Al vanaf maand 4 hoor ik het: "Weet je zeker dat het geen tweeling is?" Nu met 6 maanden heeft iedereen commentaar. Veel mensen denken dat ik al tegen het einde aan zit, de meeste schrikken erg als ik vertel dat ik nog 3 maanden moet. Ik vind zelf mijn buik prachtig, maar ik krijg zo veel verbaasde blikken dat ik me toch een beetje zorgen begin te maken. De laatste keer bij de VK zei ze: "Nee, je baarmoeder zit nu net bij je navel." Maar hij bleek toch wel bijna 10 cm hoger te zitten. Ik heb geen zwangerschaps suiker, die test heb ik 2 weken geleden gehad (blegh). Ook heb ik regelmatig last van harde buiken (door o.a verhuizingstress) en toen zei iemand die pas bevallen was: "Oh, nu al joh!?" Wat moet ik hier nou mee?!
Ach ja, dat had ik bij mijn vorige ook en nu wederom weer. Ik laat de mensen maar kletsen. Het kan best zijn dat jouw baby/baarmoeder iets harder groeit dan gemiddeld. Als de Suikertest in orde was en de vk merkt verder ook niets merkwaardigs zit het vast wel goed
whahahahahaha hier ook!! Wat een gelijkenissen! Hier hoor ik ook al vanaf week 12 dat ik toch wel een errug flinke buik heb al. Vanaf een week of 25 vraagt iedereen hoe lang ik nog moet. Als ik boodschappen ga doen moet ik die vraag letterlijk wel 5 keer beantwoorden. Ik ben er zooo klaar mee.... Voor mijn gevoel ben ik helemaal niet zo gigantisch! Ik ben gewoon trots op mijn buik! Ben amper aangekomen tot nu toe, maar ik groei gewoon erg naar voren... Ook ik ben aan het verhuizen en ook ik heb door de stress daarvan vaker harde buiken. Zo lang ze niet regelmatig komen en pijnlijk zijn is er weinig aan de hand. Gewoon een beetje oefenen. En als je er veel hebt op een dag is het toch echt tijd om meer te gaan zitten Maar irritant is het allemaal wel ja... grrr!
Ik denk zelf helemaal niks. De een heeft nu eenmaal een grote buik en de ander een kleine buik. Als de verloskundige zegt dat het goed zit en je zelf ook blij bent met je buik. Dan zou ik mij niet zo druk maken. Mensen hebben toch altijd wat te vinden of je buik nu groot of klein is. Dan vinden ze wel iets anders... En harde buiken kan makkelijk zo vroeg. Ben nu voor de derde keer zwanger en bij alledrie vanaf een week of zeventien harde buiken. Geniet maar lekker van je buik en je laatste maandjes. Iedere buik is mooi er zit namelijk een wondertje in.
Mijn baarmoeder was de vorige keer overigens ook echt groter, daarom heb ik op den.duur 2 Suikertesten gehad en stond.ik onder controle vd gyn. Ons zoontje was uiteindelijk ook groot mannetje. Mijn baarmoeder is nu weer groter dan gemiddeld en waarschijnlijk moet ik weer die bleh suikertest, dat hoor ik volgende week. Toch geloof ik wel dat met het kindje alles goed is
Lekker genieten van je buik en mensen laten kletsen. Ik krijg ook steeds de opmerkingen jeetje wat ben je al dik... ik zeg altijd maar, dat krijg je ervan als je zwanger bent wanneer ze doorgaan laat ik een foto zien van de buik bij mijn zoontje een week voor de bevalling en zeg ik: bescheiden ben ik nu nog he...
Hoe moeilijk ook, lekker naast je neerleggen!! Je kleine groeit gewoon goed! Ik heb ook al opmerkingen gehad als "weet je zeker dat het geen tweeling is" en "je hebt echt een flinke buik" (zie voor voorbeeld mijn fotoalbum voor mijn 28 weken buik). Ik irriteer me er mateloos aan maar reageer nu standaard met "ik draag gewoon heel erg naar voren" en wrijf dan heel trots over mijn buik. Harde buiken zijn heel normaal bij stress, dus dat ook gewoon als reactie geven! Maar ik weet hoe frustrerend het soms kan zijn zo'n reacties! Toch proberen los te laten en als trotse moeder je buik tr dragen. Jouw buik is de mooiste!
Ach joh, gewoon laten gaan. Hier gisteravond een feestje. Zegt de ene net tegen mij dat ik zo'n grote buik heb en dat het vast lastig wordt dat ik nog zeven weken moet. Tien minuten later komt er iemand bijstaan en die vind juist dat het een hele kleine buik is voor 33 weken.
Ah hier is dat ook zo. In het begin zijn er dagen geweest dat ik naar huis ging van het werk en dat ik begon te wenen. Want hoorde van zoveel mensen, oh amai je hebt al een serieuze buik, ben je zeker dat er maar 1 in zit, amai je bent precies toch verdikt. oh volgende maand zal al te laat zijn (bedoelen ze tegen dat ben je bevallen) uh neen, toen moest ik nog 3 maanden. Ik voelde mij zo een zeekoe! Maar het feit is, ik ben altijd mager geweest, en ja ik ben verdikt, en neen ik eet niet meer, maar alles blijft plakken!!!! heb dit nooit eerder gehad, maar nu kom ik maar bij en bij, terwijl ik vroeger mooi op mijn gewicht bleef, en ja ik draag volledig naar voren, niks rondom ofzo. Neen serieuze bolbuik naar voren. Ahja soms raakt me dit nog wel nog, maar nu als ze zeggen, 'weet je zeker dat er maar 1 in zit' antw ik gewoon tja wie weet dat er een 2de bij uitkomt Of het heeft alle plek van de wereld nodig, zo een actief kind. probeer te genieten!! voor je het weet is het voorbij!
hier ook hoor...gister nog...oh zijn zeker de laatste loodjes...uhh nou moet nog wel ff hoor... en iemand die tegelijkertijd met mij zwanger is en een kleinere buik heeft...vroeg aan mij...oh dan eet jij zeker veel meer...(wat heeft dat er nou mee te maken haha) en oh dat komt omdat ik werk en jij niet...(rare opmerkingen)... oh wordt zeker een groot kind.. zeiden ze bij de eerste ook...wordt een flink kind...niets was minder waar..was een wurm van 47 cm en 2655 gram...heel klein dus.... het zal wel met meer vruchtwater te maken hebben? Ik vind het mooi hoor en geniet er elke dag van..hoewel ik er juist eerder last van had dat de buik in de weg zat met bijv schoenen aantrekken enz...dus ook best lastig..
Bedankt voor alle reacties En Liz, heel erg herkenbaar! Gister nog zei een wildvreemde tegen me: "Oh, dan eet je gewoon te veel." En bedankt! Ik heb ook moeite met schoenen aantrekken! En wanneer ik iets op de grond laat vallen, jammer dan. Dat ligt daar nu voor altijd!
Ik denk dat (bijna) elke zwangere vrouw die opmerking herkent! Op 25 weken werd ik al hoogzwanger geschat, op 30 weken vroeg men zich af waarom ik hier nog altijd met een dikke buik rondliep en mijn laatste weken werd er gevraagd of het er geen 3 waren ipv 2 .. hun gezichten waren geld waard als ik zei dat het er maar ééntje was Post anders even een foto, dan kunnen we eens oordelen Die harde buiken zijn dan weer van persoon tot persoon afhankelijk. Bij mijn eerste kreeg ik harde buik vanaf 20 weken, bij mijn tweede al vanaf 12 weken. Bij hem wel op 30 weken weeënremmers gekregen omdat de vele harde buiken weeen werden.
Inderdaad erg herkenbaar. In het begin groeide mijn buik vrij hard, en kreeg ik ook van die opmerkingen als 'weet je zeker dat 't geen tweeling is?' en 'eet je niet teveel' (uhh, nee, kon bijna niets eten, maar goed). Op een gegeven moment werd ik er zo onzeker van dat ik het met mijn vk heb besproken. Ten eerste stelde ze me goed gerust: buikje lag prima op schema. Verder zei ze dat ik iedereen maar 'lekker moest laten l*llen, want ze hadden er allemaal toch geen verstand van' hihi! En toen gaf ze aan dat het kan zijn dat je buik in het begin wat groter oogt omdat je buikspieren misschien wat minder goed getraind zijn - dan gaat 't nu eenmaal eerder naar voren staan dan wanneer er een goed getrainde spiermassa voor zit. En dat kon bij mij ook nog wel eens kloppen - de laatste keer dat ik buikspieroefeningen had gedaan, was zéker al een jaar geleden, haha! Maar goed, sindsdien dus, laat ik iedereen maar kletsen. Wat wel vreemd is: nu ik tegen het einde aan loop, krijg ik steeds vaker de boodschap dat ik nog zo'n 'bescheiden buikje' heb. Tsk. Mensen weten gewoon niet wat ze willen...
Ach hier hetzelfde. velen denken dat ik al bent uitgerekend terwijl ik officeel nog bijna 17 weken moet hihi. hier was met precies 23 weken mijn baarmoeder 34 cm Komt over met 34 weken zwangerschap Hij is enorm en de striemen doen zn zeer en jeuken enorm Gelukkig wordt ik over dik 14 weken ingeleid Scheelt enorm.
Hier mijn buik met 22,5 week en 23,5 week. de striemen zijn echt niet meer tegenop te smeren. Velen die niet weten hoe ver ik ben schatten me al uitgerekend. Leuk is anders. de gezichten zullen vast op het eind helemaal raar kijken want hij blijft nu hard groeien. Ik hoop echt dat de huisarts een smeerseltje heeft wat de pijn en jeuk verlicht. .
Idd erg herkenbaar die opmerkingen! Bij mijn eerste zagen mensen een week voor de uitgerekende datum niet eens dat ik zwanger was, bij de laatste paar zs'en denken ze met 16 weken dat ik uiterlijk nog 2 maanden moet voor ik uitgerekend ben! Lekker laten kletsen en de mensen die er écht verstand van hebben (vk/gyn) laten oordelen wat gezond is en wat niet. En aan de grootte van je buik kun je nooit zien of je een groot of klein kind krijgt. Mijn oudste was de zwaarste van allemaal, en bij hem had ik het kleinste buikje!
In het echt is hij een stuk groter dan op de foto. en dit is vroeg in de ochtend gemaakt Hier was ik 35 weken van dochter van nu 2,5 jaar oud. Dit keer zou waarschijnlijk mijn buik nog groter worden. omtrek is nu 130 cm. en baarmoeder meet nu 34 cm. was volgens gyn te groot. vandaar dat ik 9 september een extra echo krijgt.
Een collega van mij was 2 weken op vakantie en bij terugkomst schrok ze ''Jij ben wel heel erg groot geworden he de afgelopen 2 weken' Ik vond het zelf wel meevallen... krijg regelmatig te horen dat het een mooie buik is. met 21 weken was hij navel+2. Ja die harde buiken kunnen al zo vroeg. Ik heb ze al sinds 17 weken. Ik schrok ook toen een collega zei dat dat veel te vroeg is en dat dat niet goed is etc. Volgens de verlos trekt je baarmoeder al vanaf week 6 samen maar dit voel je meestal later of misschien wel helemaal niet, is bij iedereen verschillend. Ik voel ze helaas wel erg goed wat een vervelend gevoel geeft. Zolang ze niet met regelmaat komen, heel vaak (meer dan 6 in het uur) of pijn gaan doen is er weinig aan de hand. Het is een teken dat je het rustiger aan moet doen.