Ja, dit. De oudste is ooit eens gevallen en bloedde ook mega erg. Tand was niet kapot ofzo, maar zag later wel dat hij wat donkerder werd. Tijdens de controle aangekaart (maanden later) en kreeg echt op mijn kop. Hun beleid is: kind dat valt en schade heeft aan hun tand(en) direct bellen en langskomen. Dit was overigens zijn melk gebit. Inmiddels heeft hij gewisseld, maar ik zie nog steeds licht kleurverschil.
Die tandarts kon van mij de pot op, mooi dat ik een ander had gebeld hoor! Hoezo kun je niet gewoon naar binnen? Ik krijg in de huisartsenpraktijk zo vaak mensen die naar binnen stappen met een wond etc. Moet altijd worden beoordeeld. Spoedplekken zijn er altijd. En trauma is spoed. Daarbij kan hij amper eten en kun je niet beoordelen door de telefoon. Ik vind het maar raar hoor.
Toen mijn zoontje eens van zo'n ikea trapkastje voor die speelbakken was gevallen omdat meneer weer eens was klimmen moesten we ook gelijk bij de tandarts komen. Zijn voortandje zat wat los en bloedde iets en ze konden er weinig aan doen maar wilden toch even kijken voor de zekerheid. Zeker bij die kleine kinderen.
Bizar dat je niet mocht komen. Mijn zoontje is vorig jaar (3jaar oud) gevallen op zijn mond, lip lag diep gescheurd o.a. Er was toevallig een tandarts in de supermarkt waar het gebeurde die heeft gekeken. Hij zag niets bijzonders maar zei gelijk: ‘naar de huisarts voor de lip, tandarts bellen en bij hem langsgaan. Als je niet mag komen, bel je mij en ga ik verder kijken’ We mochten ook direct naar de tandarts komen.
Onze jongste dochter was laatst op haar tanden gevallen en ik moest van de spoeddienst op zondagmiddag gewoon langskomen. Ik zou er geen goed gevoel bij hebben als er niet mijn kind gezien zou worden door de tandarts.
Mijn dochter had donderdag na een botsing met een deur een flinter van haar tand af (een blijvende tand) en pijn aan haar tand(en). Toen ik de tandarts belde konden we een uur later terecht. Dat bij jouw zoontje is wel even een paar gradaties erger, ik zou ook langs willen komen...
Bij mij is vroeger trouwens hetzelfde gebeurd: tand naar binnen geslagen. Mijn moeder belde geeneens, pakte mij bij kop en kont en hup de auto in richting tandarts. Overigens kwam de tand vanzelf er weer uit later (duurde lang) en was bruin/dood. Gelukkig weet ik het niet meer. Ts ik zou vandaag alsnog een tandarts bellen. Verhaal uitleggen en zeggen dat de knul pijn heeft en amper kan eten.
Het is inderdaad normaal echt wel gebruikelijk een kind direct na trauma te beoordelen. Het is dus niet correct dat de tandarts pas voor maandag een afspraak heeft laten maken. Sommige tandartsen vinden het nogal spannend om een kind te behandelen, maar dat mag geen reden voor uitstel zijn. Mijn gevoel zegt dat hier wellicht sprake van is.
Mijn reguliere tandarts schoof t er gewoon tussen, hoorde erbij was soms vervelend maar je realiseerde je ook dat als jij wat had ook jij met spoed geholpen kon worden. Vaak is t niet meer dan ff aanhoren wat er gebeurd was, ff kijken en klaar. In bijzondere gevallen fotootje maar dan was t vaak wel een gevalletje fikse vliegles of schade aan blijvende tanden (zoals mn man die de als kind de stoeprand knuffelde en twee voortanden afbrak). Eigen tandarts had dan de voorkeur, maar bij ongevallen was t gewoon de dichtbijzijnde. Je gaat geen 10km fietsen met een kind met pijn achterop als er 500meter naast je ook een praktijk is (vroeguh he?)
Wij hadden een keer op zondagochtend dat mijn dochter haar tand zo hard had gestoten dat hij scheef naar achteren stond (niet horizontaal hoor). Tandarts gebeld en we mochten komen. Dit kan hier in het weekend bij spoed. Foto’s gemaakt en we waren gerustgesteld. Dus het was nog lang niet zo erg bij jullie. Ik zou een andere tandarts zoeken die wel bij dit soort zaken actie neemt en vaak beschikbaar is.
Lief dat je het vraagt! Gelukkig eet en drinkt hij gewoon en lijkt hij er geen pijn meer aan te hebben.
Nou hier wel toendertijd, zoontje was iets van 14 maanden oud en op de vensterbank gevallen. We zijn zelf naar een tandarts geweest die weekenddienst had maar aangezien zoontje totaal hysterisch werd daar konden ze er niks mee. Maandags bij onze eigen tandarts nog langs geweest maar ze wilde niet eens een poging doen om te kijken ivm dat het kind een trauma op ging lopen ( ben benieuwd wat ze hadden gedaan als er een ontsteking bij was gekomen ) @Vaasje : bij ons zoontje is de tand heel mooi terug gegroeid en je kon minimaal kleurverschil zien onder tl-licht. Nu is hij 6 en de tand wordt nu wel lelijk en donker en zit ook al los een paar maanden. Verwacht dat hij er binnenkort uit gaat want hij heeft zijn onderste tanden al gewisseld. Hier een foto van mijn zoontje met ong 4,5 jaar. Kunt het verschil iets zien.
Zo zag het er bij onze jongste ook precies uit. Begon ook pas na een heel lange tijd te verkleuren. Geen foto meer, want vandaag gewisseld.
Onze dochter is nu bijna twee jaar geleden ook op haar mond gevallen en de twee voortanden waren naar achteren bijna eruit geslagen door de klap. De tandartsen (drie!!) die wij bezochten wilden niet trekken ivm trauma risico, maar was wel noodzakelijk. Haar hele bekkie lag open en de tandjes zaten aan de achterkant te vast om er uit te kunnen vallen. De kaakchirurg zei aan de telefoon ook dat we moesten afwachten, maar omdat ze niet meer kon eten/drinken/slikken vanwege de pijn hebben we de hele wereld af moeten bellen of we ergens een tandarts zo gek konden krijgen om ze toch te trekken. Dat lukte uiteindelijk en dat was maar goed ook, anders was ze in het ziekenhuis beland vanwege uitdroging ed. Wij hebben dat als heel bizar ervaren, dat er gewoon niet geholpen word. Vind ik hier hetzelfde, dat zo’n kindje niet eens even gezien word is absurd. Hier zijn we gelukkig bijna aan het wisselen toe (hoop ik).
@Vaasje Ben even benieuwd hoe het met de tand is afgelopen. Zit hij er nog in of toch nog uitgevallen?