Beauty vraagjes

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door MIss X, 15 feb 2007.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MIss X

    MIss X Fanatiek lid

    13 dec 2006
    2.955
    821
    113
    onderneemster
    Amsterdam
    Hoi

    Ik heb hier nou geen duidelijk antwoord gevonden.

    Mag ik mij laten maseren? Ik ben bijna jarig en ik zit eraan te denken om mezelf te laten verwennen.

    Massage, schoonheidsspecialiste, het liefs ging ik ook naar de kapper om mijn haar te verven. (een tintje lichter) Maar dat schijnt echt niet goed te zijn las ik. Dus het word alleen maar bijknippen.

    Zonnebank en Sauna mag niet he? En alleen zo'n gezichtbruiner?
    En een heerlijke warme bad?

    Las ook dat Aroma therapy ook niet mocht.

    Ik word een beetje gek van dat ''dit en dat niet mogen''.

    Ik wil alleen weten wat echt echt uit den boze is.. :confused:

    En alles is welkom, wil alleen gewoon lekker genieten. (en weten dat het niet schadelijk is voor de beeb)

    Thanxxx
     
  2. Niet meer actief

    Miss X, ik zou het gewoon doen hoor! Die massage kan prima, je kunt alleen last hebben van het op je buik liggen, maar dat hoeft niet.

    Kleurtje in je haar kan ook gewoon, heb ik vorige week ook laten doen. Volgens mijn kapster (die ook pas moeder is van 3) kan het tegenwoordig gewoon omdat het veilig is. Het enige wat je zou kunnen hebben is dat de kleur niet helemaal goed pakt, maar daar had ik geen last van.

    Sauna en zonnebank, daar had ik al eens iets eerder over opgeschreven. Ik quot mezelf:"Je mag in principe wel in de sauna, als je vaker naar de sauna gaat. Dan ben je namelijk al gewend aan de warmte. Als je niet geregeld ging, en je wilt gaan als je zwanger bent, mag dat wel. Je moet alleen goed opletten hoe je lichaam met de warmte omgaat. Je kan het nogal snel warm en benauwd krijgen en/of duizelig worden. Dus zodra je je niet goed voelt eruit gaan. Het wordt aangeraden om niet te lang in de hitte te verblijven. Oververhitting van je buik moet worden voorkomen, omdat dit in het begin van de zwangerschap tot een miskraam kan leiden en in een later stadium de weeën lan opwekken.

    De zonnebank mag ook als je het gewend bent, alleen daar ook oppassen met de warmte die ontstaat met de lampen (zelfde als bij sauna). En je hebt kans (als je zwanger bent) dat je last gaat krijgen van een zwangerschapsmasker. Dat zijn vlekken in je gezicht die ontstaan door (kunstmatig) zonlicht, deze verdwijnen na je bevalling meestal weer en kunnen geen kwaad voor jezelf of je baby. (geldt dus ook voor gezichtsbruiner)

    Algemeen advies: ben je niet gewend om in de sauna of zonnebank te gaan, wacht er dan liever mee tot na de zwangerschap.

    Met dank aan Het zwangerschapshandboek van Ouders van Nu, zwanger van je eerste kind "


    Een warm bad mag ook, mits het niet te warm is, let erop net als bij sauna en zonnebank.

    Over die aroma-therapie, ik geloof dat bepaalde essentiele oliën niet mogen, maar dat kan je vast wel daar navragen waar je het wil laten doen. En ik geloof dat andere oliën weer juist wel mogen.

    Ik hoop je hiermee geholpen te hebben.
     
  3. Angel Eyes

    Angel Eyes Niet meer actief

    ik ben het niet geheel met bovenstaande antwoord eens wbt massage.

    Ik ben mijn hele leven elke week 1x gemasseerd. toen ik zwanger bleek mocht die massage niet meer. het gaat hier dan specifiek om de drukpunten in je schouders en je nek. En dit geldt voornamelijk de eerste 4 maanden van de zwangerschap.

    waarom dit is komt omdat je bij die drukpunten massage de afvoer van afvalstoffen stimuleerd, en een jong vruchtje kan dan worden afgestoten.

    Ik werd nog wel gemaqseerd maar die plek (schouders en nek) werden vermeden. en er werd alleen op gewreven.
     
  4. Angel Eyes

    Angel Eyes Niet meer actief

    aanvullende info even gezocht voor je

    mag het bij zwangerschap?

    Nee. Drukpuntmassages zijn intensieve massages. Zij hebben direct een werking op het zenuwstelsel, ook als ze licht worden uitgevoerd. Binnen de chinese geneeskunde worden sommige punten zelfs gebruikt om bevallingen te bevorderen. Daarom is het niet geschikt voor zwangere vrouwen of vrouwen die zwanger willen worden (de laatsten weten immers soms nog niet dat ze zwanger zijn).

    Een masseur die via KORPOS bij u komt, zal ook geen andere massagetechnieken uitvoeren op zwangere vrouwen, het is namelijk nooit te voorspellen hoe de zwangerschap erdoor beinvloed wordt. Een zwangerschap is niet het juiste moment om afvalstoffen op te ruimen, en dat is bijvoorbeeld een van de effecten van massage in het algemeen.


    meer info: http://www.korpos.nl/FAQmassage.html#zwangerschap
     
  5. Niet meer actief

    Angel Eyes, je hebt toch verschillende massages? Zo heb je bv sportmassage en ontspanningsmassage. Dat laatste gaat er toch heel wat zachter aan toe dan bv een drukpunt- of sport massage? Ik heb toen ik 16 weken was een ontspanningsmassage gehad en zij wist dat ik zwanger was. Ik heb er ook niet veel verstand van hoor. Maar wat je zegt over die drukpuntmassage daar kan ik wel inkomen, maar geldt dat ook voor een ontspanningsmassage?

    Liefs, Tanya
     
  6. Angel Eyes

    Angel Eyes Niet meer actief

    kijk er zijn massages die zich richten op de meridianen in het lichaam en die zijn gewoon niet goed. onderaan mijn laatste berichtje staat ook dat het voor massages in het algemeen geldt. maar ik denk met name de drukpunt massages, een ontspanningsmassage is een vrij algemene benaming volgens mij. die drukpunt massages zorgden altijd dat ik in slaap viel werd er megaontspannen van.

    Ik werd wel gewoon gemasseerd maar meer op een wrijvende manier, dus niet te diep zeg maar
     
  7. MIss X

    MIss X Fanatiek lid

    13 dec 2006
    2.955
    821
    113
    onderneemster
    Amsterdam
    En als we het over gewoon een huismasage hebben met een beetje babyolie? Van de handen van Manlief?
     
  8. Niet meer actief

    Aha, thanks! Ik word ook altijd zo graag gemasseerd en een vriend van ons is masseur geweest vroeger. Hij deed altijd mijn rug masseren. Ik zal er in het vervolg rekening mee houden dat hij dus niet te hard mijn nek en schouders moet aanpakken. Weet je trouwens hoe het zit met het masseren van de onderrug? Want ik heb veel last van mijn onderrug en ik heb het idee dat een massage daar wel iets wil helpen.

    Liefs, Tanya
     
  9. Angel Eyes

    Angel Eyes Niet meer actief

    gewoon lekker doen. haha doet die van mij ook.

    zo zwaar moet je er niet aan tillen hoor, maar voorzichtigheid is geboden zeker bij massages van mensen die gericht masseren om afvalstoffen af te voeren.

    geniet van elkaar ;)
     
  10. girly

    girly Actief lid

    14 feb 2007
    489
    0
    0
    Je moet wel uitkijken met voetmassage maar dat is pas op het laatst want dat kan de bevalling opwekken, en een ontspanningsmassage kan echt wel hoor, is juist lekker!
     
  11. jet75

    jet75 Fanatiek lid

    14 jul 2006
    1.015
    0
    0
    zelfstandige
    Oh jee hoe zit dat dan met die oliën? Ik bedoel ik heb hier genoeg in huis staan voor de douche bad etc met aroma-therapie oliën erin . dus wil ik weten waarom je die niet meer mag heb ik namelijk al die tijd wel gewoon gebruikt of zal dat anders zijn omdat het vermengd is?

    Voetreflexone therapie kun je volgens mij wel doen en anders even laten informeren. Dat druk punt wat weeën op kan wekken zit volgens mij bij je achiles pees maar kan me ook vergissen heb het jaren geleden ooit eens gehad bij zwangerschaps yoga.

    xxx jet
     
  12. Niet meer actief

    Ik heb de volgende pagina's gevonden
    http://members.chello.nl/~j.vastert/Soorten%20Essentiele%20Olien.htm
    http://www.anthemis.nl/aromagevaar.htm (naar beneden scrollen)

    Als je googled op olien tijdens zwangerschap kan je heel veel vinden.

    Liefs, Tanya
     
  13. wendy22

    wendy22 Lid

    5 jan 2007
    75
    0
    0
    nagelstyliste
    almelo
    ik zou toch wel even voorzichtig zijn met de zonnebank dames..
    mijn nicht ging ook altijd onder de zonnebank voor de zwangerschap en ging daar ook mee door ..zij kreeg ook een zwangerschapsmasker EN het gevolg was dat ze een soort van snor had en dit ging echt niet weg na de zwangerschap..ze zit er nu nog mee....dus pas op
    greeeetzz
     

Deel Deze Pagina