Hoi hoi, Even een vraagje, wij gaan in september starten met een uitbouw. Vooralsnog is het de bedoeling dat we op eigen grond gaan bouwen. Maar het zou ook zomaar kunnen zijn (in overleg met de buren) dat we 20 cm op grond van de buren gaan. Dit willen we dan graag vastleggen, maar hoe wat waar.....heeft iemand hier ervaring mee? Voorbeelden zijn dan ook heel erg welkom. Ben benieuwd!
Met de tekening naar de buren?? Altijd overleggen met de buren natuurlijk, maar kan de tekenaar hier niets voor je betekenen. Persoonlijk zou ik nooit op de grond van de buren willen bouwen, want vroeg of laat krijg je er hoogstwaarschijnlijk problemen door; maar ik weet natuurlijk niet waarom je 20cm van de buren nodig hebt. Succes.
Als je wilt bouwen op de grond van de buren zou ik dat vast laten leggen bij de notaris in een overeenkomst. Dit om te voorkomen dat jullie het later moeten slopen. Ook de gemeente moet het goedkeuren en daar zul je dus ook moeten overleggen hoe jullie dit gaan doen omdat je niet zomaar buiten je eigen erf mag bouwen. Ik zou dus even contract opnemen met je rechtsbijstand of een notariskantoor hoe je dit aan moet pakken.
Zoiets moet je vast laten leggen bij een notaris in een akte. Want stel dat de buren ooit gaan verhuizen en de nieuwe bewoners zijn er niet van gediend dat er een stuk van jullie uitbouw op hun grond staat, dan heb je een probleem. Als je het vast laat leggen in een akte (zal waarschijnlijk iets worden mbt een erfdienstbaarheid) dan moeten in geval van het verkopen van de woning de kopers ook daarvoor tekenen. Hoe de constructie van de akte precies zal zijn weet ik niet, maar je moet het iig echt bij een notaris vast laten leggen.
Erfdienstbaarheid bij de notaris vastleggen en daarna bij het kadaster inschrijven Overigens zou ik niet op de grond van de buren willen bouwen. 20 cm klinkt weinig, maar stiekem is het toch best veel. Er komt alleen maar gezeik van (is mijn ervaring). Maar waarom zou je willen bouwen op de grond van de buren? Ik neem aan dat je bouwtekening toch zo is getekend dat dat op je eigen grond komt?
Wij hebben een rijtjeshuis met als scheiding een steens muurtje van 2 meter. De helft van het muurtje is voor ons en andere helft van de buren. Zodra dat muurtje verwijderd wordt dan hebben de buren in de pui een kaal stuk. Dit zal opgevuld moeten worden met nieuwe stenen. Je gaat dus kleur verschil ervaren. Daar ben ik ook bang voor dat dat door de buren als vervelend ervaren gaan worden. Het is nog niet besproken of iets dergelijks hoor, ik ben nog aan het info inwinnen Het beste is natuurlijk ook om op eigen grond te bouwen, maar dan moet het wel netjes afgewerkt worden voor de buren. Wil niet dat dat een vervelend punt gaat worden namelijk.
Ik zou er dan voor zorgen dat die 20cm bij jullie grond komt, dit ook zo laten optekenen bij het kadaster (dus een nieuwe erfgrens laten trekken) en verder moet je idd bij de notaris terecht.
Heel eerlijk gezegd (heel zwart wit bekeken) is dat jou probleem niet. Als het muurtje 50/50 is, dan kan je 10 cm uitbouwen. Hoe je buren dan dat oplossen met hun 10 cm is dan hun probleem. Als je bouwt mag je alleen maar uitgaan van jou 10 cm. Anders is het een optie om tegen het huidige muurtje aan te bouwen? Uiteraard is het beter om het bespreekbaar te maken. Persoonlijk zou ik me meer druk maken (als grondeigenaar) over mijn grond of dat de steen van het muurtje overeen komt met de steen van mijn uitbouw. Mits het geen extreem verschil is natuurlijk ...
Volgens mij is het bij rijtjeshuizen vrij gebruikelijk dat de muur voor de helft van de buren en voor de helft van jou zelf is. Als je dan uitbouwt dan trek je de hele muur door. Daar zijn allerlei standaardconstructies voor. Denk dat de notaris je daarover kan informeren.
Dit ... en je aannemer moet ook van zulke constructies afweten ... zeker als je je bouwvergunning gaat aanvragen, dan moeten dit soort zaken wel bekend en afgetekend zijn.
We gaan 2 meter uitbouwen dus geen vergunning nodig! Ik snap je verhaal hoor Strijkkraal, maar de buren zullen het niet merken dat er iets van hun grond afgaat omdat nu de helft van het muurtje daar staat. Gaan we op ons eigen grond bouwen dan hebben ze het gedeelte van het muurtje in ruimte terug gekregen. Ohhhh lastig om dat zo aan te geven
Het is lastig ... maar bekijk het zakelijk. Grond is grond. of je het nu wel of niet merkt. Als je buren het huis verkopen en je nieuwe buren gaan bezwaar aantekenen omdat jij een stuk van hun grond heb, dan heb je gewoon een probleem. Ik snap dat je denk vanuit het oogpunt "ze missen het nu ook niet", maar geloof me, rechters zijn eraan te pas gekomen voor minder. je kan en mag gewoon niet ongestraft op grond van je buurman bouwen. Je zult dit dus met de buren, notarissen en kadasters moeten gaan aanpakken. Of desnoods die 20 cm aanschaffen. Erfgrenzen zijn gewoon altijd lastig Iig zou ik niet zomaar gaan bouwen. Als je dat doet, en de buurman tekent bezwaar aan (die terecht is, je staat op zijn grond), kan je de handel gewoon afbreken en opnieuw beginnen.
Ohnee hoor we gaan absoluut niet zomaar bouwen....no way! Ik wilde hier even wat informatie inwinnen en ervaringen van andere hoe ermee om te gaan! Kadaster, notaris etc.! Ik snap wat je bedoelt hoor, we hebben hele goede contacten met de buren (vrienden) dat willen we ook zo houden vandaar ook de vraag!
Ik neem aan dat je op deze manier een mooie rechte binnenmuur krijgt? Mochten je buren ooit ook willen uitbouwen, staat hun muur ook al! Uiteraard moet de muur wel stevig genoeg zijn, goede fundering etc. Neem aan dat ze er dan vast geen bezwaar tegen hebben. En als ze hun huis willen verkopen lijkt me dat juist een pluspunt.