Hai, Even een snelle zwaai Veda slaapt net, maar nog veel te doen voor mijn vriend's werk Morgen moet de winkel weer ingericht worden en dus moeten alle kaartjes ook klaar zijn, dus nu maar weer even verder. Tot later vanmiddag of vanavond!
All: ik zou niets liever willen dan niet meer overgeven Vandaag weer 2 keer. Bah! Ik ben net wel met Chelsey even naar het centrum geweest. Haar slof-schoenen waren zo doorgesleten! Nu heeft ze nieuwe. Coole replay's. heb eens even niet op de centen gelet! Heerlijk.
Mosa: Zwaai terug en 'werkse' Melisa: Wat een ellende zeg Dikke knuf voor jou! Lekker he, een keer niet op de centjes letten en gewoon iets leuks kopen All: Ik heb net dingetjes gekocht voor de traktaties voor Noah. Ik heb hele leuke uitdeelzakjes gekocht en daar wil ik dan met van dat cadeaulint zelfgemaakt ballonnetjes (van karton) aan maken. Ik heb ook stickertjes gekocht (sterretjes) om erop te plakken. Ik heb al doosjes met rozijntjes voor erin maar ben me nu aan het bedenken wat ik er nog meer in kan doen. Ik zat zelf aan mandarijntjes en nijntje-koekjes te denken... Iemand nog andere leuke ideetjes/suggesties? Daarna hebben we even buiten gespeeld met de voetbal Noah vindt het zo heerlijk buiten, echt super leuk om te zien en hij kan zich daar even lekker uitleven.
hoi dames @sterre ah wat leuk voor zn traktatie, ik vind mandarijntje en nijntje koek wel een goed idee ja ik zit zelf ook nog te brainstormen wat ik dinsdag voor feli dr traktatie ga geven...:S hahaha, ik zag wel leuke dingetjes opzich bij de hema, maar toch niet helemaal ofso.. kmoet eens ff inspiratie op doen denk ik haha. en wat heerlijk dat hij zich zo lekker kan vermaken buiten!! super hoor, feli interesseert dat nog niet zo heel veel.. misschien als ze echt kan lopen dat ze het dan ook leuker gaat vinden denk ik. @afrola jaaaa ik wil heel graag va ndie recepten! ik ga dus vanavond lasagna maken maar dan dus met zelfgemaakte saus en dan voordat het in de oven gaat hou ik wat voor feli apart met macaronitjes, en dan kan ik de pittige kruiden en het zout toe gaan voegen.. want anders vinden pap en mam het weer niet zo lekker! @melisa ah leuk joh ff lekker zomaar wat leuks geshopt en echt zo rot dat je nog steeds zo veel moet spugen zeg.. pfff! @all pff zo jeetje ik heb net ff flink geshopt! hahahah bij de kuidvat sokjes, hoeslakentjes, haar spu,l deo (slaapzakje was hier ook op helaas) en douche spul bij de hema dus nog dikke slaapzak (lekker groot haha), rompertjes, verjaardagsslingers, tuitbeker (ff uit proberen haha) ook nog 3 pakken pampers voor 10 euro! haha, ik had zo'n lekker leven bon en ik had nog een cadeaubon vd etos.. dus dat was wel ff handig. naja daarna feli op bed gelegd maar wou niet slapen, dus toen maar boodschapjes opt dorp gaan halen voor avond eten enzo, dus veel gesjouw! haha maar we hebben weer eens wat spullen nu, dus das wel es fijn nu ligt ze weer op bed.. maar ik betwijfel of ze gaat slapen, ze heeft de grootste praatjes nog...maar ik laat dr lekker ff doen hahah anders rust ze maar ofso hahaha groetjes!!
@sterre valt mee gister negatief getest en heb last van ongie krampen dus zal vandaag of morgen wel aanwezig zijn. deze ronde niet getempt omdat ik dat ding maar weer eens kwijt ben.
De hele middag bezig geweest, maar alles is klaar Wel lekker, anders zouden we vanavond nog verder moeten. De komende 2/3 dagen moet mijn vriend echt van 's ochtends heel vroeg tot 's avonds heel laat werken, wel een beetje ongezellig. Salapio, heerlijk dat T aardig goed slaapt, maar balen dat M telkens zo aan het spoken is. Denken jullie dat er echt een oorzaak is voor haar gespook? Sanne, joepie, Feli die even losstond Stoer hoor! En, geslaagd in de stad? Ja dus Fijn! En 3 pakken pampers voor 10 euro is helemaal mooi natuurlijk! Afrola, naar lekkere recepten ben ik altijd op zoek, dus graag Kruiden hebben we hier in ieder geval genoeg! Hanna, zielig hoor, voor Svinthe! Hopelijk gaat het inmiddels wat beter, maar misschien lees ik dat zo nog wel. Gimena, hoe gaat het met jou? Sterre, nou, lekker dan zeg, zo'n arbo-arts :x Ik kan me voorstellen dat je ervan baalt! Leuk zeg, voor fotomodel gespeeld! Wanneer krijg je te zien hoe het geworden is? En zeker een lastige fase, dat jengelen/hangen! Hopelijk duurt het niet al te lang meer, Veda wil de laatste dagen ook minder goed zelf spelen, dus dan geef ik er maar aan toe en speel veel met haar en dan gaat het goed. Maar best vermoeiend! Klinkt leuk, je traktaties voor het kdv! Ik heb alleen geen tips, maar zoveel hoeft er ook niet in toch? Melisa, ik kan me voorstellen dat je het overgeven echt zat bent! Vandaag de 2e dag zetpillen? Hopelijk merk je het effect daarvan nu snel! Djaar, hoe was het winkelen vandaag? Zo, weer bij
Jammer, was fijn geweest als je zo snel zwanger zou zijn. Maar nog even afwachten dus, en hopelijk meer geluk in de volgende ronde!
Gimena, met mij gaat het ook prima Lekker aan het genieten van mijn meisje, en alvast wat aan het voorbereiden voor haar eerste verjaardag. Maar daar zul jij ook al wel mee bezig zijn Apart idee hè, dat ze al weer bijna een jaar worden? All, vanochtend sliep Veda na de eerste fles weer tot half 10 Natuurlijk erg lekker, maar het dagritme is dan een beetje in de war. Net als gisteren ging Veda vandaag weer pas rond 1 uur naar bed, maar dan slaapt ze eigenlijk maar kort (45/60 minuten), dus daar heeft ze de rest van de dag niet genoeg aan. Nu ligt ze weer op bed, maar even kijken hoelang ze nu slaapt. Mocht het morgen weer zo gaan, dan maak ik haar misschien maar om half 9 wakker, dan kan ze aan het einde van de ochtend nog een dutje doen, volgens mij werkt dat nu nog beter voor haar.
hoi dames @gimena jammer van je nega test! @mosa, oww ja misschien toch maar even wakker maken morgen als ze weer zo slaapt, anders kom je de rest vd dag een beetje in de knoei met de slaapjes! maar voor het uitslapen van jou was het natuurlijk wel erggg lekker of vandaag niet gedaan? @sterre pff jeetje zeg nou lekkere arbo-arts:S echt niet leuk dat je je er rot door voelt! knuff! en hmm balen dat noah in een jengel mama fase zit! @all pff feli was stout vandaag jeetje...! bij de boterham begon het al, ze wou hem persee zelf eten, oke mag best, zolang ze hem maar op eet, maar goed, nee nee dat werd lekker vies doen (doet ze zowiso wel met eten) en alles op de grond gooien, ipv op eten, tsja dat mag dan niet van mama! woest dat ze werd jeetje niet normaal, en dan wil ze alles op de grond gooien, heel de tafel leeg! haha, uit eindelijk wel wat gegeten daarna wou ze niet slapen toen we weer terug uit de stad kwamen, dus weer uit bed, maarja toch moe en dan is er natuurlijk eigenlijk ook nix goed. toen d8 ik dan feli maar vroeg eten (ik had dat potje van gister nog bewaard die macaroni) en dan nog ff slapen voor dr fles van 7u. nou van eten kwam ook niet veel want mevrouw was boos, ze wou gewoon niet van een lepel eten, want toen ik het op een bordje deed en met een vork gaf ging het al wat beter.. naja ze is uit eindelijk na veel gebrul wel gaan slapen... zit ik daar met mn helemaal zelfgemaakte lasagna ! hahahahah maar goed, daar gaan wij gewoon van smullen, en ik heb wel saus met gehakt en groente bewaard voor feli, dan kan zei dat een andere x met macaronitjes eten als wij dat ook weer eten.. pff tis echt een tante hoor jeetje! gister opt kdv was ze ook al stout geweest, de juf had gezegd nee feli niet de stroop in je haar smeren, keek ze met grote ogen.. smeerde ze het lekker in dr haar! hahaha of ze het nou echt door heeft dat ze 'stout' doet, of niet daar ben ik nog niet helemaal uit.. maar dr zin wilt ze dus zowiso wel! haha
Sanne: Ik ben ook even bij de hema geweest maar heb daar alleen de uitdeelzakjes meegenomen, die zijn van jip&janneke. Maar er was nog maar 1 dingetje van 10 stuks en ik moet er 16 hebben dus in een andere winkel nog van bumba erbij gehaald, ook leuk Zo lekker geshopt zo te lezen. Stom van me zeg, ik ben ook nog bij de kv geweest maar niet gekeken naar die aanbiedingen Nou je hebt je handen ook vol zo te lezen. Noah eet eigenlijk ook alles ala rapley, van een lepel eet hij toch niet maar noah eet het wel op haha.. maar wel lastig als zij dat niet doet. Noah begint eten op de grond te gooien als hij niet meer hoeft, of het wordt weer net zo hard terug op de tafel gekwakt Ik weet niet of kindjes nu echt stout kunnen zijn haha.. ik denk dat het hun vorm van uittesten is. Gimena: Balen zeg van de nega test Het was inderdaad wel fijn geweest als het zo snel raak was geweest. Voor sophie zijn jullie ook best lang bezig geweest toch? Mosa: Ja ik was ook best wel een beetje van slag door die arbo. Ze kunnen je dan zo'n rotgevoel geven he, bah. Net alsof je weer zo eentje bent die lekker thuis wilt zitten. Morgen maar even met mijn baas bespreken over hoe en wat nu. Ik weet eigenlijk niet wanneer ik die foto's te zien krijg hihi. Volgende week doen we het nog een keer omdat ze 2 keer foto's moest maken, 1 keer met daglicht en 1 keer met kunstlicht. Nee er hoeft inderdaad niet veel in, in die traktaties maar ik dacht misschien andere dingetjes ofzo. Maar ik denk dat wat ik nu in gedachten heb eigenlijk wel goed genoeg is. Ik ben benieuwd hoe het nu gaat met veda haar slaapjes. Ik probeer ook wel wat toe te geven aan noah's hangmomentjes hoor Het zal waarschijnlijk niet voor niks zijn dat hij zo is. Maar af en toe 'moet' ik hem ook even negeren hoor.. net toen ik eten stond te maken hing hij ook steeds in mijn broek, toen heb ik hem even in de box gezet. All: tuf tuf tuffffff........
Sterre, ja het lijkt er wel op he dat ze de meetings boycot....... Wat een sukkel bij de ARBO.:x Ronduit asosiaal om te gaan bellen en computeren.... Vandaag heeft Svinthe de hele dag koorts gehouden, begonnen met 39,9, toen 38,9 en nu net 39,4. Maar weer een zetpil gegeven en nu ligt ze al weer te slapen! Mosa, al klaar met de kaartjes...?? Veel werk zo te lezen! Oh ik lees nu dat het gelukt is. Mooi zo! Melisa, leuk dat je nieuwe schoenne hebt gekocht voor Chelsey! gimena, jammer van de negatieve test. Hopelijk is het de volgende ronde raak! Traktatie, ik heb voor Svinthe toen ze 1 werd op het KDV girafjes gemaakt met een doosje rozijntjes erin. Verder niks
Hai meiden, @ Mosa, wow gewoon samen met je vriend hard aan het werk voor zijn werk. Lief hoor. Vandaag helemaal gelukt? En goed geslaagd bij het KV. Ben ik al een tijdje niet geweest. Kan eens kijken. Wat een bof met het reuzenrad. Leuk hoor! Wat een grote slaper is Veda zeg. Misschien wel een goed idee om haar 's ochtends gewoon wakker te maken om haar een beter ritme te laten houden. Josien is 's ochtends op tijd wakker en krijgen we met veel moeite overdag aan het slapen, zij vindt dat ze het niet nodig heeft. Maar wij wel We zijn hier allemaal verkouden thuis en ook op mijn werk zijn heel veel collega's verkouden. Met J thuis lijk ik wel wat vatbaarder, maar ik ben meestal wel 2 keer in het jaar verkouden. Die langdurige keelontsteking van Juni was wel anders dan normaal. @ Sanne, haha een stout kindje . OHOH laat je feli al frietjes eten is niet erg! J vindt frietjes ook al heel lekker. Ze krijgt er meestal 2 of 3 om te proeven. Vorige week toen we frietjes aten, zat ze gewoon te springen in haar stoel haha. Hier laten we J zoveel mogelijk met ons mee eten en afhankelijk van wat het is met de handjes of met een lepel/vorkje. Jammer dat het met Hai heel wisselend gaat, vooral als hij niet doet wat hij zegt dat ie gaat doen Wat gaat feli de laatste tijd hard met ontwikkelen. Ook al zo aan het staan en lopen uitproberen, leuk hoor ! Ook al aan de verjaardagsvoorbereidingen begonnen. Leuk leuk! @ Melisa, fijn dat je je op je gemak voelt bij je schoonvader. Beetje dubbel natuurlijk dat je dat niet had toen je schoonmoeder er nog was. Maar ja voor je man vast fijn dat je het nu prettiger vindt om erheen te gaan. En er geen ruzie meer is over je schoonouders @ Pookie, had je vandaag een beter dagje? Hope so! Leuke verjaardagsfotos trouwens @ Salapio, balen weer van je nacht. Moeilijk is dat zeg. Hopelijk gaat het vannacht een stuk beter en vrij-zat helemaal @ Hanna, balen zeg van zieke Svinthe. Is het al weer wat afgezwakt? hihi niet ziek genoeg om toch een stukje van je chocoladekoek te schooieren Hopelijk slaapt ze heel goed vannacht en is ze morgen weer een stuk beter! @ Sterre, wat een vervelende Arboarts zeg niet te geloven. Ik wou dat ik je naar die van mij kon sturen. Niet toegeven hoor, echt niet verder gaan dan je lichaam aangeeft. Als je lichaam nu al ho zegt, vooral niet gaan opbouwen. Dikke knuf! Jammer dat Noah een moeilijk fase doorgaat. Maar lekker drammen als hij zijn zin niet krijgt is herkenbaar hoor. Doet J ook. En zielig als hij gaat huilen als jullie weggaan, maar houdt hij dat lang vol of is hij daarna ook snel weer afgeleidt? Leuk zeg dat je voor fotomodel mocht spelen . Leuk ook dat je aan de verjaardagsvoorbereidingen begonnen bent met Noah. @ all, zo vandaag weer druk gehad met werk. Maar vanavond lekker rustig op de bank. J's eerste duidelijk en bewuste woordje is die. Ze wijst roept die naar alles wat ze wil. Dat is best veel. Maar ze geeft dus goed aan wat ze wil eten, drinken, mee spelen of leuke beestjes die ze ziet . Vanavond was ze ook aan het smullen van de pasta. De lepel ging haar niet snel genoeg dus heeft ze alles met haar handjes naar binnen gewerkt in supersneltreinvaart
Sterre, aha het opvoeden gaat beginnen ... moeilijk, maar het went vanzelf. En iedere keer als je denkt: het kan niet erger/ondeugender/stouter/driftiger dan dit ... dan kom je van een koude kermis thuis (en vind je eerder gedrag op eens vooral lief/schattig/grappig). De eerste keer dat je met een brullend kind onder je arm een winkel uit vlucht is een bijzondere mijlpaal . En wat een enorme paardenl*l die arbo-arts. Melisa, supervervelend dat je je zo klote voelt. Wel lekker geshopt Traktatie ideeën, ander gedroogd fruit (mango, meloen, kokos, aardbei etc). M dr favoriete 'snoep' (en enige snoep behalve chocolade). Als M 3 wordt ga ik zelf chocoladetaartjes maken, wel een iets minder vette en zoete dan dat ik voor volwassenen zou maken , maar voor 1 jarige niet zo geschikt. Op M dr eerste verjaardag had ik zelfgemaakte bananencakejes met rozijntjes. Zal kijken of ik het recept ergens heb. Sanne, ook al lekker geshopt. Recepten heb ik ook wel, hoewel ik niet zo van de receptuur ben: doe altijd maar wat (wordt dus niet specifieker dan 'beetje dit' en 'flink wat dat'). Whaha een lekkere tante dus die dochter van je. Heerlijk! Ze hebben wel door dat ze iets doen wat een bepaalde reactie teweeg brengt en soms vinden ze juist die reactie heel erg leuk en gaan ze daarom vaker dat gedrag vertonen. Beter is het om ze dan uit de situatie te halen (bord met stroopboterham even weghalen en handjes schoonmaken). Leren dat het gedrag is dat niet mag en het dus niet meer doen is nog een stap te ver: ze blijven dus gewoon precies hetzelfde doen. Dat is niet stout zijn, maar hoor ook bij de ontwikkeling en ontdekken. Broodkneden is zeker geen onwil of stout zijn maar is een ontdekkingsiets: hoe voelt/smeert/werkt dit spulletje eigenlijk?! Dus een klein wetenschappelijk onderzoek . Gimena, jammer van je negatieve test. Nieuwe ronde nieuwe kansen Mosa, fijn dat het allemaal klaar is. Lief dat je hebt geholpen. En inderdaad ongezellig. En een oorzaak voor het gespook, tja. Denk dat het echt de leeftijd is. Ze heeft het best moeilijk met het peuterpuberen: wil los van ons en ook weer heel dichtbij, voelt zich groot en ook heel klein, heeft het gevoel dat ze haar plekje moet delen met T, etc. Vanalles te bedenken dus . En is dus ook snachts aan het testen: alle knuffels uit bed gooien, gillen, dekens van zich afgooien en als je de kamer uitloopt, huilen en smeken om nog een kus . Nou ja. TUFTUFTUF. En wat een luxe zo lang slapen! Afrola, doe mij DIE maar . M's eerste woordje was bal. Die duurde best lang, M deed het met 'uhuhuhuhuh'
Recept van vanavond: Schelpjespasta met broccoli, ansjovis, pijnboompitten en rozijnen Broccoli in 5 minuten beetgaar koken. Pasta koken. Pijnboompitten roosteren. Rozijnen wellen. Middelgrote ui fruiten, ansjovis (klein blikje) klein snijden en met de ui mee fruiten. Broccoli meebakken, pijnboompitten en rozijnen erbij. Op het laatst de pasta erdoor roeren en nog even allemaal doorwarmen. Op smaak brengen met zout en peper. Serveren met een beetje geraspte kaas. Ansjovis geeft wel smaak af maar je hebt niet door dat je het zit te eten.
Hier gaat het even wat minder: ik heb een verstopt melkkliertje/kanaaltje en dus een dikke pijnlijke plek in mn borst. Ik heb dit bij M ook gehad en ging min of meer vanzelf weer over. Geen koorts dus denk geen ontsteking. Wel balen en PIJNlijk. M storte zich met haar hele hebben en houwen op die borst en ik kon een oerbrul niet meer tegenhouden. M dus in tranen ... en ik een schuldgevoel natuurlijk. Ze zei nasnikkend in mn armen tegen Jan: 'Papa, mama ging heel hard tegen mij schreeuwen en toen moest ik heel heel hard huilen en toen ging mama mij troosten' ... Verder een superdagje gehad. Niets bijzonders. Ik zit nu op een andere laptop en ik denk niet dat hier het recept op staat.
RECEPT VERANTWOORDE BANANENCAKEJES 3 rijpe bananen pureren met 3 eieren tot het een schuimig mengsel is. 1 appel in kleine blokjes snijden 100 gram rozijnen 200 gram zelfrijzend bakmeel Deze 3 door bananenmengsel scheppen. Moet wel beetje luchtig blijven. In kleine cake/muffin vormpjes doen, ca 1 eetlepel van het beslag 160 graden tot ze bruin zijn. (zoekfunctie op het forum werkt best goed ) Overigens zijn ze zo wel heel erg verantwoord. Voor iets meer smaak kun je honing erbij doen (bij 1plussers) of wat suiker of tarwesiroop oid.
Nasi goreng (4 personen): 375 gram rijst 1 ui 4 knoflookteentjes 2 eetlepels olie 1/4 theelepel trassi 2 a 3 eetlepels sambal oelek 2 theelepels ketoembar (koriander) 1 theelepel djinten (komijn) 1 theelepel laos (grote galangawortel) 2 theelepels koenjit (kurkuma / geelwortel 2 eetlepels ketjap manis Vlees/vis: kipfilet, ham, garnalen naar smaak toevoegen Groente: champignons, wortelen en evt andere groente naar smaak toevoegen of als bijgerecht serveren. Sambal naar smaak toevoegen. Omdat Josien mee-eet doe ik de sambal op dit moment er niet doorheen tijdens het koken, maar pas achteraf op ons bord. Rijst gaar koken. Eventueel Kip roerbakken en als het gaar is opzij zetten. De ui, knoflook en trassi ca. 2 minuten roerbakken. De groenten meebakken. Als de groente gaar zijn. Dan de (sambal), ketoembar, djinten, laos, koenjit, vlees/vis en rijst erbij. Het geheel 10 minuten roerbakken. De ketjap erdoor roeren en dan het geheel nog 5 minuten op een laag vuur afgedekt laten doorwarmen. Lekker met een roergebakken ei, atjar tjampoer, kroepoek etc.
@ Salapio, balen van het verstopte melkkliertje. Hopelijk gaat het niet ontsteken! Vervelend van de brul bij M. Gelukkig kon je haar ook weer troosten. Je recept voor muffins klinkt erg lekker, moet ik maar eens uitproberen
@mosa; ha, pooman heeft vandaag toch een slaapzakje gescoord bij het Kruidvat. Nog wel de roze, maar hij is gelukkig niet tutterig. Goede koop van je moeder bij de kringloop, dat zijn de koopjes! Succes met de winkel!! @sterre; Vacatures liggen zeker niet voor het oprrapen tegenwoordig, maar wie weet schiet je een keer raak. Als je echt zonder werk zit kan je ook nog wat open sollicitaties versturen of eens kijken bij het uitzendbureau. Met tijdelijk werk zou je wel mooie ervaring op kunnen doen. En niets aantrekken van die ARBO knakker, raar figuur. Je zou daarvoor best een klacht in kunnen dienen. Totale ongeinteresseerd! Hier doen de goede start koekjes het ook altijd nog goed. Mandarijn hebben we nog niet geprobeerd, moet binnenkort wel gebeuren! Mama lust ook wel weer een mandarijn. @hanna; arme Svinthe, hopelijk is ze vrijdagavond van de koorts af @salapio; oei toch weer een zware nacht..........hier vannacht ook, gelukkig was het vandaag papadag dus kon mama zich onder de dekens verschuilen. Maar toch geeft dat geen goed gevoel M. is echt heel schattig, ik ben heel nieuwsgierig hoe zij in het "echt" is. Lekker bananenrozijnencakejes.............. @sanne; ehhhh Y heeft al vaker een frietje of gebakken aardappeltjes meegegeten. Vind ze heerlijk. Maar mama's prakjes gaan er gelukkig ook goed in. En vandaag een potje met bruine bonen. Chili con carne is toch nog ff te voor Y. En hier is ze ons ook aan het uittesten hoor. We zitten al te grappen dat Y sinds haar verjaardag haar onschuld is verloren en een echte stoute kabouter is. Goh nu moeten we ECHT opvoeden Hoe doe je dat................................................ @melisa;stoere stappers hoor, echte replays! Kom je zaterdag ook of neem je je rust??? ( anders maar een foto posten van de stappers ) @recepten; ik moet toch ff wat beter in mijn Opperdepop boek neuzen en dan boodschappenlijstjes maken. Ik moet sowieso de maaltijden beter vantevoren gaan plannen. Het is zo'n gedoe altijd na het werk en nu met al die fabrieksproeven ( nieuwe apparatuur testen) is er veel kans op overwerk. @afrola; DIE!! geniaal eerste echte woordje Y, zegt gogo.........ofwel de naam van een van de honden van mijn ouders. Alles is GOGO op dit moment........ Verkoudheid, tja je ontkomt er niet aan in deze tijd van het jaar, en die kleintjes hebben ook echt allemaal snotneusjes. Lekker recept! geef je dat ook inclusief ansjovis aan Josien?????