en dan bedoel ik langer dan een half uur per slaapje. Vanaf een paar weken sliep ze al slecht overdag. Elk slaapje maar een half uur met als gevolg heel snel weer mopperig want ze is moe. Weer Op bed leggen heeft geen zin, ze gaat echt niet meer slapen. Ze slaapt rond 10 uur en rond half 2. In slaap vallen gaat ook niet zonder slag of stoot dat duurt ruim 15 min. Vanmiddag lag ze om half 2 en 10 over 2 was ze weer wakker. Gevolg madam is nu mopperent aan het tijgeren. De dagen zijn enorm vermoeiend zo, voor haar en voor mij. Als de nachten nou ook eens goed gingen maar die zijn ook drama. Herkenbaar en wanneer maakte ze bij jou eindelijk eens goed lang slaapje ? Hoor zo vaak, ow wat kort hier slapen ze van 1 tot 3. Nou ik teken er voor.Als ze bij oma is slaapt ze wel vaak langer.
hoe is de kamer of bedje bij oma? is het daar donkerder of lichter? is het matras daar harder/zachter? Hier sliep E eerst ook erg slecht in haar ledikant. (wieg ging super) en in het ledikant bij mijn ouders ook. Bleek later dat ze de aerosleep veels te hard vond in haar ledikant. Hier slaapt ze graag in het donker, bij mijn moeder slaapt ze juist korter omdat het daar stukken lichter is op de kamer, Als ze na een half uurtje wakker word, krijg je haar dan weer in slaap dmv. een speen geven? Heel vervelend dit voor je! Hopelijk gaat ze snel beter slapen
Heel strak instoppen wil soms wel helpen. Ze zijn erg beweeglijk op deze leeftijd en als ze een beetje vastliggen kan dat rust geven waardoor ze dieper slapen, en er hopelijk een tweede slaapcyclus achteraan plakken.
Daar is het lichter bij o.a, ze slaapt op haar eigen matras die nemen we steeds mee. Op het kdv gaat het ook beter, niet altijd. Na een half uur speen werkt helaas niet, ze is klaar wakker. Bij ons is het donker maar bij het kdv ook weer niet. Om 4 uur weer even op bed gelegdSlaapt ze wel geteld 15 min..... Is het al 19.00 uur pfff
Geprobeerd maar werkt ook helaas niet. Ze wormt zich gewoon los. Ze slaapt nu een tijdje in een campingbed want ze deed aan hoofdstoten tegen het hout...
Mijn oudste sliep standaard drie kwartier altijd. Toen hij naar twee slaapjes ging, ging hij 1 slaapje anderhalf uur slapen. Dat was met een maand of 8 ongeveer. Pas met 1 slaapje ging hij wel eens 2 uur of langer achter elkaar slapen, dat was met 16 maanden.
En gewoon laten liggen? Hier slaapt M. (7 maanden) overdag ook vrij kort. Sinds een paar dagen 3x 45 minuten. (daarvoor 4x 45 min.) Ligt er dan tussen 18.00 en 18.30 in. Soms is ze na 20 minuten slapen al wakker. Laat haar dan liggen. Gaat ze echt huilen pak ik haar op en ga rug kloppen en wiebelen. Wordt ze rustig en regelmatig kan ik haar dan toch nog laten slapen. Haal haar sowieso pas uit bed als ze echt gaat mopperen/ huilen. Misschien anders een tips vragen bij het cb? Succes.
Hebben wij ook een poosje gehad. Tot mijn vriend boos op me werd dat ik er niet zo snel naar toe moest, en haar uit bed halen. Ik heb t toen geprobeerd rn haar na 45 minuten slapen 5 minuten laten huilen en daarna sliep ze weer en na een poos had ze het door. Heb je dat al geprobeerd? Haar even te laten liggen?
Ja laten liggen ook al gedaan helaas met laten huilen aan toe. Dan raakt ze alleen maar over stuur ze kan die slaap cycles gewoon niet doortrekken. Ze word vaak huilerig wakker en dan geef ik de speen maar 5 min later is ze klaarwakker. Als ze wakker is dan is ze ook gewoon wakker. Stel ze slaapt 5 min in de auto net voordat ze op bed zou gaan krijg je haar echt niet meer in slaap in bed hoe moe ze ook is. Het is allemaal geen punt mits ze het er mee red. Maar dat doet ze niet ze is moe en mopperig. Als ze maar een half uur heeft geslapen zit ik al tegen de komende uren op. Kan zich dan slecht vermaken maar wil vervolgens ook niet bij mij zitten. Even rustig bij mij liggen wil ze niet. Ze is enorm actief wil alleen maar dingen doen. Volgende week cb zal het daar eens voorleggen.
oh en wat jij zegt herken ik lena. Ik ren er nog net niet op af. In de avond word ze ook vaak wakker ( ze ligt ro d kwart voor 8) tegenwoordig laat ik haar even huilen mischien een minuut en ze slaapt weer.
Heeft ze wel genoeg gegeten voordat ze gaat slapen. Het kan zijn dat ze door honger weer wakker wordt. Hier namelijk ook zo. Het cb zei dat hij teveel eetmomenten had en ik dus moest minderen/samenvoegen. Toen ik dat deed werd hij ineens weer in de nacht wakker (wel weer in slaap te krijgen met zijn speen). Dus gewoon weer meerdere eetmomenten gaan geven en toen sliep hij weer door. Zijn schema vanaf bijna 8 mnd is: 6.30 papfles (200 cc). 8.30 fruit (2 stuks) + water 9.15 slapen tot 11.00 11.30 2 sneden brood + thee/water 13.00 rijstewafel 13.30 fles 200 cc 14.30 slapen tot 16.00 16.00 fruit+liga+water 17.30 avondeten + toetje 18.45 papfles 200 cc 19.15 uur naar bed. Hoe ziet jouw schema er uit?
Hier ook 1 die overdag slecht slaapt. Op een geven moment raakt hij over zijn slaap heen. Het probleem is dat ik hem alleen maar naar bed krijg als hij eerst bij mij kan spenen. Overdag valt hij wel eens in slaap maar dat is vaak voor een half uur en dan is het weer genoeg geweest. Ik neem de oudste maar een uur eerder dan bedtijd mee naar boven zodat de jongste tegen mij aan kan liggen en daarna rustig kan slapen. Zodra hij eenmaal in slaap is maakt hij nachten van 14 uur met daarin nog 2 voedingen waarbij hij gelijk weer naar bed gaat. Overdag merk ik wel eens dat hij extra slaap nodig heeft, dan moet ik naar boven en echt een lange tijd met hem op bed gaan liggen. Ik heb van alles geprobeerd. Het enige andere dat werkte is rijden met de kinderwagen of in de auto. Maar ja dat kan natuurlijk niet elke dag. Ik denk dat het ook een beetje in de aard van het beestje zit. De oudste slaapt heel makkelijk en meer dan de jongste.
Zoek baby's in dromritme eens op. Ik heb uit dat boek mijn manier gevonden om langere slaajes te creeeren. 45 min is een slaapcyclus. 35/40 min dan gaan ze wakker worden. Dan is het belangrijk geborgenheid te tonen en zo sliep zoontje verder. Ik gaf een aai over het hoofdje, hield andere hand op de buik en zei wer lekker slapen, welte rusten...
Bij ons heeft het ook even geduurt voordat thuis overdag slapen goed ging. Bij de gastouder ging het wel altijd goed. Wij haalden haar te snel weer uit bed. Heeft mij 2 dagen en heel veel doorzettingsvermogen gekost om te zorgen dat ze beter slaapt. Ze lag toen echt even hard te huilen de eerste om vervolgens weer in slaap te vallen. Bij de 2e keer slapen ging het al beter etc. Nu is ze 8 maanden en slaapt 2x 2 uur. Afgelopen dinsdag zelfs 2x 3 uur, maar dit had ook te maken met koorts+paracetamol+antibiotica voor de oorontsteking.
Hier ook een kindje dat toen ze klein was echt heel weinig sliep. Max 45 minuten en dat 2x op een dag (natuurlijk niet als pasgeboren, maar na een x aantal maanden) na een tijd werd dat 1x anderhalf a 2 uur. Verder altijd nachten van 11-12 uur. Meer slaap nam ze niet en dat was ook genoeg. Alleen om bedtijd in de avond te halen was soms erg lastig, maar deden we dat niet, dan was ze gewoon eerder wakker. Ze is nu 3,5 en slaapt al lange tijd sporadisch in de middag en dat is bijna altijd te wijten aan lichamelijke ongemakken als heftig eczeem oid. Maar ze heeft in die 3,5 jaar bij hoge uitzondering langer geslapen dan 2 uur. Dus de ouders die het hebben over kinderen die uren slapen, kijk ik ook aan met een blik, maar hoe dan?! Ook zoon slaapt nooit denderend veel, maar wel beduidend meer dan zijn zus.
@rogijuli jeetje wel veel eet momenten heb jij! maar als dat werkt alleen maar mooi toch hier 8 u fles 200 10.30 water en tussendoortje 12 u 1.5 broodje en rond half 1 fles 15.00 fruithap en water 17.30 warme hap plus yohurt 19.15 fles 200 @ rietje jullie heben hele slaaprituelen zo te lezen. En net wat je zegt zal ook wel het aard van het beestje zijn, helaas. @ molensteen, ga ik opzoeken thanks! dat van de 45 min wist ik. Maar lijkt mij toch dat ze het nu zelf wel eens moet kunnen. @ pepper wat goed dat het gelukt is! 2x 2 lijkt mij ook veel gezonder voor een baby. @ fortunea nou precies dat denk ik ook altijd, hoe dat bij een ander wel kan
Hier een zoon die erg naar geborgenheid zoekt. Het lukt wel steeds beter om zelf langer door te slapen, maar nog steeds heeft hij met middagdutje en in de vroege ochtend moeite er nog een cyclus aan vast te plakken. Hij wordt dan echt even wakker, zoekt waar ik ben. Ik kan hem terugleggen, speentje, zachtjes zingen, hij kruipt soms tegen me aan en slaapt verder. Als ik er niet ben en snel reageer is hij wakker wakker en gaat echt niet meer slapen. Maarja wij hebben een cosleeper en met de nieuwe zwangerschap vind ik het erg prettig 's middags ook even te kunnen liggen. Misschien kun je inderdaad proberen aan het eind van een slaapcyclus, dus echt voor ze wakker wordt, erbij te gaan zitten, aaien, zachtjes zingen, kijken of je haar kan overtuigen weer langer te slapen. Ik kan wel aan de ademhaling/beweging merken wanneer hij licht of diep slaapt. Lange wandeling met kinderwagen of draagdoek wou hier met die leeftijd ook wel helpen om langer te slapen.
Ik had overdag ook zo'n slechte slaper. In de ochtend en middag drie kwartier, dat was het wel zo'n beetje. Dat veranderde toen ze echt bezig ging met staan, kruipen en leren lopen. Daar werd ze zo moe van. Toen gingen de slaapjes naar 2 uur in de ochtend en 2 uurtjes in de middag.
Ieder kind is anders en soms zit het er gewoon in en kan je er niets aan doen. Wat ik in jouw verhaal opvallend vind is dat het bij oma en het kdv wel kan. Ik zou toch eens wat doorvragen over hoe zij het aanpakken. Ik denk dat de kans groot is dat in elk geval bij het kdv niet bij het eerste huiltje naar het bed gerend wordt. Als er net een ander kindje een flesje moet krijgen dan zijn er geen handen over om jouw kindje uit bed te halen en wordt dat flesje eerst opgedronken. Het is natuurlijk niet de intentie, maar in de praktijk gaat het wel zo. Gebruik je een babyfoon? Die kan je ook eens uitzetten. Tenzij je muziek of tv aanzet hoor je je kindje echt wel als je binnen bent.
Dit is 100% herkenbaar bij mijn beide kinderen. ... Wat je zegt dat als ze bijv 5 min in de auto in slaap is gevallen je haar daarna het bed moeilijk in krijgt. .. Natuurlijk is ze wel moe. Ik heb ook altijd gedacht dat mijn dochter bij tankte van die hazenslaapjes, maar dat is natuurlijk niet zo. Geen kindkan zzonder slaap. Op zulke momenten gaan de in de overlevingsstand en dan gaan ze over hun vermoeidheid heen. Mijn dochtertje zat op die leeftijd al op 1 middag slaap. Ik was er gewoon klaar mee. Bij haar heb ik het ook nooit echt kunnen doorbreken, behalve dan toch maar weer de strijd aan gaan en op tijd in bed stoppen. Na een jaar werd dit heel iets beter en na 2 jaar ook. Ze is nu bijna 3 en ze slaapt nu eindelijk bijna Door. Maar lange slaapjes ken ik eigenlijk ook niet. Mijn zoon heeft dezelfde leeftijd als jouw dochter. Hij slaapt sinds 2 weken overdag iets langer. 2x een half uur en tussen de middag 2 uur. Daar heb ik niks voor gedaan. Nachten zijn ook bagger hoor. .. Misschien ook maar gewoon accepteren dat het zo is? Mijn vriendin gaf altijd een slaap drankje van valdispert. Ik heb ook geen tips voor je. Probeer ontspannen te blijven er n evt Hulp inschakelen van bijv een orthopedagoog.