Mijn zoontjes gaan vanaf januari naar twee verschillende BSO's. Een BSO rekent inclusief vakantiedagen en de andere exclusief Nu krijg ik de belastingdienst niet goed te pakken. Vandaar een vraagje op dit forum Vullen jullie de uren in of excl. vakantiedagen in?
Ik neem aan dat je met vakantiedagen bedoelt: de dagen die je kinderen in de schoolvakantie naar de BSO gaan? Je moet die uren wel meetellen. Je betaald ervoor en dus heb je ook recht op de toeslag voor die uren. Of je ze ook daadwerkelijk gebruikt is eigenlijk niet zo belangrijk. De enige uren die ik niet meetel in de opgave zijn de losse extra uren. Bijvoorbeeld als school een studiedag heeft. Die uren worden door de BSO ook niet meegenomen in de jaarberekening, dus die moet ik met de jaaropgave meetellen.
Alle uren die je op denkt te nemen moet je noemen. Daar wordt je kinderopvangtoeslag ook op aangepast.
Bedankt voor jullie antwoord. Ik zal dat dan doen. Alleen staat er dan per maand meer uren dan dat ze ook daadwerkelijk die maand gaan en dan ga ik waarschijnlijk over het aantal uren heen dat ze feitelijk mogen gaan? (qua contracturen werk partner)
Nee, want de belastingdienst middelt over een heel kalenderjaar. Sterker nog, waarschijnlijk middelt de BSO ook. Ik betaal het hele jaar hetzelfde aantal uren per maand, namelijk 22 (1 dag in de week na school en 12 weken vakantieopvang) ondanks dat ze in de grote vakantie 6 weken van 9 uur opvang hebben En een BSO "kost" niet zoveel uren hè... Je kindje gaat tenslotte het grootste deel van de dag naar school, dus je hoeft alleen maar BSO te hebben voor de uren na schooltijd. De BD rekent maximaal 70% van je werkuren per dag BSO, dat is 5.7 uur per dag. Daar kom je meestal niet aan, want een BSO bied vaak maar 3 à 4 uur opvang op een een gewone schooldag aan. Ik weet niet hoeveel je man werkt, maar stel dat hij 32 uur maakt, dan krijg je daar dus 22.4 uur per week van vergoed. Dat zou ruim voldoende moeten zijn.
Hoi Bedankt Mijn man werkt ong. 16 uur per week, maar hij is ook ZZP-er dus dan wisselen de uren sterk...Kan ook 30 uur zijn... En de BD was weer niet bereikbaar...grrrr. Moeilijker kunnen ze het niet maken
In dat geval hoef je in de berekening niet van 16 uur uit te gaan, maar mag je van meer uitgaan hoor. Ik ben ook ZZP'er werk soms een week amper, soms meer dan 40 uur (inclusief administratie-uren enzo). Ik ga zelf uit van die 1225 (urencriterium) per jaar gedeeld door 45 (dus exclusief vakantie). Dat is krap 28 uur per week. Als ik eens wat minder werk heb, lees ik vakliteratuur. Telt ook mee.