hoi allemaal, ben me even aan het orienteren op een deken voor in de ledikant. Ik wil het graag opmaken in een dekbedovertrekje, dus niet met een laken. Nu zie ik alleen zoveel verschillende maten dat ik door de bomen het bos niet meer zie.. dekens in de maten: 100x135 120x150 100x150 75x100 welke zal ik moeten ik hebben?? en dan heb je ook nog de overtrekken in zo veel verschillende maten... wie heeft er even advies voor me?
waarom niet met een laken? een dekbedje is eigenlijk verboden tot 2jaar.. je kraamhulp zou dit ook niet toestaan.. maar goed dat is off topic.. voor een dekbedje in ledikant heb je maat 100 bij 135
dat een dekbedje niet mocht wist ik idd, zo ver was ik wel.. haha Eigenlijk geen bepaalde reden voor het niet gebruiken van een laken.. Een dekentje in een overtrekje lijkt mij persoonlijk veel makkelijker.. kan natuurlijk ook aan mij liggen, haha Graag hoor ik natuurlijk meer meningen waarom een dekentje met lakentje makkelijker is.. op de site van prenatal kom ik namelijk heel veel de maat 120x150 tegen.. met dekentjes en dekbedovertrekjes.. blijft moeilijk als het je eerste is haha
Hier toen zelf 2 dekbedovertrekjes gemaakt voor een deken (van de prenatal, maar die was zo groot dat ik hem dubbel heb gepakt) Wel pas toen mijn dochtertje 1 1/2 jaar was of zo, kreeg hem ook niet goed ingestopt aan de zijkanten, daarom lang met lakentje en dekentje gedaan.
Als je kleintje pas geboren is moet je het bedje kort opmaken. Dat lijkt me bij een deken in een hoeslaken niet zo handig, krijg je ook zo'n grote bobbel aan het einde. Zelf heb ik een lakentje en een dekentje en vouw ik de deken dubbel. Is meteen ook lekker warm.
oke, dus eigenlijk is een deken in combinatie met een laken stukken makkelijker als ik dat zo lees. welke maten van deken en laken hadden jullie dan?
Ik hEb een deken van 100x135gekocht en dekbedhoezen, wil zelf ook ook geen laken en deken apart! Gedeelte dat te laag ligt tegenover voeteneinde vullen we op met hydroluiers zodat matras weer op gelijke hoogte komt te liggen, is bij 1e ook zo gedaan en nooit problemen mee gehad
Voor de wieg heb ik maat 80x110 van deken. En lakens hiervoor moet ik nog kopen maar zal ongeveer net zo zijn. Mijn ledikantdeken is geloof ik 100x150. Lakens ook of 120x150 denk ik. Maakt niet zoveel uit, je stopt het toch in.
Kort opmaken is geen probleem hoor, ik vouw het dekentje met dekbedhoesje om het matras zodat het onder het matras ligt. Goed plat en strak onder het matras en krijg je ook geen bobbel bij het voeteneind en het matrasje ligt nog steeds mooi plat. Lekker warm klinkt heel fijn maar kijk uit dat je kindje het niet te warm heeft he.
Ik heb dus een dekentje met dekbedhoesje Mijn maat 100x135 en van het dekbedhoesje ook en kan het prima instoppen hoor.
aangezien er zo veel maten te verkrijgen zijn vind ik het een beetje moeilijk.. vind het ook weer zo wat als je een deken in maat 100x135 koopt en er zijn bijna geen overtrekjes bij te verkrijgen, hoe hebben jullie dat ervaren, pat78 en vlinder3??
Dan ben ik er over uit denk ik, haha.. dan ga ik gewoon voor een deken in een overtrekje, lijkt mij zelf toch een stuk makkelijker..
hier ook van babydump, ik heb er weinig problemen mee, het is ook maar net wat jij het fijnst vind om te gebruiken