP lid

    3 jun 2008
    11.327
    2
    0
    Thuisblijfmama
    Zuid Oost Brabant
    Das een beetje onzin, zoiezo als je thuisblijf moeder bent zegt dat niet dat je heel je leven thuis zal blijven... als ze naar school gaan kan je toch weer je werk oppakken? wat is nu een paar jaar op een mensenleven?

    Zoiezo maak ik geen gebruik van financieringen en subsidies qua studies mijn ouders hadden een spaarplan (wat IEDEREEN zou moeten doen naar mijn mening en eigenlijk ook kan want mijn ouders waren dirtpoor zullen we maar zeggen) en wij doen hetzelfde voor onze kids. (als we het dan toch over onafhankelijkheid hebben... :p )

    Maar daarbuiten vind ik nog dat je als thuisblijf moeder op veel verschillende manier bijdraagt aan je land (neem bv mantelzorg wat vaak door thuisblijfmama's word gedaan, of vrijwilligerswerk, ik zelf verzorg ook mijn oma samen met mijn zusje en moeder, we wassen haar doen boodschappen e.d.) maar daarnaast je kunt genoeg werken nadat je je kids groter heb zien worden (ze gaan op den duur toch naar school)

    dus een goede opleiding heb je ALTIJD wat aan, zoiezo een goed rolmodel voor je kids (wat je niet minder maakt zonder goede opleiding, ik ben zelf een selfmade woman) maar je kunt heel je leven nog werken en niet heel je leven je kindjes zien opgroeien / opvoeden denk ik maar...

    Wij moeders hebben juist het belangrijkste werk van allemaal toch?
     
  18. camuh

    camuh Actief lid

    30 dec 2008
    113
    0
    0
    Dat lijkt me logisch. Alleen lijkt het me wel dat je daarvoor eigenlijk moet wachten tot iemand pensioenleeftijd heeft bereikt. Dan kan je kijken of iemand wel of niet gebruik gemaakt heeft van zijn studie.
     
  19. Miepie74

    Miepie74 Fanatiek lid

    10 okt 2008
    4.062
    8
    0
    Are you serieous?
    Neeeeehhhhh!
     
  20. Marieke1983

    Marieke1983 Niet meer actief

    paar opmerkingen:

    sommige vrouwen zijn niet gaan studeren uit keuze, maar zijn gedwongen door hun ouders. hoeveel ouders willen wel niet per se dat hun kind gaat studeren?

    ten tweede zal door de vergrijzing het aantal werkenden afnemen en vacatures in de toekomst toenemen. dat is ook de reden dat er zo werd nagedacht over het opengooien van de grenzen met polen en het verhogen van de pensioenleeftijd. (en die zal in de toekomst absoluut omhoog gaan!) kinderen zijn nodig om in de toekomst die arbeidsplaatsen weer op te vullen.

    gelukkig bestaat er nog zoiets als deeltijd werk ;)
     

Deel Deze Pagina