Hi allemaal Af gelopen weekend is mijn man onder uit gegaan met skaten. Hij zou aan de kinderen wel even laten zien hoe t moest. Hij gleed eerst onderuit op een glad stuk wat vervolgens over ging in asfalt en nu is zijn been aardig dik en blauw met schaaf plekken. Ik vind dat hij naar de dokter ermee moet omdat t een week na de klapper nog vreselijk zeer doet maar hij is vreselijk eigenwijs. Is hier een dokter of assistente die hier antwoord op heeft? Gaat t vanzelf over of is g toch verstandig om een dat te plannen met onze ha? Bijgaand een foto zoals t 2 dagen terug was. Nu is t nog verder uitgelopen dan op de foto t te zien is Alvast dank en hoor t graag
Zelf zou ik hier niet mee naar de dokter gaan. Een bloeduitstorting zakt altijd. Zolang hij niet beperkt is met lopen is er denk ik niks An de hand waar een dokter nu iets mee kan. Ik heb zo ooit eens een paar weken met een blauwe bil gelopen.
Ik zou als genezer in het leger de wond goed schoonmaken met sterling. Alle vuiltjes eruit. (Eruit borstelen kan ook maar doet meer pijn dan vegen). Daarna betadinezalf erop en afdekken. Elke dag nieuwe zalf na het douchen en DE roodheid in de gaten houden. Als die blijft uitbreiden ondanks betadinezalf naar de arts. Ik ben overigens ook doktersassistente.
Ik weet dat een bloed uitstorting indd kan zakken maar ook naar de zij kant toe? Hij heeft vooral pijn met lopen en zitten en heeft zelfs een pijnstiller gepakt om te kunnen slapen terwijl hij t niet zo op pijnstillers heeft. Iig bedankt voor je antwoord
Thnx! Betadine zalf gebruikt hij indd al vanwege t feit dat die schaafwond zo groot is. T rode is wel iets minder maar is vooral t feit dat de wond dik is geworden en t donker blauwe uitgebreid is naar de achterkant van zn been Met jou antwoord kan ik er dus vanuit gaan dat dit vanzelf weer weg trekt?
Misschien trekt het opzij tijdens de nacht? Mijn man is met wielrennen onderuit gegaan, ook flinke schaafwond en bloeduitstorting op z'n been. We hebben 't telkens goed schoon gehouden, en is prima genezen. Bloeduitstorting ziet er vooral heel naar uit, wordt ook echt pimpelpaars, maar was hier toch vrij snel weg uiteindelijk!
Ja t ziet er indd ook vreselijk uit t is bijna zwart zp paars als t been is. Mn man grap vaak met, als mn been eraf valt weet jd het t komt, Dacht vraag t eerst hier hoe en wat voor we tegen zijn zin de dokter contacten omdat ik weet dat er assistentes aanwezig zijn
Zolang er geen infectie komt kan een arts weinig ermee doen (of hooguit een tetanusprik als er vuil in is gekomen ). Je kan er evt mee naar bijv een fysio die het kan tapen om de bloeduitstorting beter/sneller te laten genezen. Maar uiteindelijk moet het lichaam het zelf weer 'opruimen '.
Mijn man voetbalt...soms erg fanatiek. En dan heeft hij ook best vaak zo'n groot schaafplek op zijn been. Ook een keer een hele grote met blauw plek. Hij heeft het op ene gegeven moment wel een beetje af en toe ingesmeerd met vaseline. Maar uiteindelijk is het vanzelf over gegaan.
Ik ben assistente. Nee dokter kan hier niks mee. Inderdaad goed schoonmaken, de wond zoveel mogelijk aan de lucht drogen. Ik zou niet steeds betadine er op doen. Dat heeft niet veel zin. Wil je het afdekken dan eerst een zalf/vet gaas erop. Gewoon gaas kleeft het aan de huid. Als de wond rood/warm/dik wordt dan de huisarts bellen. Hoe zit het met zijn tetanus vaccinatie? Is misschien nu wat laat.... Verder kan je de wond koelen. En je mag 3-4daags 2 tabletten paracetamol nemen. Neem er wel 2 en op vaste tijden, want je moet met paracetamol een spiegel op bouwen. En schaafwonden en blauwe plekken doen nu eenmaal erg AUW! Maar heeft tijd nodig om te herstellen.
Thnx! Hier kunnen we wat mee. Tetanus zit goed. Heeft hij vorige maand nog gekregen nadat hij gebeten was Door een kat. Aan de lucht drogen deed hij indd al. De schaafwond is zo goed als "dicht" zitten allemaal korstjes op. Koelen is indd ook nog een goed plan. En de wond gaan we in de gaten houden of t niet warm en dikker wordt. Nogmaals dank!
Mijn man is 'n paar jaar geleden van z'n fiets gevallen op weg naar z'n werk. Is gewoon weer opgestapt, daar de trap opgestrompeld en zijn leidinggevende heeft 'm naar de huisarts gebracht. Die had dus een gebroken heup. Ik zou dus echt geen risico lopen en voor de zekerheid wel naar de huisarts gaan.
Dank voor je bericht. We houden t voor nu goed in de gaten. Als t nog erger wordt dan trekken we wel aan de bel