Laten we de discussie hier voortzetten ipv het volledige corona topic over te nemen Ben jij voor het verbod? Of tegen, en wil je het jaar toch nog met iets leuks afsluiten? Zou het daadwerkelijk zo veel patiënten schelen in het ziekenhuis, wanneer men nu misschien juist meer naar illegaal vuurwerk gaat grijpen?
Voor mij maakt het allemaal niet uit. Daarbij denk ik dat het echt wel wat gaat schelen, er belanden jaarlijks duizenden mensen in het ziekenhuis tijdens de jaarwisseling. En ik denk dat het gros van de mensen niet ineens allemaal illegaal vuurwerk gaat kopen. Maar ja, dat zouden dan weer dezelfde soort mensen zijn die gewoon feestjes houden enzo. Dat hou je toch niet tegen.
Mijn kinderen vinden het wel jammer. Mijn oudste verheugd zich op het vuurwerk. Voor hem is het een duidelijke overgang naar het nieuwe jaar. Mij maakt het zelf niet zoveel uit. Ik vind het zonde om zoveel geld uit te geven aan iets dan binnen een paar minuten weg gevlogen is. Daarbij laat het ook een lading troep achter.
Ik denk dat veel diehards nu toch vuurwerk kopen al dan niet illegaal in het buitenland. Bij illegaal is er denk ik meer risico op letsel, dus of dat wat oplost vraag ik me af eigenlijk. Daarnaast zullen er vast ook veel vuurwerkliefhebbers zijn (bijv gezinnen met kinderen die een paar pijlen of fonteintjes afsteken) die nu idd overslaan. Maar ik denk dat bij deze groep niet zozeer de risico's zitten eigenlijk. Ik ben er wel bang voor dat het in sommige steden uit de hand zal lopen alles. Neem aan dat bijv de vreugdevuren op het strand ook niet mogen zoals voorheen. Dat gaf vorig jaar al een hoop gedoe dat ze niet meer zo hoog mochten bouwen. Denk dat de hulpdiensten toch hun handen vol zullen hebben met gedoe.
Ik was al voor een verbod op particulier vuurwerk. Dus van mij mogen ze dat zo invoeren. Gemeentes mogen van mij wel een leuk vuurwerk of drone show geven, zodat we nog wel iets leuks hebben om naar te kijken.
Ik snap goed dat ze er dit jaar alles aan willen doen om de zorg te ontlasten. Het is nu eenmaal zo dat er ook veel mensen in het ziekenhuis terecht komen door legaal siervuurwerk. Als die er al niet terecht komen scheelt al. Rellen en vuurwerk zullen er zeker zijn. Maar elke knal die je zal horen met oud en nieuw is een illegale knal. Daar zal dan ook eerder op gehandhaafd kunnen worden. Aan de andere kant, jongeren lopen vaak rond met een tas vol. Zij nemen de tussendoor paadjes waar een (politie) auto niet kan komen. Krijg die maar eens te pakken. Aan de andere kant vind ik het echt heel jammer, want voor mij hoort vuurwerk toch echt bij oud en nieuw. De groten hier vinden vuurwerk afsteken echt heel leuk. En de kleintjes staan om 0.00 uur net hun duffe koppie graag naar al het moois te kijken. En dat zal heel kaal zijn als er geen vuurwerk is.
Beetje dubbel. Vorig jaar was het hier in de wijk overdag echt oorlogzone met allemaal jongeren met vuurwerk. Dat was niet echt leuk want kinderen bang enzo. Het geeft ook troep, doden, ongelukken. Maar het heeft wel wat savonds om 00.00 naar buiten en met de buren vuurwerk kijken. Samen op straat. Wisseling nieuwe jaar, een feestmoment. Met de kinderen zo’n kinder sierpakketje halen en om 00.00 wakker maken en met ze kijken. Dat vind ik wel jammer. Ik ben wel voor zoiets als dat in wijken of gemeenten shows worden gehouden. Ik vind dit wel een beetje saai dit jaar. Geen feest, geen kroeg, geen visite, geen vuurwerk.
Ik heb sowieso al liever vuurwerk shows ipv particulier vuurwerk. Maar een groot deel van het vuurwerk waar ik mij aan erger is al illigaal en mensen houden geen rekening meer elkaar(vorig jaar hier al bijna een vechtpartij hier achter omdat iemand vroeg om ff een uurtje te wachten ivm het inwerken van de medicatie en het feit dat het pas ochtend was en ze dus nog eigenlijk niet mochten afsteken), dus ik betwijfel of het veel uit gaat maken.
Geloof niet dat er helemaal niets zal zijn. Wij hebben ook nog een paar pijlen liggen van vorig jaar. En heel eerlijk? Ik denk dat die de lucht in gaan. Nog steeds saai want 2 a 3 pijlen zijn natuurlijk snel weg, maar een oud en nieuw zonder vuurwerk is geen oud en nieuw. Misschien maar een grote vuurton neerzetten oid. Dan is er tenminste nog iets.
Ik snap het dus helemaal niet. Oud en nieuw zonder vuurwerk is geen donder aan, een avond net als alle anderen dus. En met de onzinnige regels die we nu voor buiten hebben kun je dus ook niet naar een vuurwerkshow kijken. En zelf steken wij alleen kindervuurwerk af, wat we dit jaar dus ook doen. Maar wij missen dan wel enorm het mooie vuurwerk in de lucht.
Ik ben al jaren voor een vuurwerkverbod, het lag nu ook al serieus op tafel en als het dit jaar niet was ingevoerd, dan wel volgend jaar. Ik vind vuurwerk afgestoken door particulieren echt de reinste onzin, het geeft overlast, het is gruwelijk slecht voor het milieu, en dan heb ik het nog niet over gewonden (vaak toeschouwers, niet de afstekers); weg ermee. Dat het nu dus wordt ingevoerd vanwege corona om de zorg een beetje te ontlasten: super, ik ben helemaal voor En oud en nieuw zonder vuurwerk saai? Ach ja, zo saai als je het zelf maakt he...
Tja dit dus. Ik snap hier ook echt geen donder van. Mijn zoon baalt als een stekker, die kijkt er al het hele jaar naar uit en omdat hij zo goed zijn best had gedaan op school zou hij dit jaar van ons vuurwerk krijgen. Denk dat het bovendien een illusie is te denken dat je nu geen ongelukken meer krijgt. Genoeg mensen die nu ipv legaal vuurwerk, illegale troep gaan halen en handhaven lukt nu al niet in kleine hoeveelheden, dus waarom zou dat dan wel lukken. Denk dat ze hiermee alleen veel meer ellende veroorzaken.
Nou ik zie dat verbod als een van de weinige voordelen van corona en toen het nieuws gisteren bekend werd zei ik tegen mijn man nou de vlag kan uit. Ik heb helemaal niets met vuurwerk en ben er als de dood voor. Maar mijn mening is vooral uit een persoonlijke angst gedreven (en milieuvervuiling, slecht voor de dieren etc speelt ook wel wat mee). Dus hoe ik er in gestaan had als ik zelf die angst niet had geen idee. Maar ik snap heel goed dat de zorg die gecompliceerde verwondingen er dit jaar niet bij kan hebben.
Wat ik al in het andere topic schreef. Wat mij betreft mag het vuurwerkverbod blijven. Ik vind de voordelen niet opwegen tegen de nadelen. Mensen zullen eerst misschien illegaal vuurwerk gaan halen maar na een paar jaar is iedereen er ook weer aan gewend. De rest van de wereld kan ook een feestje maken van oud en nieuw zonder zelf vuurwerk af te steken dus ik zou niet weten waarom Nederlanders dat niet zouden kunnen.
ik was geen voorstander van het verbod ik vind vuurwerk mooi en ga liever niet naar grote shows, maar kijk liever vanachter m'n eigen raam. Maar ik herken wat je zegt; dat verbod willen ze al langer.. dat het nu door corona ingevoerd wordt, tja.... vind ik niet zo raar. Veel artsen roepen het al zo lang... Dus die zullen ook blij zijn als het eindelijk in gaat en vooral wanneer het eindelijk 'normaal' wordt en zij dus minder patienten zullen zien... handhaving is alleen altijd een dingetje.. en nú helemaal. Jeugd die met vuurwerk op straat rondloopt (en ál die ouders die dat toelaten!) vind ik ook niet goed. Natuurlijk is het 'onschuldig' - ja dááág.... tót het wél misgaat... en dat kan op allerlei gebied; overlast (wat zij vást zelf niet zo ervaren, want het is toch onschuldig?) - vandalisme (van per ongeluk, tot heel bewust!) en ongelukken... Uiteindelijk vind ik een verbod dus ook niet heel dramatisch denk ik. Hoewel het vreemd zal zijn; geen knallend uiteinde om 24.00 / 00.00 uur.
Er zouden dit jaar al veel strengere regels gelden over welk vuurwerk nu legaal zou zijn. Ik weet niet goed wat we hier nu mee opschieten. Heel de maand al worden bij mij in de wijk vuurwerkbommen afgestoken, dat handhaven lukt nu ook al niet al te best blijkbaar. ik heb zelf ook een hekel aan vuurwerk, ik ben er ook een beetje bang voor. Maar ik maak me wel zorgen wat alle vuurwerkvandalen dan nu gaan uitspoken, ze gaan vast niet lief naar de oudejaarsconference kijken met een blokje kaas. Wat mij betreft was het of beperkt toestaan of een vuurwerkshow... maar in 1x cold turkey dit, daar maak ik me toch een beetje zorgen om.
Probleem met vuurwerk shows is dat het niet voor je deur is.. plus of het überhaupt realistisch is om zoiets in ieder dorp/stad op te zetten. Ik vrees dat het dan eerder in de grotere steden gaat plaatsvinden. Met kleine kinderen is dat geen doen om midden in de nacht te gaan kijken. Het verbod is in mijn ogen totaal nutteloos en zal ook niet voor minder slachtoffers zorgen. Illegaal vuurwerk is zo gehaald. En heel eerlijk, ieder jaar besteden we een klein bedrag aan (legaal) siervuurwerk, we vinden het zelf leuk en ons zoontje vind het al helemaal fantastisch. En ja, België is hier om de hoek dus wat vuurwerk is zo gehaald Zonder vuurwerk is het voor mij niet echt een oud&nieuw gevoel. Een dag zoals andere, gewoon op tijd naar bed en verder met de dagelijkse sleur...
Ik vind het een beetje dubbel. Zou het voor onze kinderen heel jammer vinden als er een verbod komt, ze verheugen zich altijd enorm op het vuurwerk. Zelf vind ik het er eerlijk gezegd ook wel bijhoren. Wat is oud en nieuw zonder vuurwerk? Daarnaast snap ik ook wel dat het nu misschien juist wel goed is om het te verbieden om de zorg wat te ontlasten omdat ze het al zo druk hebben door corona. Vuurwerkshows hoeven van mij niet, ik zie mezelf niet met de kinderen 's nachts nog de deur uit gaan om hier naar te gaan staan kijken.
Ik vind het heel jammer , ik heb ooit een keer oud en nieuw meegemaakt zonder vuurwerk (in Oostenrijk) maar ik vond er geen moer aan.Het klopt op de een of andere manier niet....Ik steek zelf nooit vuurwerk af maar ik kan er enorm van genieten ,heeft er misschien ook mee te maken dat ik jarig ben op nieuwjaarsdag en mij vroeger verteld werd dat het vuurwerk bij mijn verjaardag hoorde.Vuurwerk word er toch verkocht maar dan illegaal met mogelijk grotere gevolgen voor de gezondheid en dus de zorg.Hier in de straat word ook al regelmatig vuurwerk afgestoken, bij sommige ook het hele jaar door,handhaving is niet te doen.Ik denk ook niet dat het eenmalig is,het word nu doorgedrukt om de zorg te onlasten vanwege Corona maar als het "goed" uitpakt dan is het blijvend...