Voor het eerst een bril, ik vind het (nog) vreselijk.

Discussie in 'De lounge' gestart door 2mam2, 2 dec 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. tuc

    tuc Niet meer actief


    Tja ik heb -8 dus afzetten is echt geen optie...het is niet anders...je went er wel aan. Draag al vanaf mijn 8e een bril.
     
  2. Micera

    Micera Fanatiek lid

    23 jun 2013
    3.296
    547
    113
    Wat een vreemd advies. Ik heb zelf een hele tijd lenzen gedragen met exact dezelfde sterkte. Ik gebruikte zowel een bril als lenzen. Wisselde af. De lenzen vond ik zelf minder prettig dan een bril, dus ben ik daar uiteindelijk vanaf gestapt. Maar het was wel degelijk een mogelijk.
     
  3. X11

    X11 Fanatiek lid

    8 jul 2015
    1.768
    1
    0
    Is allemaal echt even wennen, had ik destijds ook. Wende vrij snel.
     
  4. Mss86

    Mss86 Fanatiek lid

    24 nov 2015
    1.018
    157
    63
    Bovenstaande sterkte is wel degelijk verkrijgbaar in contactlenzen. Een 'laagje' om de samenwerking tussen de ogen te verbeteren bestaat niet. Wellicht heeft de opticien op eigen initiatief prisma's in de bril gezet. Dit kan inderdaad niet in contactlenzen verwerkt worden. Indien er vanuit de opticien twijfel is over de samdnwerking tussen de ogen, dan is het belangrijk dat hier serieus naar gekeken wordt. Ik adviseer je contact op te nemen met je huisarts en te vragen om een verwijzing naar een orthoptist in het ziekenhuis. Een orthoptist, werkzaam op ern polikliniek oogheelkunde, is hierin gespecialiseerd. Het kan soms vervelende problemen opleveren als er door een opticien 'zomaar' prisma's worden aangemeten. Als er echt prisma's in je bril zijn gezet en het kijkt vervelend, zou ik 'm even niet meer opzetten tot je bij de orthoptist bent geweest.
     
  5. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.280
    6.192
    113
    Dit.
    Ik loop hier tegenaan, waarschijnlijk een prisma bril nodig. Maar mijn opticien heeft een opleiding gedaan om dit te onderzoeken zegt hij, echter kost me dit aan onderzoek al zo'n 500 euro. Ik heb gezegd dat ik daar over na wil denken ;). Nou wil het dat ik met m'n dochter bij de orthoptist onder behandeling ben, dus ik ga het daar eerst navragen hoe dit zit, voor ik een hoop geld armer en een 'niet passend' advies rijker ben.
     
  6. Mss86

    Mss86 Fanatiek lid

    24 nov 2015
    1.018
    157
    63
    Bij een orthoptist valt het onderzoek altijd volledig binnen de basisverzekering, goed plan het eerst even met de orthoptist van je dochter te overleggen.
     
  7. 2mam2

    2mam2 Fanatiek lid

    16 feb 2015
    1.088
    0
    0
    Ik heb eerlijk gezegd geen idee. Ik heb er dan ook 0 verstand van. Het enige is dat ze mijn ogen dus hebben gemeten en toen op de juiste sterkte mij hebben laten kijken door de glazen, toen deed ze er nog een ander soort glas voor en vroeg ze of dat beter was en dat was indd beter. Toen gaf ze aan dat dat te maken heeft met de samenwerking tussen beide ogen en dat dit niet bij lenzen toepasbaar is.

    Wel ben ik een paar maanden terug naar de oogarts geweest om mijn ogen te laten meten en daar kwam precies het zelfde uit als bij deze opticien, alleen heeft die het dus niet gehad over de samenwerking tussen beide ogen. (Na dit bezoek heb ik het dus nog een tijdje uitgesteld om een bril aan te laten meten omdat ik er tegenop zag).
     
  8. nmv

    nmv Fanatiek lid

    7 jan 2013
    3.964
    270
    83
    Oost-NL
    Volgens mij bestaan er wel lenzen voor zo'n kleine sterkte... Ik ben zelf begonnen met -1 en -0,75. En dat laatste wat je zegt, dat had ik ook! Het was wennen, maar ik bleef toch vaak geneigd onder/boven mijn bril langs te kijken. Maar met lenzen heb ik hier totaal geen last meer van, dan kan ik makkelijker 'schakelen' tussen ver weg en dichtbij.

    Mag ik vragen bij welke opticien je bent geweest? Niet elke opticien is naar mijn ervaring (en ervaring van een bevriende gecertificeerde opticien) even goed. Sommigen voeren de titel van opticien zonder hiervoor een volledige opleiding gedaan te hebben...
     
  9. Veera

    Veera Niet meer actief

    Ik draag altijd lenzen maar heb wel een bril erbij. Dit al jarenlang maar ik blijf hoofdpijn houden. Ik draag veel liever lenzen
     
  10. 2mam2

    2mam2 Fanatiek lid

    16 feb 2015
    1.088
    0
    0

    Ik zit nu bij spacsavers. Volgens hun zijn lezen (iig met -0,50) dus niet verkrijgbaar. Maar inderdaad precies wat je zegt. Tijdens tv kijken zie ik inderdaad beter maar zodra ik mn bril afwend kujk ik gelijk boven of onder mn bril door. Ik ben benieuwd of dat nog bijtrekt maar ik krijg ondertussen het vermoeden van niet..
    Misschien toch maar eens opzoek dan naar een opticien die beweerd wel lenzen in mijn sterkte te verkopen.
     
  11. Vrolijkheid

    Vrolijkheid Niet meer actief

    Hmm ja ik ben niet zon fan van specsavers. Ja ik haal er mm bril omdat ik die amper draag en het meer een bijbril is. En daar vind ik de kwaliteit al niet super van.

    Ik zit daarnaast al 12 jaar bij een gespecialiseerde opticien en net zo lang heb ik al lenzen. Ook met die sterkte gehad die jij noemt. Die zijn gewoon verkrijgbaar. Wat wel waar is: een cilinder kan pas vanaf 0.75 cilinder worden ingezet in lenzen. Rechts heb ik bijv een cilinder van 0.75 dus die zit zowel in mm bril als lenzen maar rechts heb ik Eem cilinder van 0,25 die wel in m'n bril zit maar niet in m'n lenzen. Merk daar geen verschil in.

    Ik heb een hekel aan m'n bril. Kijk tegen dir rand aan of erlangs het zit vervelend op m'n hoofd en ik voel me er toch zelf ook vooral niet leuk en nerdy door. Ik draag m dus alleen binnenshuis en verder altijd lenzen. Dat zit heerlijk. Nooit last van.
     

Deel Deze Pagina