hallo ik heb een vraagje mijn zoontjes neefje heeft ringworm en nou wou ik weten hoelang dat ong besmettelijk is en is het erg als mijn zoontje dan wel bij hem in de buurt komt.
Volgens mij is ringworm een vorm van schimmel en alleen besmettelijk bij direct contact, bijvoorbeeld wanneer je zoontje en zijn neefje dezelfde handdoek zouden gebruiken.. Voor de zekerheid even checken bij de HA?
mijn dochtertje heeft ook ringworm gehad. Het heerste bij haar broertje op de groep van het kdv. Ook nog op haar wangetje, zag er heel zielug uit!. Met een zalfje gaat het wel over, maar het is wel heel hardnekkig. Mijn zoontje heeft het trouwens niet. Je kan ook drager zijn zonder5 er uitslag van te krijgen. Het is in ieder geval niets ernstigs
De besmetting van ringworm kan overgedragen worden door bijvoorbeeld huidcontact, een vuile haarkam of handdoek. De ziekte wordt ook vaak overgedragen door besmette honden of katten. zou dus goed alert blijven en je kleine regelmatig controleren op verdachte plekjes als hij met zijn neefje heeft gespeeld dan het spreekwoord "voorkomen is beter dan genezen" de besmetting blijft zolang de plekjes niet over zijn , het zijn de huidschilfers die de besmetting overbrengen