...zucht.... hogeschoolwerk hoor dat babygebeuren . Krijg ik hier straks ook een bul voor? . Goed. Ik heb een baby die prematuur geboren is. Met 33 weken. Haar voedingsschema is om de 3 uur. Dat gaat prima. Alleen... nu net voor de voeding van 10 uur wil ze gewoon niet wakker worden. Ze ligt in superdiepe slaap in de box nu in de hoop dat ze zo wakker wordt maar het ziet er niet naar uit. Wat nu te doen? Voed ik haar als ze wakker wordt? Dan is haar schema in de war. Stel ik het uit tot de volgende voeding van 1 uur? Dan heeft het arme schaap misschien een uur of langer heftige honger . Iemand ideeën hierover? Bedankt alvast.
Mijn idee: voeden wanneer ze wakker wordt en de rest van de dag een beetje schuiven met flessen, dus de volgende misschien wel na 2 uur al geven. Zelf voed ik altijd op verzoek, zowel borst- als kunstvoeding. En na een maand of 3 komt daar vanzelf een soort van regelmaat in. Mijn zoontje (13 weken) zit nu op 5 of 6 voedingen waarbij hij 's ochtends altijd wat langer ertussen kan laten en vanaf een uur of 3 wil hij het liefst om de 2 uur wat drinken. Ik vind het prima zo. Zo hoef ik niks te rekken en scheelt me dat een huilend hongerig kind.
Dat was ook mijn idee Allistair, om op verzoek te voeden. Enige probleem waarom ik het niet doe is dat ze prematuur is. Ben bang dat dat misschien gevaarlijk voor haar zou kunnen zijn.
ik weet niet hoe lang je kindje thuis is en hoe belangrijk het schema is? Als je al wat langer thuis bent en het gaat gewoon goed zou ik je ukje laten liggen. Als het echt heel erg belangrijk is(is dit door de verpleging van het zkh benadrukt? dat het echtechtecht moet??) dat je uk om de drie uur drinkt zeg ik toch wakkermaken. Maar als dit niet zo is lekker laten liggen, als ze honger heeft wordt ze echt wel wakker hoor!
Ik voede gewoon op verzoek en mijn dochter kwam altijd om de 3-4 uurtjes. Soms werd ze niet wakker, dan lied ik haar gewoon lekker en schoof alles een beetje op. Ik schreef ook altijd op hoeveel ze dronk, zo kon ik bijhouden of ze genoeg binnen kreeg en of het noodzakelijk was haar wakker te maken. Vaak zat ze best erg boven de ml dus dan kon ze makkelijk skippen.. Of ik gaf haar gewoon iets meer dan als ze wel wakker werd.
Chaii dat is wel slim ja, je kan haar als je haar laat liggen wel wat extra aanbieden dan heeft ze misschien ook behoefte aan een grotere voeding!
Begrijpelijk hoor, maar je twijfelde zelf of je het tot 13:00u moest uitstellen, vandaar dat ik dacht dat je best wat wilde 'spelen' met de voedingen. Maar dan is een voeding overslaan natuurlijk helemaal geen optie. Dat zou betekenen dat ze er dan 6 uur tussen moeten laten, dat lijkt me toch echt geen goed plan Als je zelf bang bent om van het schema af te wijken, dan zou ik haar niet langer dan een half uurtje of uurtje door laten slapen en dan toch wakker maken. Vaak komen ze wel op een punt waarin ze makkelijker wakker te maken zijn. En misschien eens bellen met het ziekenhuis wanneer je mag voeden op verzoek (vanaf een bepaald gewicht misschien wel)
@Allistair: dat is ook zo. En ik sta zeker open voor 'spelen'. Sorry, het was niet kwaad bedoeld. Ik ben alleen onzeker. Het was zo'n heftige periode in het ziekenhuis toen ze net geboren was dat ik af en toe niet goed weet wat te doen. Dinsdag komt ook de wijkverpleegkundige. Zal het met haar ook eens overleggen. @anderen: ze eet al haar voedingen helemaal op. Dus te weinig krijgt ze denk ik niet. Ik zal eens kijken of mevrouw nu misschien wakker te porren is. Ze is behoorlijk sleepy. Moet wel zeggen dat ze geplaagd word door moeilijk poepen. Misschien dat ze daarom nu ook wat vermoeider of slaperiger is. Wat een muts ben ik he?
Hoe oud is ze nu, hoelang zijn jullie thuis? Ik zou niet op een minuut kijken. Misschien een half uurtje langer laten, en dan iets meer in de fles of de volgende fles iets eerder? Mijn oudste is mooi optijd geboren en op gewicht, maar is na de bevalling flink afgevallen omdat hij niet wilde/kon drinken(oa. door geelzucht). Zo'n 10% zelfs. Hij is toen opgenomen en heeft een paar dagen om de 3 uur voeding gehad. Zo zijn we ook naar huis gestuurd, dat we dat maar aan moesten houden tot het cb langs zou komen. Thuis, Na een dag begon hij al soms langer te slapen, of juist eerder te komen. We hebben gekozen om hem iets meer ruimte te geven, en dat ging goed. Nu was hij dus bij de geboorte prima, dus minder risico, maar de voeding was we belangrijk voor hem om van dat gele af te komen..
Je bent helemaal geen muts, je bent gewoon moeder. Ik herken heel veel van die onzekerheid hoor. Bij mijn oudste had ik precies hetzelfde. Was ik tot de bevalling nog behoorlijk zelfverzekerd, was daar na de bevalling niks meer van terug te vinden Voor de bevalling had ik het in mijn hoofd helemaal voor elkaar en toen bleek ineens dat mijn baby ook gewoon een mensje was dat ik moest leren kennen. Er werd me zoveel verantwoordelijkheid in de schoot geworpen dat ik het daar soms spaansbenauwd van kreeg. Maaaaaaar: je leert je kindje vanzelf heel goed kennen en dat zal een hoop zelfverzekerdheid terugbrengen.
Oh nog wat: als ze haar voedingen helemaal opdrinkt (en ze nog niet echt toe is aan een grotere voeding) kan je ook wat extra water toevoegen, zodat het poepen misschien wat beter gaat. Ze moet dan wel alles opdrinken....
Ik heb een randprematuur gehad. Hij is inmiddels ruim 6 weken maar toen hij wat kleiner was, gaf hij ook niet altijd aan dat hij honger had. Het was toen volgens het zh wel belangrijk om hem te voeden ook al sliep hij. Ik moest hem dus wakker maken voor een voeding, anders sliep hij gerust door de hele nacht en daar was hij veel te klein voor. Ik zou haar dus wel wakker maken! Als ik mijn zoon wakker maakt, dronk hij heel goed alleen gaf hij het dus niet aan. Dit hoort bij prematurengedrag is mij verteld. Hopelijk heb je er iets aan
@Deepfreeze: Ze is morgen 38 zwangerschapsweken. Bijna 7 weken op deze aardbol nu. Ze is sinds afgelopen zondag thuis. @Allistair: je slaat de spijker op z'n kop. Zo is het precies. Tot de bevalling had ik zoiets van 'komt dik voor elkaar, ik weet dat wel'. Yeah Right . Ze heeft net haar fles leeggedronken. Dat was wel de normale hoeveelheid. Wellicht in haar volgende fles iets meer doen dan. Ik ga het op verzoek voeden ook eens meenemen want dit kan best vaker gebeuren natuurlijk. Haar gewicht zit nu boven de 3000 gram. Dinsdag wordt ze weer gewogen, dan verwacht ik eigenlijk wel zo'n 3200 gram aangezien ze met 2950 mee naar huis ging. De wijkverpleegkundige gaf ook aan dat ik evt iets meer kon geven. Ze drinkt de fles tot de laatste druppel leeg en wil dan niet eens loslaten. Misschien dat ook maar eens gaan doen. Maar ja, als ze nu al geen honger heeft dat ze niet wakker wil worden.... dan zou je zeggen dat ze genoeg krijgt. Of redeneer ik dan niet goed?
@Jesse: hoe zwaar was jouw beeb? Wakkermaken heb ik geprobeerd. Met z'n twee hebben we haar gekieteld, gekriebeld, wangetje gestreeld, andere houding, noem maar op. Zelfs een koud washandje op haar hoofd maar mevroi tukte gewoon door .
Je redeneert helemaal goed hoor! Zeker met een gewicht boven de 3kg... Op hoeveel voedingen zit ze nu per dag? Moet ze 's nachts ook nog iedere 3 uur krijgen? (dan zit je nog op 8 voedingen!) Zou gewoon kijken wat ze over heel de dag binnen moet krijgen en dat verdelen over de flessen. Als ze de ene keer wat langer slaapt krijgt ze hem wat later of als ze zich eerder meldt weer wat eerder (op verzoek dus ).... Het gaat er uiteindelijk om dat ze in ieder geval die hoeveelheid over de dag verspreid binnen krijgt! En al die onzekerheden horen gewoon bij het moederschap!
Hij is geboren met 2410 gram en afgevallen tot 2115 gram. Na een paar weekjes toen hij groter en sterker was, ging hij zelf aangeven dat hij honger had. Tot die tijd heb ik iedere 3 uur de wekker gezet en 's nachts een keer om de 4 uur. Je mag eenmaal per etmaal om de 4 uur voeden. Het kost die die kleintjes nog heel veel energie om aan te geven dat ze honger hebben. Daarom doen ze het niet terwijl ze wel degelijk voeding nodig hebben. Hoe zwaar is je dochter nu?
Herkenbaar, ik kleedde mijn zoontje vaak helemaal uit tot z'n Pamper en deed z'n mutsje af. Die lucht op z'n huid vond hij vreselijk en daar werd hij wakker van. Vaak wel moeten aansporen om te blijven drinken. Hij viel in slaap tijdens de voeding. Ik geef borstvoeding dus dat was extra lastig om te zien hoeveel hij binnenkreeg. Je kunt in de handpalmpjes wrijven voor de slikreflex en over het wangetje strelen zodat het mondje opengaat.
Nee, ze krijgt 7 voedingen. 3, 7, 10, 13, 16, 19, 22. Ze had wel eerst 2 x nachtvoeding maar dat hebben ze in het zkh al aangepast omdat ze toen niet alles dronk. Per voeding krijgt ze 70cc. Daar zit natuurlijk ook wat in. Belangrijk is DAT ze het binnenkrijgt. Thx!
Ik schat rond de 3100 gram. In het zhs groeide ze 200 gram per week. Denk dat ze dinsdag wel de 3200 gepasseerd is.
Cryptonism: Toen mijn dochtertje thuis kwam zat ze ook op een heel strak schema, dat doen ze in het ziekenhuis. En ik heb wel een strak ritme vastgehouden omdat ze als prematuurtje snel overprikkeld was. Maar let op, ik had een strak ritme, geen schema. Als je dochtertje al wat op gewicht is mag ze best wel iets langer zonder voeding. Ik zou wel alle handelingen rondom de voedingen in dezelfde volgorde doen (dus een ritme) maar niet meer helemaal op de klok voeden. Vraag anders even aan de KA hoeveel tijd er maximaal tussen de voedingen mag zitten met haar huidige gewicht, en speel dan een beetje met de voedingstijden. Ik had als stelregel dat ik mijn dochtertje alleen wakker maakte voor voedingen als ik anders helemaal in de knoop zou komen te zitten met de rest van de dag qua voedingen. En voor de rest, wat de anderen ook al zeiden, je went snel genoeg, krijgt je zelfvertrouwen heel snel, en dan leer je te vertrouwen op wat je zelf ziet wat je kindje wel of niet nodig heeft. Je hebt de eerste weken van haar leventje volledig vertrouwd op wat de artsen en verpleegkundigen zeiden wat goed was voor e kindje, en nu moet je dat helemaal zelf doen. En dat is wennen.j Maar geloof me, het went snel