Heb ik gister gekocht, lekker makkelijk! Alleen... hoe moet je die warm maken? In de magnetron ofzo? En hoe lang en op hoeveel watt?
Jawel...maar zo kan je ze wel opwarmen. Als je zelf ballen maakt kan je ze ook in de ochtend maken en s'avonds warm maken in de pan en lekker smullen maar. Hapjespan is misschien geschikter.
Ik doe ze altijd in een steelpan waar ik eerst een pakje of zakje jus, je weet wel van die kant en klare, aanmaak, dan ballen erin en opwarmen. Heerlijk. Gebruik ook vaak een pakje smeljus, is net een pakje boter, maar dan om jus te maken. Liefs Moons
Even offtopic: @Patroeschka: wat heb jij verschrikkelijk mooie poeze-beesten! Ik vind de gehaktballen van de slager altijd HEERLIJK! Lekker klont boter in de pan en flink opbakken die hap! Daarna flink was jus eroverheen en smullen maar Hebben ze jou ook gesmaakt?
3 kwartier in de oven? Dan kan je ze toch beter zelf maken (persoonlijk vind ik dat ook veel lekkerder)!
Nou nou, en óf ze lekker waren hihi! Wat n joekels . Heb ze idd met jus verwarmd, zalig en voor herhaling vatbaar! @Minyaweth, thanxx t zijn ook echte skatten van katten