Ik krijg een MRI scan voor mijn knie. Er staat op de brief dat je geen mascara op mag, omdat mascara metaaldeeltjes kan bevatten. Aangezien je hoofd niet in die tunnel hoeft bij een scan van de knie, weet iemand of dat dan ook geldt? Zou i.v.m. andere afspraken graag mascara dragen. En hoe zit het met beugels uit de bh? Mag dat? Alvast dank!
Geen mascara? haha nou ik heb een hersenscan gehad - een jaar geleden- ik had mascara op, mijn neuspiercing in ( die krijg ik er namelijk al vanaf mijn 14e niet meer uit, behalve als iemand dat ding eruit knipt) en oh ja ik was mijn zilveren ring vergeten af te doen en de scan is helemaal goed gegaan. Dus ik zou gewoon lekker mascara op doen.
Bij een CT scan is metaal geen probleem, maar bij een MRI scan kan het zeker problematisch worden (als het een magnetisch metaal is, wordt het met enorme kracht tegen de magneet in de scan aan getrokken en scheurt dus mooi je neus uit als het om een neuspiercing gaat!). Die adviezen zijn er niet voor niets, bij twijfel even informeren bij de afdeling!
Ja ook dan geen mascara en ook geen beugel bh. Er mag helemaal geen metaal de kamer in van de mri, houd dus ook rekening met eventuele risjes ed aan kleding
Goed dat je dat dan even zegt, ik wist niet dat daar een verschil in zat. Tegen mij zeiden ze dat je dan kon zien of het echt zilver was, het zou dan namelijk smelten als het nep was. ( die neuspiercing had er best uit gemogen. )
Oké, dank voor je duidelijke antwoord. Maar nog een vraag dan. Ik heb een metalen spalkje achter mijn tanden omdat ik een beugel heb gehad. Waarom is dat dan geen probleem?
Dat is inderdaad chirurgisch staal Hier waren ze ook heel streng bij mijn knie MRI. Ik had een joggingbroek aan, metalen uiteinde van de touwtjes hebben we er ter plekke afgeknipt, anders mocht hij niet aanblijven. Ook bijvoorbeeld een hempje met ijzeren verstelringetjes mocht niet. Ik had een sportBH bij (volledig van stof, zo'n topje) en heb die aangedaan met een tshirt en dus die joggingbroek.
Je mag zelfs geen haar elastiekje in met een ijzeren sluiting... gelukkig had ik dat van tevoren over nagedacht
Laatst ook een mri van de knie gehad. Moest inderdaad ook alles uit waar ook maar het kleinste stukje metaal aan zat. Beugels etc is geen probleem, geef het van te voren wel aan bij degene die de mri maakt. Dan zijn ze ervan op de hoogte.
ik heb een mri scan gehad voor me nek. Had gewoon een hemdje, t-shirt en soort yoga broek aan met sokken. Overigens dat ding maakt ongelooflijke herrie. Ik mocht een cd meenemen, ter afleiding. En ik kreeg een spiegeltje, zodat ik de verpleegsters kon zien. Ze gaven ook de tijd aan, hoe lang het nog ging duren. Het is niets engs. Alsof je onder een zonnebank ligt, maar dan zonder de lampen. Voor je knie, zal je er niet helemaal in hoeven.
Zo'n ding maakt idd een onvermijdelijke herrie! Ik zei van tevoren nog dat de radio wel iets zachter mocht. Waar had ik daar spijt van toen het apparaat eenmaal aan ging.. OT.. die regels over metaal zijn er niet voor niks dus zou me er gewoon aan houden.