hallo wie heeft ervaring met inleiden na een keizersnede? als ik maandag nog niet bevallen ben dan wordt ik eind volgende week ingeleid. nu hoor ik dat ze het niet zo snel doen ivm litteken van de ks. ik hoor graag ervaringen. bij mijn eerste ben ik ook ingeleid ivm langdurig gebroken vliezen en omdat ik toen niet verder dan 6 cm ontsluiting kwam heb ik een ks gehad.
Ik ben ingeleid na een ks omdat het vruchtwater op was. Dit hebben ze gedaan dmv een balloncatheter. Toen is 4 cm ontsluiting had zijn mijn vliezen gebroken. Uitiendelijk weer kz geworden omdat ik bij 10 cm geen persdrang kreeg en mijn bekken te smal bleek.
Het is eigenlijk gewoon een blaas catheter. Ze plaatsen hem tussen je vliezen in je baarmoeder mond. Eerst moet je aan het ctg om te kijken of alles goed gaat. Dan gaan ze voelen of je al ontsluiting hebt (heb je dat dan hoef je dat ding niet in). Dan gaan ze met een eendebek naar binnen en brengen ze de catheter in. Als die op zijn plaats zit blazen ze de ballon op (volgens mij 30 cc water). Het uiteinde plakken ze op je been. Je kunt er gewoon mee rondlopen. Het prikkeld de baarmoeder. Je moet het zien als een soort van coninue strippen. De eendebek was het vervelends. Verder voelt het wat beurs van binnen na het plaatsen. De eerste dag alleen wat harde buiken en na 12 uren mocht hij eruit. De volgende morgen weeropnieuw en toen gelijk weeen. Om 11.00 viel hij eruit en betekende dat ik 4 cm had en de vliezen gebroken konden worden. Daarna wel wat weeen opwekkers gehad.