nee het klopt dat ik nog geen controle heb gehad dus weet het inderdaad niet helemaal zeker. (doe het wel nu al ruim 8 jaar op deze manier)
En wat zegt je accountant? Dat is waar ik altijd vanuit ga. Ikzelf zou geneigd zijn het toch zoveel mogelijk gescheiden te houden, zowel qua inkopen (dus je zakelijke boodschappen ook gelijk zakelijk afrekenen) als zo mogelijk ook fysiek. Dan is het maar duidelijk.
Ja die zegt ook zoveel mogelijk gescheiden. Of je in de winkel apart afrekent of 2x laat bezorgen maakt niet uit zegt hij. We hebben daarom ook voor de opvang een aparte rekening. Komen mn inkomsten op binnen en daar gaan de facturen ook vanaf. Ik weet dat dat ook niet alle go doen, maar hij adviseerde dat ook, omdat je bij een controle enkel zakelijk hoeft te laten zien en ze hoeven dan niet tussen je prive rekeningen te duiken.
Sluit me hier geheel bij aan, beide opties zijn toegestaan maar ik heb als accountant toch vooral de voorkeur voor optie 2 indien mogelijk. Controle vind tegenwoordig veel minder vaak plaats dan vroeger maar zonder onderliggende bonnen kan je boekhouding verworpen worden door de inspecteur