ik wist ook niet dat dat zo lang duurt. mijn dochter heeft in de zomervakantie oorbellen gekregen, en ik dacht misschien kan ik haar voor sinterklaas nieuwe oorbellen geven. maar hoe weet je nou echt of het genezen is dan ?? nu ik dit allemaal zo lees durf ik ze er echt nog niet uit te halen. ze heeft er verder nooit last van gehad.
Hier had onze dochter na 6 weken ook nog pijn. Ze heeft ze toen uitgedaan en uitgelaten. Nu 2 jaar later heeft ze zelf weer oorbellen in gedaan. In de bestaande gaatjes. Waren gewoon nog open. Nu nooit meer last gehad. Zelf zijn mijn gaatjes ook nooit dichtgegroeid. Als kind droeg ik af en aan oorbellen. Nu al jaren niet maar ik prik ze nog altijd zomaar door.
Bij mij groeiden ze als kind ook altijd heel snel dicht. Zodra ik een oorbel kwijt was, was het rennen naar de juwelier voor nieuwe want een dag later zat het alweer dicht. Zelfs een paar keer opnieuw moeten laten schieten. Advies van onze juwelier is ook zo min mogelijk aan zitten. Druppelen is pas nodig als het gaat ontsteken. Net als elke andere wond, gewoon schoon en droog houden dan geneest het het snelst en het best.
Misschien schoonmaken met waterstofperoxide? Heb zelf mijn oorbellen(13 piercings) daarmee behandeld toen de boel ontstoken was. Het is pijnloos in gebruik. De knopjes niet uithalen en niet te veel bewegen. Opletten met haar en eventueel korstjes die het wondje weer open kunnen trekken.
ALS jet het al wilt wassen/schoonhouden oid moet je gewoon even zo’n blok unicura zeep kopen en daarmee gewoon het oor wassen
Ik wil het niet per se wassen ofzo, ik vind het alleen lastig dat je zulke tegenstrijdige adviezen leest en krijgt. Ik hoop gewoon dat het zsm dicht zit en ze pijnloos vervangen kunnen worden. Maar ik zal haar wel zeggen dat het met haar verjaardag wordt. Dat duurt nog maanden. Dan maar eens weer kijken hoe het is...
ik heb een stuk of 10 keer piercings laten plaatsen exclusief oorbellen want die heb ik sinds baby/ kleins af aan. maar neus etc wel allemaal zelf laten doen. schoonmaken met unicura of sebamed en alleen dan eraan zitten/ even bewegen zodat de zeep de wond kan reinigen en alles erom heen. Niet zomaar aan de wond zitten, ivm bacteriën en allerlei onreine dingen aan je hand. op deze manier zijn mijn wonden altijd binnen een maand geheeld. ik heb 1 keer last gehad van een gaatje dat niet direct wilde helen. Toen weer overgestapt op Sebamed (weet even niet welke zeep ik eerder gebruikte) en in de zee zwemmen en dat ging goed. Ze zeggen dat zoutwater ook een goed effect heeft op je wond?!
Dit en de verklaring is ook logisch. Er vormt een klein korstje en als je gaat draaien is er kans dat je het korstje in het wondje draait. Als je dan gaat draaien, 'schuur' je de binnenkant opnieuw open en start het hele genezingsproces van voor af aan. Daarnaast is dan de kans op ontsteken veel groter. De meeste juweliers werken hier in de omgeving ook niet meer met sterilon maar hebben een isotone zoutoplossingsspay, en met het advies er zoveel mogelijk af te blijven. Bij mijn eigen dochter bleven ze irriteren, maar daar bleek dat het achterkantje elke keer i groeide omdat die te groot waren voor haar mini lelletjes. Toen ze 3 was hebben we in overleg met een goede piercer bij haar twee hele korte piercingstaafjes erin gedaan omdat die achterkantjes een rond bolletje hadden. Nu heeft ze nergens last meer van.