Komende zaterdag gaat het eindelijk gebeuren en halen we onze labrador pup van 8 weken op. Alles is in huis maar ik kan nog steeds niet besluiten waar ik de bench neer zal gaan zetten. Ik wil hem nu die zo klein is nog niet in de gang zetten maar overal lees ik dat hij op een plek moet staan met overzicht in de huiskamer. Nu heb ik een goede plek en is die betrokken bij de woonkamer maar hij staat dan wel dicht bij de eettafel. Ik kan hem ook verder weg naar de keuken verplaatsen, daar lopen we minder langs maar dan kan die ons moeilijk zien. Ergens denk ik dat die daar beter zal staan, kan die mogelijk iets meer zijn rust pakken maar hij heeft dan wel een grotere ruimte om te bewaken en dat zou ook weer niet goed zijn. Wordt echt een beetje tureluurs van alle tegenstrijdige adviezen en meningen en zoek nu echt even advies van een echte hondenkenner met ruime ervaring. We hebben ook een mandje gekocht maar ook daar weer tegenstrijdige adviezen, liever geen mand met bench samen, anderen doen het weer wel etc etc Wie kan mij adviseren? Thanks.
Wij hebben ons jongste hondje in de bench...in de bench staat haar mandje. Hier staat ie gewoon in een hoek vd woonkamer, naast de mand van onze oudere hond. Als onze jongste uit haar 'ik kauw alles kapot' leeftijd is gaat de bench weg en staat haar mandje op die plek.
Wij hebben een bench en een mand. De mand staat bij de zithoek. Hier ligt onze hond als wij daar ook zitten. Overdag ligt ze veel in de bench, daar heeft ze goed het overzicht over de hele woonkamer. Bij ons staat de bench naast de eettafel. Dit gaat prima. Al was het wel rustig in huis toen ze pup was(nog geen kind) dus weinig geloop om de bench heen. Ik denk dat het niet zo veel uit maakt waar de bench staat. Als je hond zich er maar veilig voelt.
Wij hadden een mandje en bench. Als we weg gingen of sliepen zat ie in de bench. Verder altijd los in de kamer. Overdag stond de bench wel los, soms ging die erin. Bench stond hier achter de eettafel, uit zicht.
Wij hadden de bench 's nachts in de slaapkamer (eerste nachten een doos) en overdag naast de bank. Maar wij hebben ook geen druk huishouden. Ik denk dat het er vanaf hangt wat je wilt bereiken met de bench ook; haar eigen plekje (soms met de deur dicht), de plek waar ze zich vooral terug kan trekken als t te druk wordt of alleen voor als jullie niet thuis zijn. Een plek waar mensen veel voorlangs lopen lijkt mij persoonlijk niet geschikt. Na de benchtraining hebben wij onze hond nooit meer in de bench gedaan terwijl we thuis waren, maar ze ging er wel vaak zelf in liggen. Maar kan me voorstellen dat je dat met een druk huishouden wel doet, sowieso voor haar rust.
Wat leuk een labradorpup. Onze labradorpup is alweer 9 maanden. Wij hebben zowel een benche als een mand. De benche hadden we verkleind, zodat het net groot genoeg was om in te kunnen slapen, maar niet te groot, zodat ze niet haar behoefte erin zou doen. Benche staat naast de bank. Dus lekker bij ons in de buurt. Ik heb er wel opgelet dat de bench bij mooi weer niet in de zon staat. Verder eigenlijk niet echt na gedacht over de plaats. Hier was er plek, dus daarom daar neer gezet. Veel plezier met jullie labje.
Wij hebben de bench onder te trap gezet in de hal, de pup kon zien waar wij 's nachts naar toe gingen en als hij jankte (wat hij niet heeft gedaan gelukkig) dan kon ik van boven laten horen dat wij er wel waren. In zijn bench lag zijn kussen, zijn kussen namen we elke ochtend mee naar de keuken waar hij een vast plekje had. Als wij in de woonkamer waren namen we zijn kussen mee naar de woonkamer, waar hij ook een vast plekje had. Toen hij ouder was mocht hij op een deken op de bank en had hij een kussen in de keuken en 1 onder de trap in de bench, dus niet meer elke keer het getrek met zijn kussen. Dit werkte voor ons perfect. De bench ging na een paar maand al niet meer dicht en na een half jaar hebben we deze de deur uit gedaan. Hij zit nu 's nachts en als wij weg zijn in de hal onder de trap op zijn vertrouwde kussen. Willen jullie de hond altijd in de bench houden of liever niet? En bij geen bench, wil je de hond dan wel alleen in de woonkamer hebben of liever in de hal? Dat zijn wel dingen die je ze al van kleins af aan aan moet gaan leren mijns inziens.
Bij ons stond de bench in de woonkamer op een plaats waar ze deels de woonkamer konden zien. Wij hebben op advies van de trainster van de puppycursus soms ook een handdoek deels over de bench gehangen. Honden vinden het vaak wel prettig als het een prikkelarm, veilig hol is. We hebben de bench weggedaan toen ze niet meer dingen kapot beet of aarde uit de planten haalde. Onze honden hadden als pup allebei een bench en een mand. De eerste twee nachten heeft mijn man op het matras naast de bench geslapen, want toen was ze wel eenzaam en moest ze erg wennen.
Wij hebben hem dat hij bij ons kwam in de huiskamer tegen de keuken aan. Samen met een kussen en kleedjes enz. Lag een kleed over als hij ging rusten. Onze pup nam namelijk geen rust. Hij lag er alleen 's nachts in als pup en later lieten we de deur gewoon open. Toen hij volledig zindelijk was en hij geen dingen meer sloopte. Inmiddels staat hij in de trapkast. (is bij ons in de woonkamer) De deur van de trapkast gaat nooit dicht. Hij ligt er, nu hij 4 is, even goed nog veel in zijn bench. En heeft in de kamer bij ons een kussen liggen
Bench is bedoeld als rustplekje dus juist een wat beschutte plek is erg prettig voor ze, maar wel een plek waar ze je makkelijk kunnen zien. Dus in een hoek, naast de bank etc. kan allemaal prima. Ik zou niet kiezen voor een plek die te veel in de loop ligt omdat ze dan iedere keer wakker kunnen worden. Wij hebben nu ze ouder zijn de kussens naast de bank, 3 kanten beschut en 1 zichtkant, beide kussens uit de loop. De benches staan tegenwoordig op hun eigen kamertje(hoezo verwend) en daar staan ze altijd open, toch liggen ze er veel in. Maar ze zitten alleen op hun kamertje als wij een paar uurtjes weg zijn en in de nacht.