Hallo, Mijn zoontje is nu ruim tien maanden en komt nog structureel voor een fles tussen 21.30 en 23.00. Tot 9 maanden kreeg hij bv, incl de nodige nachtvoedingen. Ik ben allang blij dat de nachtvoedingen er nu af zijn, dus de late voeding nam ik voor lief, maar het lijkt mij toch dat die er ondertussen ook wel een keer af mag.. de oudste kreeg vrijwel direct de fles omdat bv niet lukte, dus dat liep allemaal heel anders. Ik zou hem er sowieso moet meer voor wakker maken nu, maar hij wordt er zelfnog wakker voor. Zouden jullie afwachten of toch maatregelen gaan treffen? En hoe dan? Hoeveelheid afbouwen of minder poeder in de fles? Hij komt in de ochtend momenteel ook vrij vroeg, tussen 5.00 en 6.00. Hij zit op 4 flessen nu en eet prima groente fruit yoghurt en brood.
Wat bedoel je met 'hij eet prima groente etc'? Er zijn hier namelijk wel vaker topics geweest van moeders die dat vonden, maar waar dan later bleek dat hun kinderen overdag best weinig aten.
Zijn voedingsschema is als volgt: -Bij wakker worden 180/6 -Halverwege de ochtend fruit (hele banaan, heel potje 8+ maanden of zelf gefabriceerde fruit prak ongeveer 160gram) -Tussen de middag halve tot hele boterham, incl korsten, en 120/4 -S middags rijstewafeltje oid met water/thee (wat hij overigens amper drinkt) -avondeten ongeveer 200 gram groente met aardappels/pasta/rijst en soms vlees/vis en 2 eetlepels yoghurt na -bij bedtijd 150/5 -avond 150/5 (soms meer soms minder, dronk afgelopen tijd nog maar 80 maar momenteel weer meer)
Net wat shakes zegt en als ik je schema lees is het best weinig en kan dat zeker worden uitgebreid. Ik zou gaan ontbijten met pap of brood geen fles meer, 2 stuks fruit geven, brood naar minimaal 1 stuk of zelfs 2, een rijstewafel vervangen door iets meer vullends desnoods weer fruit, 2 lepels yohurt vind ik weinig zou zeker 100 ml geven. Ik denk dat je dan al een heel eind komt.
Zou alvast beginnen met een echt ontbijt. En in de namiddag iets vullends ipv een rijstwafel. Die laatste verteert namelijk quasi meteen. Geef bijvoorbeeld nogmaals fruit.
Pap voor het ontbijt en iets zwaarders s middags kan ik wel eens mee beginnen ja👍. Ben nog erg aan het zoeken omdat bij bv de nadruk nog wat meer ligt op de bv, de rest is bijzaak. Voor mijn gevoel eet hij dus best flink, vergelijkbaar met zijn broer. Al kreeg hij toen inderdaad al pap s ochtends. Meer brood tussen de middag wordt hem niet. Ik bied aan zolang hij eet, dus daar heeft hij echt genoeg aan. Wel dronk hij vandaag naderhand wat meer melk.