Hey allemaal, Afgelopen vrijdag heb ik een evaluatiegesprek gehad met mn gyn. We hebben inmiddels 5x iui in natuurlijke cyclus gehad en na 3 jaar nog helemaal niks, nooit overtijd, niks... Er is bij mij lichte endometriose en vijandig slijm geconstateerd, bij hem is zaad redelijk goed. Heel eerlijk gezegd heb ik geen vertrouwen meer in iui zoals het op dit moment gaat. Ik heb ook aangegeven dat ik liever niet 12 keer iui wil, maar misschien na de 6e poging nog wel met hormonen wil. Helaas heeft de gyn aangegeven dat dit nog geen optie is. Ik lees namelijk nergens over 12 iui pogingen maar dat 6 eigenlijk standaard is. Ik vind het zo zwaar worden als ik eraan denk dat ik nog ruim een half jaar moet klooien met ovulatietesten en dat de kans zo minimaal is. Ze vertelden dat er zeker wel ziekenhuizen waar 12 keer iui wordt gedaan, ik vroeg me dus af of er ook meiden zijn die in hetzelfde schuitje zitten. Voel me een beetje onbegrepen eigenlijk...
Kan je niet helpen, maar wel wil ik even bevestigen dat er idd ziekenhuizen zijn die verder gaan dan de 'standaard' 6. Ik heb er zelf 8 gehad en had er(als onze situatie niet dramatisch was veranderd) nog wel meer mogen hebben alvorens richting IVF te gaan. Wil je gyn ook geen IUI met hormonen, om je kansen iets groter te maken? Je ei volgens mbv follikelmetingen ipv ovualtietesten? Dat vind ik dan wel weer bijzonder.... PS. Nadat ik mn post had geplaats zie ik in je onderschrift het aantal miljoenen staan waarmee de IUI heeft plaatsgevonden (tenminste, dat neem ik aan). Moet eerlijk zeggen dat ik dit wel zorgelijke aantallen vind. Ik zeg niet dat het onmogelijk is, maar dat plaats 12 keer IUI wel in een ander daglicht. Welk ziekenhuis zit je? Kun je niet eens ergens anders informatie inwinnen?
Ik zou 12 keer ook echt niet willen, wij zijn na 5 keer overgestapt op IVF met volledig goedkeuren van onze gynaecoloog. Kan je eventueel niet overstappen naar een ander ziekenhuis? 6 keer zou ik nog te doen vinden, maar 12 keer vind ik wel heel erg veel hoor. Is bij mij nooit sprake van geweest, bij ons zeiden ze ook dat ze het vrijwel altijd 4 tot 6 keer doen voor over te stappen op IVF, tenzij je zelf meer pogingen wilt natuurlijk. Heel veel sterkte en hoop voor je dat ze je toch tegemoet willen komen!
Ik moet wel zeggen dat ik niet wil zeuren, ben blij met elke poging die ik kan pakken hoor, maar niet zoals het nu gaat. Inderdaad Merah, ik vind de aantallen ook niet super... En iets verminderd zaad plus endo, lijkt mij geen goede prognose. Ik vroeg ook nog of we bij poging 7 misschien niet met stimulatie mochten beginnen omdat dit meer kans zou geven. Zij gaf aan dat dat op dit moment niet méér kans geeft, maar minder... je krijgt dan toch meer eitjes of snap ik dan iets niet?
12 keer IUI, zonder hormonen, zonder echo's??? Joh, dat heeft volgens mij echt niet zoveel zin. 6-8 lijkt mij maximaal. Gewoon door voor de IVF zou ik zeggen. Of anders IUI met Puregon en Pregnyl en echo's. Vraag eens een second opinion in een ander ziekenhuis. In streekziekenhuizen zijn ze vaak wat makkelijker met hormonen dan in academische ziekenhuizen. Zorg dan wel dat je niet weer in hetzelfde academische ziekenhuis terugkomt voor de (transport)IVF. Of stap gelijk over naar het buitenland (België/Duitsland), bijv. Düsseldorf.
Laat haar dit dan eens uitleggen. Heeft stimulatie bijv. een negatief effect op jouw endometriose? Dat zou ik niet weten, maar het is het enige dat ik me voor kan stellen. Want meer eitjes = normaal: meer kans! Tenzij het dus negatief werkt op jouw ziekte.
Ik vind de aantallen die jij noemt niet 'iets verminderd zaad'. Dit zijn echt wel IVF-waardige aantallen. en dat in combi met je endo en vijandig slijm... Hormonen zouden idd meer kansen moeten geven. Je probeert dan 2 ipv 1 eitje te laten rijpen. Dus meer kans op bevruchting. Wel heeft een hormoonbehandeling met endometriose soms meer om handen dan simpel wat FSH spuiten. Vaak leggen ze dan eerst je hele cyclus plat om de endo tot rust te laten komen. Misschien is dat de overweging van je gyn? Ik kan alleen maar gissen natuurlijk...
Ja het is lastig, het is geen streekziekenhuis maar een kliniek, ik kan niet reizen omdat ik geen auto heb. Denk niet dat het 12 keer in natuurlijke cyclus is dan, maar de laatste pogingen pas met hormonen waarschijnlijk. Stel dat je na 9 keer echt niet meer wilt, kan je dat dan ook 'eisen'? Of kunnen ze dan ook zeggen dat we het dan maar zelf moeten uitzoeken?
@Merah, er is sprake van hele lichte endo (plekjes zijn overigens al weggehaald) dus volgens mij hoeft mn cyclus sowieso niet stilgelegd te worden.
Kun je ook niet 1x of 2x reizen voor een second opinion? (per trein?) Je hoeft niet ergens anders onder behandeling te gaan, maar je kunt wel een 2e mening inwinnen en daarmee weer naar je behandelend arts stappen. Of de artsen kunnen overleggen. Zo weet je zeker dat je arts goed zit (of niet). Er is niets mis met streekziekenhuizen, ze zijn vaak klantvriendelijker dan de academische ziekenhuizen, zoals ik al schreef. Bij welke kliniek ben je dan?
Maar die getallen zijn toch na opwerking van het zaad (neem ik aan?) Mijn vriend heeft er wel eens 20 miljoen en na opwerking blijft er soms maar 2,5 miljoen over. Is dat ook heel slecht want anders ga ik ook liever door voor IVF Morgaine,ik zou zeker geen 12 keer IUI doen,moet zowieso zeggen dat met ovulatietesten en zonder hormonen deze IUI's wat zinloos overkomen bij mij dan. Ik zou denk ik naar een ander ziekenhuis gaan. Of vragen voor IUI met hormonen en FM's.
Adriana, 2,5 miljoen na opwerking is idd niet veel. Ze zeggen dat je vanaf 1 miljoen na opwerking kans(je) hebt om via IUI zwanger te worden, maar dat is echt mini-minimaal hoor! Dus ook met 2,5 miljoen zou ik echt niet te lang bij IUI blijven hangen. Dan geeft IVF meer kans (is mijn bescheiden mening).
Bedankt voor jullie reacties, ik voelde me zo alleen na het gesprek vrijdag. Ik dacht echt van ben ik nou gek... ik wil niet ondankbaar zijn voor alle behandelingen maar ik sta hier gewoon niet helemaal achter. In amerika doen ze zelfs geen iui bij minder dan 3-5 miljoen na opwerking, lees ik hier en daar. Nu heb je daar volgens mij maar 3 iui pogingen en is het zorgstelsel heel anders. Maar voor mijn gevoel zijn de kansen gewoon kleiner (helemaal met endo). Ik zit bij isala fertiliteitscentrum in zwolle, en deze staat toch wel goed bekend. M'n gyn vertelde dat we eigenlijk vanaf de 1e iui pas echt kans maken en dat 'normale' stellen er ook gemiddeld een jaar over doen en dat we dus daarom 12 pogingen krijgen. Misschien inderdaad zoals Aquilega zegt ergens een second opinion aanvragen? En dan hiermee teruggaan naar Zwolle? Of kan je ook een second opinion aanvragen bij een andere arts?
Je zit in het Noorden, ga dan toch voor 'n second opinion naar Nij Barrahûs in Wolvega. Dr. Bernardus is een goede gynaecoloog. Trouwens, de kliniek is op loopafstand van het station.