dakkapel, een paar vraagjes

Discussie in 'De lounge' gestart door 1981Mama, 5 mei 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. 1981Mama

    1981Mama VIP lid

    8 apr 2015
    5.989
    1.439
    113
    Hello ladies,

    aangezien we misschien een dakkapel willen, stuitte ik op een paar dingetjes. We wonen in een tussenwoning, maar een dakkapel aan de voorkant plaatsen wordt het waarschijnlijk niet, omdat die aan bepaalde eisen moet voldoen qua vormgeving (niet rechthoekig!). We mogen er wel ieder dakraam inzetten gelukkig.

    Dus nu wilde ik eigenlijk aan de achterkant op zolder graag een dakkapel, het huis is 6 meter breed, en dan over de volle lengte (of bijna). (moet wel over een kamerscheiding van gipsmuurtje heen).

    Uiteraard moet er dan een bouwbedrijf komen (hoe zoek je een betrouwbare uit??) die een draagkrachtberekening maakt van het dak (zoiets geloof ik). Maar we wonen dus NAAST een hoekhuis, en het hoekhuis heeft een ander dak op het huis. het dak van het hoekhuis staat haaks op ons dak, en dus kan ik me voorstellen dat er op ons dak meer spanning staat om het hele rijtje overeind te houden.
    Ik denk dat een professioneel bouwbedrijf er advies over moet geven? heeft iemand hier er verstand van?

    Ik had al opgezocht dat je qua prijs moet uitgaan van 1000,- per strekkende meter. Het is een dakkapel op het zuiden, dus misschien iets van zonwering. iig isolatie maar dat zit er standaard hoop ik in? heb je een hoop energieverlies van een dakkapel?

    Stel dat we toch TWEE dakkapellen zouden willen, krijg je dan nog flinke korting omdat je er 2 tegelijk afneemt (ervaring?). plus dat je maar 1 keer in de troep zit natuurlijk (omg moet er niet aan denken maar goed). als we toch ook aan de voorkant een dakkapel willen zal ik op zoek moeten naar een bouwbedrijf wat de specifieke dakkapellen levert (de buren verderop hebben laatst "in stijl" een aanbouw geplaatst gelukkig).

    Levert een dakkapel veel extra ruimte op? We hebben in principe namelijk een redelijke grote zolder, maar om 2 kamers te creeeren en de voorzolder (washok) te behouden zouden we naar iets groters willen....

    en kunnen er ook zonnepanelen op een dakkapel? zonder dakkapel heeft het nu weinig zin omdat ons dak vanaf 14u in de schaduw valt van de haakse-hoekburen... Of is het oppervlak te klein om er iets mee te doen?

    En zijn jullie dakkapellen je meegevallen of zijn er ook tegenvallers geweest?
     
  2. Skatje

    Skatje VIP lid

    10 dec 2008
    9.026
    165
    63
    Vrouw
    Gastouder
    Arnhem
    Ik lees mee. Onze zolder moet op den duur ook een dakkapel. Twijfel wel, want het is een huurwoning, maar we zitten laag in de maandlasten en met 3 kids is een 4e slaapkamer wel fijn.
     
  3. Ansji

    Ansji Niet meer actief

    Wij hebben een dakkapel aan de achterkant van onze zolder van ongeveer 6 meter op een dak van 8 meter breed. Hierin zit een slaapkamer en een washok. Met kunststof kozijnen, we vinden hout mooier maar qua onderhoud is het aanzienlijk makkelijker. Daarbij valt het me 100% mee hoe het eruit ziet. Het geeft zeker meer ruimte. Geen energieverlies, juist beter geïsoleerd door de goede ramen en kozijnen die erin zitten.

    Deze hebben wij laten plaatsen door de dakkapellen specialist, het is een op maat gemaakte dakkapel met keraliet boeiborden, wat inhoud dat je niet de schroeven ziet in de boeiborden maar dat deze zijn weggewerkt. Is wel een meerprijs. Ook hebben we klem horrretjes erbij besteld, heel fijn! Zonwering is ook een optie maar wel tegen een meerprijs. De dakkapel is in een halve dag geplaatst.

    Kostte ons compleet ongeveer 5500,-, dus inclusief maten opnemen en plaatsen.

    Was een fijne club om zaken mee te doen, ze zijn snel, kordaat en geven goed advies.
     

Deel Deze Pagina