Wij willen zondag de barbecue aansteken. Nu ben ik op zoek naar lekkere recepten (vis mag, als het maar een witvis is) die weinig calorieën bevatten, maar wel ontzettend lekker zijn. Wie heeft er ideeën?
kipfilet lekker gemarineerd is ook mager!! Idd vis in een pakketje met soepgroente erin, kruiden etc. Zalm ook lekker alleen geen witvis. Garnalen op een stokje en dan lekker gemarineerd. Groentespiezen etc. Lekkere salades erbij maken
Kip en biefstuk zijn mager. Je kan ook een spies maken van biefstuk en eerst lekker marineren (met ketjap, knoflook, olie). Bij de Lidl heb je lekkere kalkoenlapjes, die zijn ook erg mager. Je hebt ze geloof ik ook al gemarineerd. Verse ananas is ook lekker op de bbq. En groente uiteraard ook. Als je paprika, courgette en aubergine in grove stukken/plakken snijdt en eerst even insmeert met olie en knoflook en dan op de bbq.. mmm. En dingetjes voor erbij: salade, fruitsalade, tzaziki van magere (griekse) yoghurt etc. Zo lang je van de (vette) sausjes en het brood met kruidenboter afblijft moet het goedkomen
Bij de aldi heb je mager bbq vlees. Gemarineerde feilet lapjes en slashlick! Ideaal voor als je op je gewicht moet letten bent!!
wij hebben gister voor het eerst heek gegeten, een vissoort met lekkere kruiden erop, in een aluminiumfolie pakketje gaar stomen op de bbq, het was lekker!!!! eigenlijk kun je in pakketjes heel veel gezonde dingen maken, zalm, gambas, of bijvoorbeeld champignons en uit wat fijn snijden en met een klontje boursin cuisine in een pakketje en laten garen, wat peper en zout erover en smullen maar!!!
1 tl Gyroskruiden 300 g Varkenshaas of Varkensfilet 1 teentje(s) Geperste Knoflook 2 tl Olijfolie 1 (mes)punt(en) Zout en peper 2 tl Citroensap Snijd 300 gram varkenshaas of varkensfilet in dunne lapjes of kleinere stukjes. Meng er zout en peper, 1 teentje geperste knoflook, 2 eetlepels citroensap, 2 eetlepels olijfolie en 1 eetlepel gyroskruiden door. Rijg het vlees aan minispiesjes of prikkers en bak het aan tafel goudbruin en gaar.
kipfilet, tartaar, biefstuk... allemaal mager ik eet ok mager en hier doe ik het altijd mee van tartaar maak ik balletjes en doe ik op een stokje. kipfilet kan je heel veel mee! gewoon marineren e spiesen van maken met paprika e.d. Biefstuk kan je zo laten of ook spiesen van maken... runderbraadworsten heb je ook nog. Salade maak ik van Volkorenpasta, augurkjes, zilveruitjes, kruiden en yoghurt mayo.sausjes maak ik ook van yoghurt mayo... je kan heel veel hoor met BBQ en mager