Mijn oudste is voor de zomervakantie toen hij 5,5 was gaan wisselen. Nu 3,5 maand voor zijn verjaardag zit nummer 3 heel erg los en die komt een dezer dagen. En nummer 4 wiebeld ook al flink. Nummer 5 wiebeld sinds een week en nummer 6 sinds 2 dagen dat er beweging in zit Is hij niet ernstig vroeg met wisselen? Hij heeft trouwens nog geen week na het uitvallen de blijvende tanden ook al zitten.
Hij hoort bij de vroegere denk ik. Maar niet extreem naar mijn idee. In de kleuterklas waren er hier ook een paar ruim voor het 6e jaar aan het wisselen. Onze dochter begon rond haar 6e verjaardag- wat redelijk gemiddeld is denk ik? Bij haar eerste tand zat de nieuwe tand eigenlijk al in de weg om de melktand eruit te krijgen . Je kon niet meer naar achteren 'wiebelen' .
Wel vroeg, niet extreem vroeg Was hij ook vroeg met tanden krijgen? Thirza was met tandjes krijgen vroeg (eerste met 4mnd3wk) en heeft nu ook haar tweede wiebeltand (eentje er al uit).
Mijn dochter is 5 jaar en 7 maanden. ze heeft vier tanden eruit(alle vier haar voortanden, onder en boven. Prachtig gezicht...) en sinds een week komt onder een nieuwe tand door. De eerste boventand ging er afgelopen december (ze was toen 4 jaar en 9 maanden) uit en daar zit nog steeds geen nieuwe tand. Kortom, vroeg maar je kunt er niets aan doen.
Onze dochter is ook vroeg. Ze is nu bijna 5,5 je en heeft twee tanden gewisseld (1 voor haar 5e verjaardag). Naar eigen zeggen zitten er nog 5 los. Van twee weet ik het in ieder geval zeker. Haar tanden kreeg ze niet vroeg. 1e tandje was met 9 mnd. Ik schrok ook en vraag me ook af of het er niet veel zijn ineens.
Mijn oudste van net 6 heeft er nu 4 gewisseld... Bij m'n jongste van 4 en 9 maanden heb ik ook al 2 losse boventanden gevoeld... (er zit beweging in.. nog niet echt los los)
Mijn dochter was met 5 jaar al 4 tanden kwijt en voor haar zesde alle tanden gewisseld. Volgens mij een redelijk normale leeftijd de een is Iets eerder dan de ander
Onze oudste begon ook te wisselen voor zijn zesde en ook meteen volop. Maar na 4 tanden stopte het even en nu met 8 jaar heeft hij zijn tanden allemaal wel gewisseld alleen zijn kiezen nog niet. Bij onze tweede begon het ook rond de 5,5 jaar en heeft nu 2 ondertanden eruit en 2 boventanden los, ze is net 6 geworden. Jou zoon is wel vroeg, maar niet extreem.
Het wisselt () heel erg per kind. Sommige klasgenootjes van Eva begonnen met 5 jaar (Eva ook). Een aantal kinderen heeft nu hun volwassen boven en ondertanden (midden). Maar er zijn ook kindjes die nu net hun eerste tand eruit hebben (bijna 7 jaar). Tja snel of niet je doet er niets aan
Mijn dochter kreeg haar eerste blijvende kiezen toen ze ruim 4,5 was (daar begint t vaak mee, valt veel ouders niet op ). Haar onderste 2 zijn in de zomer gewisseld, net voor/rond ze 5,5 was. Redelijk vroeg, maar haar kiesjes zijn helaas ook niet sterk (kaaskiesjes) en op haar 2e ondertand zit ook al een plekje. Volgens de tandarts zie je dat vaker bij kaaskiesjes, dat die eerder doorkomen (andersom niet hoor, als ze vroeg doorkomen betekent dat niets).
Haha nee kan ze moeilijk terug plakken. Ergens vind ik het zonde zo'n mooi bekkie met tanden en ineens vallen de gaten er in. Hij had niet erg vroeg tanden de eerste met 8 maanden ofzo. Maar het viel op het is de enige uit zijn klas met wiebeltanden. Dat zet je aan het twijfelen. Hij is in ieder geval voor zijn zesde jaar 4 tot 6 tanden kwijt.
Die kiezen die heeft hij dus nog niet dat was ik dus in de gaten aan het houden omdat de tandarts zei als hij die krijgt begint het wisselen meestal
Ik had er met 4 jaar al 4 uit toen ik nog jong was. Ook vroeg tanden gekregen en ook heel vroeg klaar met wisselen. Met 16 jaar ook de 4 verstandskiezen.
Alyssa had half jaar terug ineens twee tanden los en de nieuwe kwamen er al achter door. Oude vielen eruit (of eigenlijk hielp ik beetje) terwijl nieuwe al bijna helemaal eruit waren. Nu vorige week zag ik dat ze een niet kies erbij heeft. .....Dus de derde onderin. Rest zit niet los ofzo. In haar klas varieert het van bijna alles gewisseld tot nog niets. .. Extreem vroeg dus niet maar wel redelijk vlot bij jouw kindje.
Ik had zelf met net vier de eerste tanden er al uit en nieuwe erdoor. en idd ook vroeg de verstandskiezen. Alle vier op mijn veertiende. Ik hoop dat mijn kids wat langer wachten met wisselen. De oudste had wel net als ik tanden voor drie maanden, heeft sinds een half jaar de bovenste 2 los zitten, maar nog steeds niet eruit en ook nog steeds niet vreselijk aan de wiebel.
Hier met 5 jaar 4 maanden twee ondertanden gewisseld. Ik naar de tandarts omdat ik dacht dat dat niet goed was, omdat slechts 1 ander jongetje (van een half jaar ouder) ook al wisselde. Ik naar de tandarts, maar het blijkt supernormaal. Tussen 4 en 8. De tandarts zei ook dat hij een grote jongen was.