Ik heb ook in verschillende boeken etc gelezen dat ze tot 15 maanden er echt nog helemaal niks van snappen en zeker niet als je het al eerder hebt gezegd. Zo lang kunnen ze het echt niet onthouden. Ja en dat er een beker omgaat, daar kan hij al helemaal niks aan doen natuurlijk. Hij is gewoon aan het expirimenteren in de box met hoe leuk het speelgoed eruit kan vliegen en dat hij dan per ongeluk een beker raakt. Geloof niet dat ze met 1 jaar al zo goed kunnen mikken Maar het maakt het natuurlijk niet minder vervelend voor je. Het eerste wat ik altijd deed als er iets echt fout ging (zoals die beker) is eerst ff tot 10 tellen, en maar blijven herhalen dat ze het vooral niet expres deed. Ik zelf vind het een beetje sneu om dan het speelgoed maar niet terug te geven als hij iets doet waar hij eigenlijk nog niets aan kan doen. Wat je wel kan doen is bv een activity center aan de box vastmaken. Dan kan hij wel lekker spelen en die kan hij er niet uitgooien (2 vliegen in 1 klap ) Je kan idd duidelijk tegen hem zeggen dat hij dingen niet uit de box mag gooien, maar ja, voor hem is het nu echt alleen nog maar expirimenteren met wat het speelgoed doet als hij het gooit, dus dat onthouden is nog veel te moeilijk. Zelf hebben wij ervoor gekozen om ervoor te zorgen dat ze zo min mogelijk kwaad kon doen, dus verschillende dingen weg gezet (niet alles natuurlijk) en nu ze bijna 2 is staat alles er gewoon weer en leggen we wel dingen uit die ze niet mag doen en dat gaat een stuk beter dan als ze net 1 zijn. Ff doorbijten, deze tijd gaat ook weer snel voorbij, als je een half jaar verder bent snapt hij al weer zoveel meer!
@josien: niet schuldig voelen hoor!! Hier word ook met alles gegooit en gesmeten. Ze pakt het en gooit het achteruit weg..........super irritant. Op de commode als daar d'r kleertjes liggen die we net uitgedaan hebben. En als ze in haar kamertje speeld (grenst aan de woonkamer en ik kan haar makkelijk horen en zien) Het eerste wat ze doet is de kussens van haar speelgoedbox afgooiten En ook het speelgoed uit de box gooiten vind ze geweldig. Wij geven het een keer terug, net als wat Coop aangeeft, wij vertellen dat we het niet leuk vinden en dat als ze het nog een keer doet dat we het speelgoed dan gewoon laten liggen en dat ze dan snel niks meer heeft. Dit gaat al wkn zo en ik kan echt zien dat het steeds een beetje minder word. Ook laatjes van het dresoir openen maken vind ze geweldig en dan alles er snel uit trekken! Nou daar word ik dus heel boos van Maar ze begrijpt echt wel dat iets niet mag hoor! En als ik er echt heel gek van word.....en dan bedoel ik dat ik haar net bij het laatje heb weggehaald en dat ze zich omdraaid en er naartoe rent (ja ze is al aan het proberen te rennen) dan zeg ik het is tijd voor een time out! En dan zet ik haar in de box en dan vertel ik haar dat ze hier ook heel leuk kan spelen en ik laat haar zien wat ze allemaal heeft....vaak dan sputtert ze wel ff tegen maar gaat ze toch zitten spelen. En als ze dat dan doet dan ga ik haar een koekje of rozijnen brengen en een flesje drinken. Als we nu u-u-uhh of nee zeggen dan gaat ze al nee schudden want waarschijnlijk onbewust doen wij dat ook zo grappig en dan proberen niet te gaan lachen. Ik vind het echt zo leuk dat het echte opvoeden begonnen is Veel moeders vertelde mij altijd van: wacht maar je gaat nog gek worden.......maar ik zie het nu nog niet zo (miss veranderd het nog wel)
lieve josien ind niet schuldig voelen! hier doet dylan het vooral om ons te pesten volgens mij want hij kijkt eerst even of ik kijk en zo ja dan gooit hij het weg! en begint hij te lachen in het beging pakte ik het ook iedere keer op en gaf het terug en legde het uit maar meneer deed het heel stiekum weer en vooral kijken of ik naar hem kijk. nu reageer ik er eigenlijk niet op en dan vindt hij er niks meer aan dus hij doet het ook niet meer hoe meer aandacht ik aan iets geef wat hij niet mag hoe vaker hij het doet en als ik er geen aandacht aan schenk heeft hij schijnbaar zoiets van mhhh das niet leuk dat mama niet reageerd! dus mis een tip voor je als sam het doet om een reactie uit te lokken. hier werkt het in iedergeval wel veel liefs jaja
Soooo herkenbaar! - Blijven, blijven herhalen - Non-verbaal is minstens zo belangrijk als verbaal! Dus niet te hard 'schreeuwen' maar vooral zo streng mogelijk kijken (hoe moeilijk dat ook is ) - Verder las ik in het Groene Groei boekjes (ik lees het bijna niet maar deze tip vond ik erg zinvol) een tip die ik hierboven al eerder las. Ga naast je kindje zitten, op ooghoogte, en kijk hem/haar in de ogen. Herhaal de boodschap, eventueel met uitleg. Werkt het nog niet dan weghalen uit de situatie. Ik pak m'n dochter dat ook best even op een 'stevige' manier op . Succes ermee! Het echte opvoeden is inderdaad begonnen...
Inderdaad, het grote opvoeden . Dat 2e jaar is gewoon hartstikke vermoeiend wat dat betreft, je moet dingen 100.000 keer zeggen en dan nog doen ze het de volgende keer weer. Niet uit verveligheid maar gewoon omdat ze nog zo klein zijn en het niet meer weten, of omdat je even uit zicht bent en ze er dan niet meer aan denken dat iets niet mag. Weet je wat ook prima helpt? Negeren! Hij komt er dan vanzelf wel achter dat het niet leuk is om in een lege box te zitten, want dan heb je niks meer om mee te spelen. Nu word je boos, en krijgt hij dus aandacht door zijn gedrag. En negatieve aandacht is ook aandacht, dat maakt voor een dreumes niks uit. Ik gooi met iets en kijk, mama ontploft! Wow! Ik overdrijf nu maar zo werkt het vaak wel in die mini breintjes Sterkte met je kleine hooligan
... ik lees hierboven dat sommige meiden hebben gelezen dat kindjes van een jaar nog geen oorzaak/gevolg zouden begrijpen en je ze dus nog niets kunt aanleren maar dat is óf niet waar óf ik heb een wonderkind . Ik ben vanaf het begin heel duidelijk geweest in het 'Nee' zeggen en het blijven herhalen. Natuurlijk niet direct succes maar zo langzamerhand weet ze van steeds meer dingen dat ze er niet aan hoeft te zitten en, geloof het of niet, ze komt er ook écht niet meer! Zo hebben we een kastje wat ze met een ringetje kan opentrekken. Daar hebben we heel erg op in gezet en, ook al kruipt ze er langs, ze zit er niet meer aan! Alleen als ze erg moe/zat is (kun je dus merken dat het dan ook een soort ondeugd is, zo van: ik ben het nu zo zat, dan ook dat kastje maar open ).
Ohja, en over die glazen bekers en zo, gewoon voorlopig nog geen breekbare spullen geven, kan het ook niet sneuvelen. En de box uit de buurt bij de glazen vitrinekast. Ik heb trouwens nooit onze eigen spullen uit de weg gezet. Bijv. op het lage tafeltje hier staat o.a. een dienbladje met glazen lichtjes, daar mogen ze niet aan komen. Je bent dan wel een tijdlang héél erg veel 'nee' aan het zeggen en kind weg aan het zetten, maar op een gegeven moment valt dat kwartje. En dan wordt het makkelijker, want dan hebben ze door dat ze niet aan grotemensenspullen mogen komen, en zullen ze het bij een ander ook niet snel meer doen. Waardoor je op visite opeens weer veel rustiger kunt zitten
Herkenbaar . Hier ook zo'n deurtje, ook een glazen vitrinekast, met een gaatje in de deur waaraan je hem kunt opentrekken. Dat zit helaas precies op dreumeshoogte . Ze hebben het alle 4 minstens 37465x geprobeerd, en zijn ook allemaal 37465x met een duidelijke NEE ergens anders neergezet. En ineens was het klaar, en niet meer interessant genoeg.
Dat verschilt echt per kind. Ik heb er een van 2.2 jaar en die doet nog steeds heeeeeel veel wat ze niet mag. Ik ben enorm consequent maar madame heeft gewoon overal sch**t aan. Ze is wat dat betreft uber ondeugend
Hier ook een grote boef die af en toe een draak kan zijn. Pfff het zal er wel bij horen, maar ook ik heb me de afgelopen dagen schuldig gevoeld, want mijn grenzen waren ook bereikt, ik had gewoon niet meer het geduld om hem rustig te corrigeren. Dus meid, ik snap je precies. Nu moeten we zorgen dat we het zelf ook nog snappen haha.
ze snappen het allemaal, maar hun zelf beheersing is nog veel te zwak. ze kunnen gewoon zichzelf niet tegen houden. als ze 2 jaar oud zijn hebben ze eindelijk een idee van 'IK'. ze beginnen dan pas een zelf beheersing te ontwikkelen. tot die tijd zoveel mogelijk aanleren dus, herhalen etc. en ineens hebben ze zelf beheersing, dan gaat t hun lukken om dingen die ze willen niet te doen omdat het niet mag etc. maar dan dat is dus zonder moreelbesef. tja, het is echt niet makkelijk denk ik, tot de leeftijd 10 of zo.pfff.