Mijn kleine man heeft zijn eerste tandje kwam ik vandaag achter. Hij is er vroeg bij want hij is nog geen 4 maanden. Nu las ik dat je bij doorkomen van de tandjes moet gaan poetsen, maar waar doe je dat mee en mag dat al op zo'n jonge leeftijd? Ik bedoel er zijn natuurlijk peuter tandpastas maar dat is ie nog lang niet haha En moet ik daar nu al mee beginnen? Of begin je daar mee als de tand helemaal goed door is en uitgegroeid? Het is zeg maar alleen nog maar een scherp randje.
ahh wat leuk, die eerste tandjes Je kan vanaf nu beginnen met tandenpoetsen, erg belangrijk. dat kan je doen met peutertandpasta ( staat erop vanaf 0 tot 5 jaar denk ik ) en een zachte kindertandenborstel met een kleine beetje (ongeveer net zo groot als een erwt ) tandpasta op de tandenborstel en lekker gaan poetsen. dat doe je dan maar een keer per dag het liefst savonds voor het slapen gaan. heel veel plezier
Vanaf dat er een randje is poetsen.hier vond ik op het begin zo'n vingertandenborstel fijn.maar met een kleine tandenborstel speciaal voor baby/dreumes kan ook.tot 2 jaar poets je 1 keer per dag met een klein beetje peutertandpasta,merk maakt niet zoveel uit zolang er maar niet te veel fluor is zit en de smaak niet te sterk is.
Vanaf het moment dat ze doorgekomen zijn, met een (vinger)tandenborstel en een klein beetje tandpasta (zelf gebruik ik Elmex)
Wij gebruiken ook Elmex, is vanaf 0 jaar inderdaad. En dan een zacht tandenborsteltje. Piepklein beetje pasta is voor 1 tandje echt genoeg; zo groot als een erwt is meer voor een volledig melkgebit.
Voor zo'n ieniemienie tandje is een veegje meer dan genoeg. Een erwt is idd voor een volledig melkgebit. Ik zou zo'n vingertandenborstel gebruiken en dan even snel er langs.
Mijn dochter was ook vroeg met haar tandjes.. Ik ben gelijk begonnen met poetsen, gewoon een zacht baby tandenborsteltje en tandpasta van elmex (peuter t/m 6 jaar)
Dank voor jullie reacties! Heb vanmorgen gelijk bij de drogist een vingertandenborstel en elmex peutertandpasta gekocht
Maar wat is dan doorgekomen? Wij voelen nu een puntje, maar er is nog niets te zien? Toch poetsen? Of wachten tot je echt iets ziet?
heb die vingertandenborstels eigenlijk nooit zien liggen, hier eerst een colgate borsteltje en nu die ronde van Jordan, die houdt wel veel fijner vast!