Weet iemand of dit mag? Ik heb voorheen altijd 40 uur gewerkt bij een bedrijf. Na de geboorte van mijn jongens heb ik heel lang in de ziektewet gezeten. Officieel moest ik weer beginnen op 24 januari 2009, echter door wat er allemaal was gebeurd lukte mij het niet om op deze datum te beginnen. Ik zou terug worden geplaatst na 32 uur en dan 1 dag in de week ouderschapsverlof opnemen zodat ik 24 uur per week zou werken. Ik ben langzaam aan weer begonnen met het opbouwen van mijn uren in overleg met de bedrijfsarts. Officieel zat ik pas op 7 november 2009 weer op het volledig aantal uren wat ik zou moeten werken (32 uur). Echter is op 1 april 2009 wel mijn contract al gewijzigd van 40 uur na 32 uur. Weet iemand of die aanpassing wel mocht per 1 april? Omdat ik dus nog wel in de ziektewet zat. Ik kan het niet zo terug vinden op internet. Kan ook geen bestanden openen. Groetjes Jada
Wanneer heb je besloten om naar 32 uur te gaan? Want als dit van te voren is afgesproken (dus voordat je wist dat je niet meteen na je verlof zou starten) mag je werkgever je op 32 uur zetten. Het zou niet terecht zijn dat je werkgever 40 uur moet doorbetalen terwijl je als je beter zou zijn 32 uur zou zijn gaan werken. Aan de andere kant: als je ziek bent ten gevolge van zwangerschap en dit is ook zo beoordeeld door UWV, dan krijgt je werkgever jouw loon doorbetaald van UWV. Hij kan jou dan net zo goed even op 40 uur laten staan. Als je dus bent ziekgemeld bij UWV zou ik eens bij je werkgever navragen voor hoeveel uur ze jou hebben ziekgemeld. Als dit 40 uur is, zou het niet terecht zijn om jou maar 32 uit te betalen.
Het was inderdaad afgesproken voordat ik met verlof ging. Ga het inderdaad eens navragen of ik ben ziek gemeld voor 40 uur of voor 32 uur. Bedank voor je reactie.