Ik ben bang dat ik bekkeninstabiliteit heb, ik heb volgende week vrijdag pas een afspraak bij de verloskundige. Kan ik deze afspraak afwachten of is het raadzaam zsm naar de huisarts te gaan? Alvast bedankt voor de reacties.
Eigenlijk geen van beide. Je moet naar de verloskundige om uit te laten sluiten dat de pijn niet ergens anders vandaan komt. Bijvoorbeeld de baby of een blaasontsteking. Een fysiotherapeut kan de diagnose bekkeninstabiliteit stellen, maar daar moet je niet te zwaar aan tillen. Meestal noemen ze het gewoon bekkenklachten. Mocht je bekkeninstabiliteit hebben en last hebben van pijn e.d. dan kan ik je aanraden om een fysiotherapeut te zoeken die de therapie van Cecile Rost toepast. Dat is de enige therapie waar je wel wat aan hebt, maar dit is jammer genoeg voor veel therapeuten nog onbekend.
Jeetje, wat raar. Dus het heeft geen zin om naar de huisarts te gaan? Ik zal het anders volgende week even bespreken met de verloskundige. Bedankt voor je reactie.
Er is ook een boek van Cecile RÖst, de belangrijkste oefening die supergoed werkt is de volgende: ga liggen op de grond met je knieen gebogen en je voeten op de grond, dan laat je rustig je knieen naar buiten vallen. Voetzolen dus plat tegen elkaar. Blijf zolang je kunt zo liggen. Verder veel in kleermakerszit zitten, of zoals boven omschreven en dan zittend op de bank. vooral niet je knieen tegen elkaar duwen, maar uit elkaar houden. Als je opstaat, goed met beide voeten op de grond gaan staan, bekken iets vasthouden en dan pas gaan staan. Mijn ervaring met de oefeningen van Cecile Röst is dat je er heel goed de zwangerschap mee door komt. BIj mijn oudste heb ik anderhalf jaar plat gelegen, bij de 2e en 3e nauwelijks last gehad van BI dankzij deze oefeningen. Mocht je nog meer willen weten mag je me pb en.
Graag gedaan Wel echt doen hoor die oefening, echt een paar keer per dag en na een week ongeveer ben je als het goed is( in mijn geval dan) zo goed als klachtenvrij. Moet je natuurlijk niet uitgebreid gaan winkelen en zo, , maar je kunt wel weer je dingen doen. Heel veel sterkte.
Ik heb maandag de verloskundige gebeld en die heeft me gewoon doorverwezen naar de fysio. Daar heb ik vrijdag een afspraak. Je kan zonder doorverwijzing een afspraak maken met de fysio. Snel doen hoor!
Ik dacht dat je een verwijzing van de huisarts nodig hebt? Ik bespreek het met de verloskundige. Nog zo een goede tip...
Je hebt geen verwijzing van een huisarts of verloskundige nodig. Je kan zelf bellen. Zoek wel een fysio of Cesar uit met ervaring voor bekken problemen.
Ik ben wel door m'n verloskundige op het spoor van bekkenklachten gezet. Ik gaf aan dat ik pijn had, en legde uit waar dan en wanneer dan. En toen stelde zij voor om langs te gaan bij een fysio-met-bekkenspecialisatie. Verwijzing heb je inderdaad niet nodig. De diagnose bekkeninstabiliteit wordt al jaren niet meer gegeven. Het bekken van iedere zwangere wordt in zekere mate minder stabiel. Alleen bij sommige leidt dat tot (ernstige) klachten. Dan wordt er gesproken over bekkenpijn of bekkenklachten. En een goede fysio onderzoekt waar het precies vandaan kan komen (en sluit ook problemen met de blaas uit), geeft je oefeningen waarmee je erger kunt voorkomen en kan je masseren om de pijn te verlichten. Loop er hoe dan ook niet te lang mee door als je pijn hebt. Hoe eerder je goede zorg en adviezen krijgt, hoe beter de klachten beperkt kunnen worden.
wilde precies het zelfde schrijven als Bri. Bekkeninstabiliteit is een achterhaalde term. Zwangerschapsgerelateerde klachten. Waarom de een wel last van de verweking krijgt en de ander niet is ook nog steeds niet goed bekend. Gewoon een gespecialiseerde fysio bellen en de oefeningen van cecile rost zijn heel goed. Als je in de buurt van leiden woont kun je ook bij haar zelf terecht ( heb ik ook gedaan)