Mijn vriend en ik hebben zijn bevriend met een stel die in september met elkaar gaan trouwen. Zij hebben een eigen bedrijfje (iets met websites) en mijn vriend maakt wel eens fotos voor hen. In ruil daarvoor hebben zij hem geholpen met zijn website. Mijn vriend is professioneel fotograaf en zodoende doen ze weleens wat voor elkaar. Nu hebben zij gevraagd of mijn vriend op hun trouwdag de huwelijks reportage wil doen. Dus een shoot op locatie en dan tijdens de plechtigheden en het feest. Hij hoeft de fotos niet te bewerken en ze willen ook geen album. Ze willen straks alleen de fotos toegestuurd krijgen op dvd of cd. Ik ben ook uitgenodigd maar dan gewoon als gast. Mijn vriend heeft ingestemd met dit verzoek en zij zijn daar natuurlijk helemaal happy mee. Een fotograaf kost veel geld, zelfs als hij alleen de fotos maakt en verder niks. Dan kost het alsnog wel een paar honderd euro. Ik vind het een goed huwelijkskado. Zij hebben straks een mooie reportage en wij een leuke dag. Mijn vriend is het niet met me eens . Hij vind dat we ook nog een kado, lees geld want dat werd gevraagd, moeten geven. Ik vind van niet! Kom op zeg zon reportage is duur en wordt gratis voor ze gedaan. Echt leuk voor mij is het niet want dan is mijn vriend toch de hele tijd bezig, waardoor ik veel alleen zit en dan wil hij ze ook nog geld gaan geven! Ik vind het in principe ook stom om met lege handen aan te komen maar ik wil ze gewoon echt geen extra geld geven. Wat vinden jullie daarvan? Kan ik het maken om bijvoorbeeld gewoon een bloemetje te geven? Zou ik dit probleem met hen moeten bespreken? Ziuden jullie toch nog met geld aankomen? Of hebben jullie nog andere tips?
Ik vind niet dat je nog met geld moet aankomen eigenlijk. Je weet maar al te goed wat zo'n reportage zou kosten als ze dat zelf zouden moeten betalen. Behoorlijk wat! Gewoon voor de vorm nog een kleinigheidje erbij, maar ik zou zeker niet te veel geld meer uit geven.
Kan je niet aanbieden dat je 1 foto op a4 formaat laat afdrukken. Ik snap je beweegreden wel hoor, maar aan de andere kant jouw vriend bied de diensten aan en als hij dit gratis wil doen is dat zijn keuze. Dan snap ik wel dat hij ook een extra kadootje wil geven.
Mijn moeder heeft voor haar tweede huwelijk ook veel van zulke cadeaus gekregen, de één stelde een zaaltje beschikbaar, een ander speelde muziek en weer een ander zorgde voor de catering. Geen van deze mensen heeft daarnaast nog een cadeau meegebracht. Vind ik ook niet meer dan logisch, een cadeau in natura is ook een cadeau, daar hoeft toch geen geld meer bovenop.
Ik zou eventueel een leuk foto-album voor ze kopen waar ze de door je vriend gemaakte foto's in kunnen doen. Kom je niet met lege handen aan maar geef je ook geen geld (wat ik ook belachelijk zou vinden).
Kun je ze niet nog wat geven wat met de foto's te maken heeft? Dus iets van een uitvergrote en evt. bewerkte foto ofzo. Ik zou het persoonlijk wel leuk vinden om nog "iets" te geven, hoewel een enveloppe met geld misschien wat overdreven is.
ik vind het ook niet nodig om geld te geven, misschien een bloemetje ofzo voor t idee. (vind het altijd akelig met lege handen te komen) Eventueel kun je ook een mooie foto laten afdrukken en die geven. Dan zou je dat op n kaartje ofzo kunnen schrijven en die geven.
Hebben ze aangeboden gewoon te betalen? Zo niet dan vind ik dat al behoorlijk brutaal . het is niet vanzelfsprekend en het is aan jullie om dit evt aan te bieden als ze een balletje opgooien. Hebben ze het niet over betaling gehad en hij ht gratis willen doen zou ik zeker geen geld geven. Dan is dit al een mooi cadeau toch?!
Nou het punt is dat zij hem hebben gevraagd om het gratis te doen. In ruil voor taart en lekker eten en gezelligheid ( die iedereen krijgt op die bruiloft maar goed). Mijn vriend heeft daarmee inderdaad ingestemd. Ik vind eigenlijk dat zij moeten zeggen: fijn dat jij die fotos maakt en laat een verder kado maar zitten joh dit is al goed genoeg
Ik ben het met je eens dat een cadeau niet hoeft. Die fotoreportage is al duur zat. Misschien kun je een mooie kaart voor ze kopen, zodat je niet met lege handen komt. Daar zou je bijvoorbeeld in kunnen zetten: veel plezier met de foto's die gemaakt worden/ zijn of iets dergelijks.
Ik zou persoonlijk wel een kleinigheidje meenemen. Hoeft niets duurs te zijn, maar geld zou ik inderdaad niet geven.
Ik vind dat jullie niet ook nog een cadeau hoeven te geven.. Een professionele fotograaf is heel duur en ik zou persoonlijk zelfs als bruidspaar nog een kleinigheidje kopen voor een fotograaf die het gratis doet! Maar een mooi 'waardebon' voor een uitvergrote foto of het foto-album vind ik wel een heel leuk idee!
Helemaal mee eens. Vind het ook niet sympathiek dat ze het zo afdwingen. Charmanter zou zijn hem te vragen of hij iets voor ze kan betekenen voor misshien een vrienden prijsje. Dan kan hij aangeven wat hij wil en het evt leuk gratis weggeven. Dat is veel beter dan dat gedwing... Bah!! Kom op zeg, geef je duizenden uit op een trouwdag en dan kan je je een goede vriend niet netjes 200 aanbieden, met 99% kans dan hij zegt: nee joh ik doe het voor jullie voor niets als cadeau. Zeldzaam krenterig... Moeten jullie er ook nog een dag vrij voor nemen?
ik zou geen kado meer meenemen, de reportage is al het kado! maar een bon met iets wat verband houdt met de foto's, of alvast een foto van de reportage is misschien wel leuk. wel een beetje brutaal om te vragen of iemand dat voor niets doet.... maar ja, das mijn bescheiden mening.
Ik wilde hetzelfde al Jel zeggen.. gewoon een kaartje kopen en daarop zetten veel plezier met de foto's. En een kado of geld zou ik echt niet meer geven..
Zouden jullie anders ook als gasten op de bruiloft zijn uitgenodigd? Eerlijk gezegd vind ik het nogal brutaal van het bruidspaar. Je vriend is dus de hele dag gewoon aan het werk. Ik mag hopen dat ze voor hem een moooi bedankje hebben eigenlijk. Als jij iets mee wil nemen lijkt me een bloemetje voldoende.
Ik zou ook zeggen: kom met een kleinigheidje, of inderdaad een kaart/fotolijstje waarop staat dat jullie de foto's cadeau geven. Wat ik me wel afvraag is of het bruidspaar niet al een bedankje (geld/dinerbon/oid) voor jullie in petto heeft. Als je dan helemaal met niks komt, voel je je achteraf misschien lullig. (Zo helpt een vriend van ons met ons geboortekaartje en we hebben het niet over geld gehad, maar het lijkt mij niet meer dan logisch dat we hem en zijn vriendin een leuk etentje geven ofzo.) Aan de andere kant: dan kan je achteraf altijd nog een mooie uitvergroting geven. (Sterkte trouwens, op de huwelijksdag. Mijn vriend was een keer ceremoniemeester op een huwelijk en ik stond er ook de hele dag een beetje voor jan joker bij... Het enige dat hielp was mezelf ook maar een beetje nuttig maken.)