Ik weet wel dat alle zuigelingenmelk goed is, maar ik ben benieuwd voor welk merk jullie hebben gekozen (na borstvoeding te hebben gegeven) en waarom? Ik wil namelijk binnenkort gaan afbouwen...
Wij hebben Nutrilon standaard (bij zoon uiteindelijk Forte) gegeven omdat dit overal gemakkelijk verkrijgbaar is en ook gebruikt wordt op het kinderdagverblijf (hoef ik dus niets mee te geven)
Aangezien het één pot nat (sorry poeder) is, kun je gewoon poeder kopen dat je makkelijk kunt krijgen en dan daarvan de goedkoopste. Je hoeft geen dief van je portemonnee te zijn door een duur merk te kopen. Voor een overzicht van samenstelling en prijzen: Check hier uw Babyvoeding op kwaliteit en prijs
dirksmama: heb je zelf het overzicht gelezen waarnaartoe je een linkje plaatst? daaruit blijkt toch al dat op samenstellingsniveau het niet allemaal hetzelfde is... of dat wat uitmaakt voor hoe goed een kind het erop doet is een tweede, maar er zijn dus wel degelijk verschillen. TS: ik heb destijds gekozen voor Friso bij de oudste, en Nutrilon bij de jongste, en wisselde het wel eens af met AH huismerk. Nutrilon zit in een heel makkelijke doos, waaruit je direct goed kunt scheppen. Voor Friso had ik een speciale bewaarbus, van waaruit je het goed kon scheppen. Losse zakken vind ik persoonlijk gewoon minder handig, maar daar kan iemand anders, anders over denken.
Natuurlijk heb ik het overzicht gelezen! De verschillen zijn miniem. De een beetje meer vet, de ander beetje minder vitamine D...in principe komt het echt allemaal op hetzelfde neer. Kruidvat werd niet voor niets door Nutricia voor de rechter gedaagd destijds. In elk geval is er absoluut geen verschil tussen goedkoop en duurkoop, dus imho ben je knetter als je daar teveel aan gaat uitgeven (dan trap je alleen maar in het 'gevoel' dat ze je proberen aan te smeren, met lichtgevende kindertjes enzo).
Bedankt voor alle tips tot nu toe. Wat me ook verbaast is dat een pak maar 3(!) weken houdbaar is na opening... Terwijl we dus gaan beginnen met 1 flesje per dag. Dan is dat pak nog niet half leeg voordat het alweer over de datum is... belachelijk!
Als je wat langer wacht met beginnen met afbouwen, dan zijn de flessen waarschijnlijk groter, en zul je minder poeder hoeven weggooien. De vorige keer dat je je kind kv gaf reageerde hij toch niet goed? Ik zou dus heel voorzichtig zijn en in elk geval voor HA kiezen.
hoi,hoi, Wij gebruiken Nutrilon H.A. omdat we borstvoeding gingen mengen met flesvoeding. Omdat voeding maar 4 weken na opening houdbaar is, is het misschien een idee om de bv te gaan mengen? Op die manier went de kleine er langzaam aan en je hoeft niet zoveel van het pak te gooien. Maar weet je...als je graag op flesvoeding wilt overgaan dan zou ik dat gewoon doen en niet wachten. Je hebt dan de eerste maand misschien een half pak over maar naarmate dat je kindje groter wordt gaat het meer drinken en zal je zien dat het pak heel snel leeg is. Ik heb ook wel eens gehoord dat de voeding allemaal in dezelfde fabriek worden gemaakt en in verschillende pakken gaat. Bij Nutrilon betaal je meer vanwege het merk maar volgens mij zijn de huismerken net zo goed hoor. Het is gewoon net wat goed bij je kindje past en wat je eraan wilt uitgeven. Elk kindje is weer anders. Het enige verschil, wat ik op het forum van de voedingskundige begreep, is dat de grotere merken zoals Friso en Nutrilon meer onderzoek doen naar de voeding en wat erin gaat. (wat goed werkt etc)
Borstvoeding mengen met kunstvoeding is een beetje moeilijk hoor! De meeste moeders hebben geen dopje op hun borst waar je de kunstvoeding in kunt gieten Het grootste verschil is niet het onderzoek, maar het marketingbudget. Van de dure merken zie je veel meer reclame-uitingen, krijg je 'cadeautjes' in blijedozen enzo. En dat betaal je in de prijs van de voeding. Die gratis hebbedingetjes in de blijedoos betaal je later dubbel en dwars terug.
haha nee hoor gaat prima! Zo'n aftap dopje kun je bij de drogist kopen Ik kolf de borstvoeding af dus dan gaat het prima
Mengen met borstvoeding gaat prima, heb ik ook gedaan en zorgt voor een soepelere overgang voor het buikje. Hoe dan ook zal het wel krampjes gaan geven als je overstapt. Overigens is het onzin om te zeggen dat je alleen voor marketing betaald, je betaald o.a. ook voor het onderzoek dat er wordt gedaan om de kwaliteit en inhoud te verbeteren en deze kennis wordt bijvoorbeeld door een kruidvat gebruikt zonder zelf te investeren. Dat is prima dat gebeurd overal
Liever niet mengen. Liever eerst een fles moedermelk geven en als dan aanvulling met kunstvoeding nodig is, de kunstvoeding daarna geven. Als je niet mengt profiteert je kind veel meer van de goede eigenschappen van moedermelk (die kunstvoeding weer teniet doet). Alleen als je kind de kunstvoeding niet accepteert kun je gaan mengen om aan de smaak te laten wennen.
Ik heb een lactatiekundige thuis op bezoek gehad en zij adviseerde me juist om de borstvoeding (moedermelk) te mengen met kunstvoeding, zodat de darmpjes van onze zoon op het gemakje konden wennen aan de kunstvoeding. Op die manier hebben we de flessen langzaamaan opgebouwd tot hij uiteindelijk volledig kunstvoeding gaat krijgen. @ Purk, ja inderdaad, volgens mij is de voeding allemaal wel even goed. In Nederland moet het aan strenge eisen voldoen dus kan me niet voorstellen dat er iets is niet goed zou zijn. Wat ik dan wel afvraag, zouden kindjes verschil proeven tussen de verschillende merken of zou daar geen verschil in zijn?
Ja in smaak schijnt zeker verschil te zitten. Hier gekozen voor biologische voeding want vetter. Wel pas met 9 maanden. Als het voor de 6 maanden was geweest had ik voor HA gekozen.
Beetje apart advies, tenzij het om het wennen aan de smaak ging. Puur moedermelk is beter dan gemengd met kunstvoeding! Er is natuurlijk wel smaakversvhil tussen verschillende soorten kustvoedin. Proef zelf maar!