Sinds het nieuwe jaar ben ik bezig om mijn eetgedrag wat om te gooien; vrijwel geen frisdrank meer (thee/water), 's ochtends ook eens een cracker/kwark ipv brood en minder snoep en vettigheid. Ik kan genoeg alternatieven vinden MAAR ik heb steeds zo'n hongergevoel, mijn darmen vieren feest en mijn buik knaagt steeds. Is dit normaal? Doe ik iets verkeerd?
Eet je nog wel iets tussendoor? Dus om 11 en 16u bijv? Iets van fruit of handje noten. Of een cracker/rijstwafel met iets erop. En als je van 2000+ calorieën maar 1000 calorieën gaat lijd je wel honger idd. Maar of dat het geval is weet ik natuurlijk niet.
Ik denk dat het er deels bijhoort. Je moet ook even wennen aan minder inname want je maag is groter dan past bij een normale inname. Verder opletten dat je een gezond patroon aanhoudt waarbij je inderdaad iets tussendoor neemt. Wel kleine porties want een hand noten is een caloriebom, een stuk of 3/4 is genoeg. Verder kun je redelijk onbeperkt rauwkost en groente eten, dus dan vul je die trek toch met paprika en tomaat?
Wat eet je zoal op een dag? Misschien kun je een dagmenu plaatsen? Eiwitrijk voedsel vult idd goed. Ik zou eens goed bekijken wat je nou eigenlijk eet.
Ik denk dat jouw lichaam even moet wennen. Wij eten bijvoorbeeld altijd om 19:00 en nu een uur vroeger. Als we dan plotseling een uur later eten, dan hebben we hier ook echt honger! Als er wat tijd overheen gaat en het hongergevoel er nog steeds is, zou ik toch even kritisch kijken naar je tussendoortjes.
Nou, wat stom! Heel stuk getypt en nu weg. Ik had mijn dagmenu getypt: vooral brood vervangen door crackers en geen icetea meer maar thee en water. Misschien eet ik nu wel te weinig hoor. En ik doe het niet om af te vallen, maar om wat gezonder te eten. Vooral minder snoepen en minderen met frisdrank
Dat is wel een beetje kort door de bocht vind ik. Ligt er ook aan hoe je ze belegd. Ik eet liever crackers met avocado/kip/ei/huttenkase dan een boterham met hagelslag ofzo
Advies van mijn dietiste was dat je het beste de dag kan beginnen met eiwit. Dus bijvoorbeeld een cracker met een gekookt eitje of een lekkere plak kaas. Ik moet zeggen dat als ik mijn dag niet begin met eiwitten ik overdag inderdaad meer trek heb. Hier begin ik dus vrijwel iedere ochtend met een wasa cracker met een glas melk en een gekookt eitje. Misschien moet sowieso je lichaam er aan wennen dat je ineens al die suikers niet binnen krijgt, je bent een soort van aan het afkicken.
Eet je wel voldoende eiwitten? Eiwitten zorgen voor een verzadigd gevoel voor langere tijd. Gemiddeld heb je ongeveer 0,8 gram eiwit per kilo lichaamsgewicht nodig. Als je actief aan krachttraining doet meer. Wat eet je verder aan gezonde tussendoortjes? Ook deze kunnen helpen de honger stillen.
Misschien dom hoor, maar is eiwit alleen het eten van een ei? Of zijn meer producten die je kunt eten?
Domme vragen bestaan niet Het is niet alleen ei waar het in zit. Het zit onder andere ook in vlees, vis, melkproducten ( dus ook kaas bijvoorbeeld ), peulvruchten etc. Volgens mij ook in bepaalde noten maar welke precies durf ik even zo snel niet te zeggen.
Nee hoor. Ik eet zelf graag kip, avocado, huttenkase, tonijn.. Dit is wel een interessant linkje: https://www.salusi.nl/eiwitrijke-voeding-lijst-eiwitrijk-voedsel/
Ook in kwark en Skyr (IJslandse yoghurt) zitten veel eiwitten. Mijn eiwit favorieten zijn garnalen, rivierkreeftjes, zalm, biefstuk etc.